Skocz do zawartości

Turystycznie w USA a wyjazd do Kanady


Zytoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przebywam teraz w USA. Dostałem 6 miesięczną wizę turystyczną ważna do czerwca. Planuję wybrać się również do Kanady przed powrotem do Polski a bilet powrotny mam z lotniska w USA. Kwalifikuje się na przejazd do Kanady ale nie jestem pewien czy będę mógł wrócić na lotnisko do USA. Ktoś był w podobnej sytuacji? Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając paszport biometryczny mozesz wjechać na teren Kanady na okres do 30 dni i wrócić na tym samym I94. Powyżej 30 dni dostajesz nowe. A wtedy musisz mieć na wizie w entres napisaną literę M - wielo krotny wjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda od strony formalnej?

Jak wysiądę z samolotu z Kanady (po załóżmy weekendowym wypadzie z USA) to muszę znowu przechodzić formalności DHS (odciski palców, wywiad po co tu, itd.)? Czy pokazuje urzędasowi, że mam już pieczątkę w paszporcie i przechodzę? Czy w ogóle idę do innej bramki?

I najważniejsze czy jak przylecę do Stanów z zamiarem wyskoku do Kanady to muszę od razu urzędnikowi powiedzieć? 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musiales deklarować jesli chodzi o Kanadę.. Wlatujesz na teren USA i to urzędnika obchodzi. I94 jest elektroniczne i po przeskanowaniu paszportu i danych widać czy masz ważny I94 możesz tez sobie to wydrukować jak chcesz wchodząc na stronę www. W I94 nie ma pytania o Kanadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...