Skocz do zawartości

Prawo Jazdy W Stanie Ilinois (Chicago)


fredy

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest w prawem jazdy w Chicago ,przyleciałem 2 miesiące temu na wizie turystycznej wiza wbita do kwietnia 2016r. czy do tego czasu mogę jeździć na polskim prawku ?? co z osobami będącymi nielegalnie i z polskim prawem jazdy , różne uwagi na ten temat słyszałem miedzy innymi że można maks 3 miesiące jeździć ale z paszportem albo że można jeździć dopóki ważna jest wiza ale także z paszportem ale znalazłem też taki artykuł

http://www.chicago.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/sprawy_prawne/inne_sprawy_prawne/prawo_jazdy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna minuta w Google, żeby sprawdzić ten konkretny stan:

Determine if I can drive in Illinois while visiting from another country?

You may drive in Illinois with your valid license from your own country during your stay. This also applies to your spouse and children living with you while attending an Illinois college or university. Please to read Illinois Rules of the Road.

źródło: https://www.cyberdriveillinois.com/services/newresidentshowdoi.html

To się tyczy oczywiście legalnego pobytu turystycznego. Strona którą sam znalazłeś też to potwierdza. Z punktu widzenia imigracyjnego, nie-rezydentem jesteś będąc tu na nie-imigracyjnej wizie, oczywiście tymczasowo (aż do daty w pieczątce). Jako nie-rezydent możesz korzystać z polskiego prawa jazdy, przy czym może Ci być potrzebne jego tłumaczenie.

Nie wiem jak jest przy pobycie nielegalnym/przedłużonym i nie sądzę, żeby to forum było dobrym źródłem informacji do tego. Zbyt dużo osób tutaj starało się być 100% legalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ze do kwietnia (wiza do kwietnia) mogę bez większych obaw jeździć na polskim prawku tylko zaleca się przetłumaczyć prawko przez tłumacza by policja mogła bez problemu sprawdzić legalność prawka? A po przesiedzeniu należy szukać informacji gdzie indziej bo rozumiem ze wszyscy wracają na czas :P.

, a ktoś wie jaka jest kara pieniężna za jazdę bez Prawa jazdy w Chicago bo z tego co znalazłem to 1000 dolców tylko nie mam pewności czy oby tak było.

Wczoraj w radio wypowiadał się prawnik i mówił ze zazwyczaj jazda bez prawka kończy się krótkim pobytem w tak zwanej poczekalni policyjnej (dołek) do póki nasz prawnik nie wpłaci całej sumy i nas nie wykupi,ale prawnik dodał ze jeżeli są to lekkie przestępstwa np.jazda bez prawa jazdy to wystarczy na komisariacie wpłacić 10procent kary i obrazu policja takiego delikwenta wypuszcza bez żadnych problemów

,tylko trzeba mieć przy sobie tyle pieniędzy by pokryto te 10 procent kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...