Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Interesuje mnie jak to jest z pracą w usa jako ratownik medyczny. Nie mogłem za bardzo znaleźć informacji na ten temat. Aktualnie w PL wykonuje ten zawód, więc moje pytanie to czy wystarczają papiery z Polski jeżeli nie to jaka jest droga by uzyskać uprawnienia,  czy wogóle jest ciężko dostać pracę, jak jest z zarobkami.

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Katlia: Dzięki wielkie ;-)

Chciał bym zobaczyć też  jakieś wypowiedzi kogos kto pracuje już na miejscu,  swoje przeżycia,  relacje,  opinie. Jeżeli wogóle ktoś jest jeszcze taki na forum :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W USA w tej chwili sa trzy stopnie EMT 

-basic - podstawy ratownictwa i pierwszej pomocy.

-advanced -moze juz robic dojscia dozylne i podawac kilka roznych lekow 

-paramedic - moze podawac narkotyki, intubowac itp

Place mocno zaleza od regionu ale kokosow sie nie spodziewaj. W mojej okolicy paramedic jezdzacy na karetce w prywatnej firmie zarabia $16 na godzine...advanced $12 na godzine. Generalnie praca na karetce w takich firmach jest traktowana jako zbieranie doswiadczenia przed zlozeniem papierow do strazy pozarnej. 

Majac w reku uprawnienia paramedic najlepiej poszukac pracy wlasnie w strazy pozarnej...wiele jednostek operuje tez karetkami a i zalogi wozow strazackich tez najczesciej skladaja sie z paramedykow. Tu placa tez jest rozna ale bez problemu mozna znalezc taki dystrykt gdzie dobrze placa. W mojej okolicy paramedycy w strazy maja okolo 60-70 tys rocznie podstawy na poczatek. 

Ja jestem EMT advanced ale sluze w strazy ochotniczo...zawodowi strazacy z ktorymi sluze nie narzekaja na zarobki. Z nadgodzinami czesto zarabiaja w okolicach 100tys co jest calkiem dobra placa w mojej okolicy.

Sluzbe w pracy relacjonuje na facebookowym fanpageu "Strazak w USA" oraz na blogu  szeryfusa.blog.pl

Edytowane przez Rubicon
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.