Skocz do zawartości

Kończy Się Wiza Turystyczna


palmofon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłym roku pod koniec kwietnia kończy mi się ważność promesy. Planuję urlop we wrześniu i nową promesę chciałbym załatwić sporo wcześniej ze względu na zakup biletów z wyprzedzeniem. Na tyle wcześniej że stara pewnie będzie ważna. Czy procedura załatwiania nowej wygląda tak samo jakbym nie miał jej wcale czy muszę wykonać (powiadomić ambasadę że mam jeszcze ważną starą) jednak jakieś dodatkowe ruchy?

Druga sprawa że moja żona ma promesę ale na nazwisko panieńskie. Czy powinna starać się o nową czy bierze ze sobą dwa paszporty i to starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę plany mi się pozmieniały i musiałem pójść "normalną drogą". Co do tej procedury odnawiania łapią się tylko wizy/promesy wydane po 10.12.2007 a ja dostałem swoją wcześniej.

Tak czy siak pewnie dopiero w tym roku będę się urlopował w USA i chciałem zapytać o to czy nic się nie zmieniło z tym aktem ślubu. Moja wątpliwość wynika z tego:

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp#qlistgen10

Niby to tylko rekomendacja, ale nigdzie nikt nie pisze nic o akcie ślubu. Oczywiście nie twierdzę że z tym aktem to jakaś ściema i mam nadzieję że mi ktoś odpowie kto z takimi papierkami podróżuje. To musi być dokument tłumaczony, potwierdzony notarialnie, oryginał czy wystarczy kserokopia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...