Jump to content

Ivortm

Użytkownik
 • Posts

  73
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Seattle, WA

Recent Profile Visitors

2,998 profile views

Ivortm's Achievements

8

Reputation

 1. Gratulacje! Za nic to na pewno nie było
 2. Jak to mówiono u mnie w domu, dieta MŻ (mniej żreć)
 3. Wierzę na słowo i szanuję Sam też ograniczyłem sobie pewne rzeczy, a co dla mnie najtrudniejsze, to więcej ruchu próbuję wdrożyć na co dzień. Jakoś się człowiek zasiedział w tym biurze, trzeba to zrównoważyć
 4. Bo produkty bezglutenowe są zazwyczaj droższe od zwykłych odpowiedników? Jeżeli nie ma medycznych podstaw do przejścia na dietę bezglutenową, to zwyczajnie nie ma po co tego robić. Gluten sam w sobie nie jest szkodliwy. Bezglutenowe niekoniecznie przekłada się na zdrowsze, mniej kaloryczne, mniej tłuste czy organiczne. Może tak być, ale nie musi, zależy od konkretnego przypadku. Niektóre produkty, przy których "gluten-free" jest dodane na siłę, muszą stosować zamienniki glutenu, które niekoniecznie są zdrowe. Jak ze wszystkim w życiu, trzeba wykorzystywać zdrowy rozsądek. Nie wszystko co bezglutenowe jest dobre i nie wszystko co bezglutenowe jest złe. Mi chodzi o to, że nie ma sensu, by "dopłacać" do gluten free, tylko dlatego, że akurat panuje moda na takie diety.
 5. Bzdura. Celiakia (ang. coeliac disease), która polega na nietolerowaniu glutenu (nadwrażliwości na gluten), jest jak najbardziej prawdziwą i udokumentowaną chorobą. Jest też w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10. Dla takich osób dieta bezglutenowa jest jak najbardziej potrzebna i zalecana. Ale dla wszystkich innych osób dieta bezglutenowa nie ma żadnego sensu i zalecanie jej zdrowej osobie jest skokiem na kasę.
 6. Wszyscy wklejają swoje pierwsze komórki, to ja też Jestem w miarę pewny, że to było coś takiego. Ekran mógł wyświetlać nawet dwie linijki tekstu, wow!
 7. Poinformuj też pracodawcę. I, oczywistość, po zmianie adresu w banku musisz uaktualnić wszystkie automatyczne płatności on-line z użyciem kart (gdzie podawałeś numer karty + billing address), choćby Netflix czy sklepy typu Amazon.
 8. 1 października: Warszawa -> Frankfurt -> Seattle, oba loty Lufthansą
×
×
 • Create New...