Skocz do zawartości

Walizka, Kłódka Z Systemem Tsa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

banalne pytanie - nie mam w swojej walizce systemu TSA, ale widziałam, że są kłódki z takim systemem - warto ją kupić? Czy zostawić duży bagaż nie zamkniety? (chociaz z teoretycznego punktu widzenia trochę lipa, bo łatwy dostęp).

Zafoliuj walizki :) Nie dość, że nikt Ci ich nie otworzy, to jeszcze dodatkowo nie ulegną uszkodzeniom. My co prawda mamy zamykane walizki, ale przed lotem do USA kupiliśmy w sklepie budowlanym dużą rolkę folii stretch, zafoliowaliśmy walizki i dzięki temu dotarły w nienaruszonym stanie i bez żadnych otarć i uszkodzeń.

Walizki foliują też na lotnisku, ale za jedną biorą 40 albo 50 zł, nie pamiętam dokładnie, a w sklepie kupisz folię za jakieś 20 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie smiesza te foliowane bagaze... Jak masz cos kosztownego to bierz w podreczny albo dobrze zapakuj albo nie woz ;)

Ja nie uzywam tych klodek, nie widze powodu.. Lepiej kupic sobie bagaz co nie nie wyroznia, zeby ktos nie myslal ze w srodku sa skarby.

Kiedys lecialam z Warszawy do Barcelony i ktos mi zalozyl mala klodeczke na moj bagaz. Debile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie smiesza te foliowane bagaze... Jak masz cos kosztownego to bierz w podreczny albo dobrze zapakuj albo nie woz ;)

Ja nie uzywam tych klodek, nie widze powodu.. Lepiej kupic sobie bagaz co nie nie wyroznia, zeby ktos nie myslal ze w srodku sa skarby.

Kiedys lecialam z Warszawy do Barcelony i ktos mi zalozyl mala klodeczke na moj bagaz. Debile :P

W sumie nie wiem co może śmieszyć w foliowaniu bagaży :P To, że wyglądają jak parówki we flaku? :D

Ja foliuję, bo jest to zawsze jakieś zabezpieczenie ;) nie po to, żeby nikt ich nie otworzył, bo jak celnicy będą chcieli, to i tak otworzą (choć nie oszukujmy się, jeśli ktoś ma walizkę bez kłódki, jak basiula86 i nie chce by niepowołane osoby "przewalały" mu rzeczy to folia może zniechęcić - oczywiście nie mówię tu o służbach celnych). Mi głównie zależy mi tym, żeby walizki się nie zniszczyły, bo cenne rzeczy mam zawsze w podręcznym :) Noo, chyba że ktoś by się zainteresował moją koronkową bielizną i chciałby ją sobie zobaczyć z bliska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam zostawić otwartą? Chyba ryzykowne to trochę? A jeżeli zamknę na szyfr i bedą chcieli otworzyć, to rozumiem, że po prostu rozwalą mi walizkę? Oczywiście piszę tu o przypadku, gdy nie będę miała kłódki

Ngdy nie zamykam na zadne zamki fabryczne, extra klodki, szyfry, nie foliuje. Dla zlodzieja to zadna przeszkoda.

Na poczatku czerwca lecialem z PDX do Berlina i wcielo mi obie walizki. Dotarly do domu cale i kompletne dopiero we wtorek a wczesniej w sobote mialem wesele, w trybie alarmowym musialem kupowac garnitur, koszule, krawaty, buty, kosmetyki. Dzis wlasnie wyslalem podsumowanie poniesionych kosztow do Air Canada. Zobaczymy jaki czek przysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...