Jump to content

Oski19

Użytkownik
 • Posts

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Oski19's Achievements

4

Reputation

 1. Mam dokładnie takie samo podejście. Pisałem chyba poł roku temu, że dostałem ofertę pracy w USA której nie mogłem odrzucić. Niestety przez Covid nadal czekamy na wizę itp. (spóźnienie poł roku ) Chociaż nie narzekamy na życie tu gdzie jesteśmy ( nie Polska ) , moją żona nawet nie myśli o powrocie do Europy. Natomiast ja po przeczytaniu waszych wpisów bardziej nastawiam się na przygodę, lepsze CV i ang. dla małego . Idealnie było by też dostać paszport, ale zobaczymy. Wrócić zawsze mamy gdzie.
 2. Nie daje się to do tłumacza przysięgłego, a później z tłumaczeniem i oryginałem do Urzędu Stanu Cywilnego ?
 3. Plus: Zmiany w powrotach z zagranicy w Czechach: -Od 9 lipca będzie obowiązkowy test na covid po powrocie do Czech ze wszystkich państw. Po powrocie do pracy z zagranicznego urlopu będziemy również musieli być przetestowani. -Po powrocie z państw o niskim (Polska) i średnim ryzyku należy wypełnić příjezdový formulář i być przetestowanym co najmniej testem antygenowym nie starszym 48 godzin lub PCR testem nie starszym niż 72 godziny. Ewentualnie będzie można ten test wykonać do 5 dni od powrotu – to osoby na stałe mieszkające w Czechach. -Powroty z państw o wysokim lub bardzo wysokim ryzyku (czerwony i bordowy kolor) – do kwarantanny nie muszę iść osoby z dokończonym szczepieniem. Resztę obowiązuje 5-dniowa kwarantanna i test PCR, -Zasady powrotu nie obowiązują osób, które dokończyły szczepienie. I tutaj też nastąpiły zmiany. Do tej pory liczyła się już pierwsza dawka szczepionki, teraz musi upłynąć co najmniej 2 tygodnie od przyjęcia drugiej dawki. Zniesiono również ograniczenia 9 miesięcy ważności. Powód to mutacja delta
 4. Nowe przepisy dla wracających do PL z UE od 1 lipca: W przypadku powrotu do Polski z wymienionych wyżej państw, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna, ale może ona zostać skrócona po wykonaniu testu antygenowego albo molekularnego, nie później niż 48 godzin po przekroczeniu granicy. Tyle teoria. W praktyce, straż graniczna stoi i sprawdza może 1 auto na 100. Zawsze kiedy jechałem do PL (mieszkam w CZ) miałem ze sobą test antygenowy - nigdy mnie nie zatrzymali. Test w CZ jest za darmo dla ubezpieczonych i około 30zł dla tych bez ubezpieczenia. Test również można kupić w markecie za 15 zł ale czy go zaakceptuje straż - nie wiem.
 5. Jeszcze odnośnie Antelope Canyon. Sprawdzaj cały czas pogodę. My mieliśmy go w planu (koniec maja), ale deszcze 1 dzień przed pokrzyżował nam plany. Staliśmy na parkingu przed wejściem chyba (kilka godzin) z nadzieja, że otworzą. Kiedy się to stało chyba miliard osób pobiegło do kasy - my już niemieliśmy czasu ani szans/chęci się tam dostać.
 6. sorry za offtopic ale proszę poślijcie link do tych poduszek.
 7. tylko to: https://www.fly4free.pl/usa-rozwaza-otwarcie-granic-w-polowie-maja-polecimy-tam-juz-za-2-miesiace/
 8. Tez dzisiaj zaparzyłem i wyszło to samo dzięki za odpowiedź. Skoro nie ma innej możliwości dostania się do USA to muszę czekać i parzyć herbatę
 9. cześć, nie wiecie czy są jakieś nowe informacje odnośnie poniższych ograniczeń z wizami i lotami do USA ? wiem, że to chyba wróżenie z fusów, ale myślicie że za kilka miesięcy je zniosą ? https://pl.usembassy.gov/pl/proklamacja-prezydencka-czesto-zadawane-pytania/ interesuje mnie wiza L, a wątpię żeby mój pracodawca ubiegał się o NIE status. dzięki
 10. a już myślałem, że auto kupimy od razu po przyjeździe. Teraz to wygląda na kilka miesięcy... dzięki za smutne info.
 11. jeszcze odnośnie prawa jazdy. Jeżeli auto mogę ubezpieczyć tylko na ich prawko, to muszę zdać egzamin itp. ? Czy może jest opcja aby je wymienić z np. międzynarodowego naszego na ich ?
 12. Znowu dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście chcemy używane bo przecież jedziemy na "2 lata" a nie może to być gruchot jak chcemy trochę podróżować z małym dzieckiem.
 13. @katlia wiedzialem, że będę miał kolejne pytania. Firma bedzie w Quincy dlatego my chcemy tez tam żyć. Auto, ale chcemy kupić jako pierwszy rzecz w USA. Musimy je mieć. Pytanie: jest z zakupem problem ? Auto chcemy kupić za gotówkę 10-15k$. Jak to wygląda z ubezpieczeniem ? Rozumiem, ze cena jest uzależniona od auta/pojemności itp. jak u nas. Ale jak patrzą na obcokrajowców ? @mcpear na szczęście nie mieszkam w Polsce i jestem rezydentem podatkowym innego kraju który ma umowę z USA o nie płaceniu podwójnego podatku, ale dzięki za info.
 14. aaa rozumiem. Nie mieszkam w PL, ale u nas jest też to samo. Dodatkowe 2% z wynagrodzenia idzie na właśnie "trzeci filar" i jest inwestowanie, a jak osiągniemy jakiś wiek - 65 (chyba) to możemy sobie to wypłacić. Myślę, że mi się to nie przyda ( mam 33 lata) . dzięki za wszystkie rady. Pewnie jeszcze napisze
 15. a to 401k jest obowiązkowe ? mogę z niego zrezygnować ? jakie są jego korzyści kiedy planuje być w USA 2 lata ?
×
×
 • Create New...