Jump to content

SanFrancisco

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Autorze, udało ci się polecieć?
 2. Kzielu - nie wiem dlaczego jesteś taki niemiły. To nie jest mój główny argument, ale jeden z wielu. Wcale nie taki głupi. Głównie podoba mi się amerykańska mentalność, ale nie chciałbym tu mieszkać, jeżeli bym dobrze nie zarabiał. Jakieś tam pojęcie chyba mam skoro tu mieszkam i realizuję swój "American Dream".
 3. Nie powiedziałem, że samochód oznacza bogactwo, ale jest to jednak wygoda i ja akurat widuję zazwyczaj nowe samochody. Jestem w takim razie ciekawy, co was tutaj trzyma, skoro twierdzicie, ze poziom zycia wcale nie jest wyższy.
 4. Polacy chyba już tacy są, że zawsze narzekają, że za mało zarabiają. Dlatego coraz poważniej myślę o wyprowadzeniu się tu na stałe... Uważam, że w USA proporcjonalnie ludzie zarabiają dużo więcej i ludzi stać na dużo wyższy poziom życia niż w Polsce. Pomijając najdroższe miasta, prawie każdy ma samochód, ludzie tak nie patrzą na każdego dolara, jak u nas ogląda się złotówkę z każdej strony... Wiadomo, że np. koszty leczenia są strasznie drogie, ale ogólne życie? Jestem w szoku, że twierdzicie, że życie tutaj jest takie drogie, skoro zarabiacie w dolarach i zakładam, że raczej macie porządny zawód skoro tu wyemigrowaliście. U nas przeciętnego człowieka nie stać na chodzenie kilka razy w tygodniu do restauracji, a tutaj to norma. Do tego wszyscy mają nowe samochody... W domy tak nie inwestują, ale to chyba spowodowane jest tym, że często się przeprowadzają z powodu pracy.
 5. Moim znajomym firma odwołała. Teraz w gastronomii i turystyce jest gigantyczne bezrobocie, więc nie zdziwię się, jak inne firmy też odwołają...
 6. Czy wiadomo coś o planowanej zmianie minimalnego wynagrodzenia z 60,000 do 90,000?
 7. To teraz juz nic nie rozumiem. Mam trainee. Jestesmy w "Countries Removed from 2009 J-1 Skills List", na wizie mam "is not subject to section 212 E, two year rule does not apply", ale podpisywalem cos od sponsora, ze zdaje sobie sprawe z tego, ze przez 2 lata nie otrzymam innej wizy i musze byc w Polsce. Moj poprzednik, ktory mial internship, chce tu wrocic i zalatwia to z prawnikiem, czeka te 2 lata...
 8. Jestem obecnie na rocznym internship w IT. Po jego zakonczeniu powinienem wrocic do Polski na 2 lata. 1) Czy jest jakakolwiek szansa, zeby przedluzyc ten pobyt? Wiza turystyczna np.? 2) Czy po powrocie do Polski moge normalnie przyjezdzac na programie ruchu bezwizowego w celach turystycznych? 3) Czy z wiza H lub L koniecznie musze czekac 2 lata?
×
×
 • Create New...