Skocz do zawartości

Ratownik medyczny w usa.?


Fly 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie jak to jest z pracą w usa jako ratownik medyczny. Nie mogłem za bardzo znaleźć informacji na ten temat. Aktualnie w PL wykonuje ten zawód, więc moje pytanie to czy wystarczają papiery z Polski jeżeli nie to jaka jest droga by uzyskać uprawnienia,  czy wogóle jest ciężko dostać pracę, jak jest z zarobkami.

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA w tej chwili sa trzy stopnie EMT 

-basic - podstawy ratownictwa i pierwszej pomocy.

-advanced -moze juz robic dojscia dozylne i podawac kilka roznych lekow 

-paramedic - moze podawac narkotyki, intubowac itp

Place mocno zaleza od regionu ale kokosow sie nie spodziewaj. W mojej okolicy paramedic jezdzacy na karetce w prywatnej firmie zarabia $16 na godzine...advanced $12 na godzine. Generalnie praca na karetce w takich firmach jest traktowana jako zbieranie doswiadczenia przed zlozeniem papierow do strazy pozarnej. 

Majac w reku uprawnienia paramedic najlepiej poszukac pracy wlasnie w strazy pozarnej...wiele jednostek operuje tez karetkami a i zalogi wozow strazackich tez najczesciej skladaja sie z paramedykow. Tu placa tez jest rozna ale bez problemu mozna znalezc taki dystrykt gdzie dobrze placa. W mojej okolicy paramedycy w strazy maja okolo 60-70 tys rocznie podstawy na poczatek. 

Ja jestem EMT advanced ale sluze w strazy ochotniczo...zawodowi strazacy z ktorymi sluze nie narzekaja na zarobki. Z nadgodzinami czesto zarabiaja w okolicach 100tys co jest calkiem dobra placa w mojej okolicy.

Sluzbe w pracy relacjonuje na facebookowym fanpageu "Strazak w USA" oraz na blogu  szeryfusa.blog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...