Jump to content

Oski19

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sorry za offtopic ale proszę poślijcie link do tych poduszek.
 2. tylko to: https://www.fly4free.pl/usa-rozwaza-otwarcie-granic-w-polowie-maja-polecimy-tam-juz-za-2-miesiace/
 3. Tez dzisiaj zaparzyłem i wyszło to samo dzięki za odpowiedź. Skoro nie ma innej możliwości dostania się do USA to muszę czekać i parzyć herbatę
 4. cześć, nie wiecie czy są jakieś nowe informacje odnośnie poniższych ograniczeń z wizami i lotami do USA ? wiem, że to chyba wróżenie z fusów, ale myślicie że za kilka miesięcy je zniosą ? https://pl.usembassy.gov/pl/proklamacja-prezydencka-czesto-zadawane-pytania/ interesuje mnie wiza L, a wątpię żeby mój pracodawca ubiegał się o NIE status. dzięki
 5. a już myślałem, że auto kupimy od razu po przyjeździe. Teraz to wygląda na kilka miesięcy... dzięki za smutne info.
 6. jeszcze odnośnie prawa jazdy. Jeżeli auto mogę ubezpieczyć tylko na ich prawko, to muszę zdać egzamin itp. ? Czy może jest opcja aby je wymienić z np. międzynarodowego naszego na ich ?
 7. Znowu dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście chcemy używane bo przecież jedziemy na "2 lata" a nie może to być gruchot jak chcemy trochę podróżować z małym dzieckiem.
 8. @katlia wiedzialem, że będę miał kolejne pytania. Firma bedzie w Quincy dlatego my chcemy tez tam żyć. Auto, ale chcemy kupić jako pierwszy rzecz w USA. Musimy je mieć. Pytanie: jest z zakupem problem ? Auto chcemy kupić za gotówkę 10-15k$. Jak to wygląda z ubezpieczeniem ? Rozumiem, ze cena jest uzależniona od auta/pojemności itp. jak u nas. Ale jak patrzą na obcokrajowców ? @mcpear na szczęście nie mieszkam w Polsce i jestem rezydentem podatkowym innego kraju który ma umowę z USA o nie płaceniu podwójnego podatku, ale dzięki za info.
 9. aaa rozumiem. Nie mieszkam w PL, ale u nas jest też to samo. Dodatkowe 2% z wynagrodzenia idzie na właśnie "trzeci filar" i jest inwestowanie, a jak osiągniemy jakiś wiek - 65 (chyba) to możemy sobie to wypłacić. Myślę, że mi się to nie przyda ( mam 33 lata) . dzięki za wszystkie rady. Pewnie jeszcze napisze
 10. a to 401k jest obowiązkowe ? mogę z niego zrezygnować ? jakie są jego korzyści kiedy planuje być w USA 2 lata ?
 11. czyli dobrze rozumiem, że te wszystkie kalkulatory w Internecie do obliczenia net pay mogę sobie wsadzić w 4 litery ? Bo oprócz podstawowych podatków, będzie jeszcze odliczane medical,dental vision coverage oraz 401k Plan ?
 12. @barnclose dzięki za info. No plan jest minimum 2 lata, ale zobaczymy jak się wszystko potoczy. Wizy są wstrzymane do 31.03 minimum. Mój pracodawca potrzebuję ludzi na nowy projekt ASAP , także czekamy tylko na otwarcie granic. Co się tyczy żony - czytałem o EAD, ale nie wiedziałem, że czas oczekiwania 1.5 roku. Annual housing allowance jest przyznawany każdy rok na pokrycie drogich kosztów wynajmu w MA. Mam stała kwotę którą mogę wykorzystać na najem, także nie planuje iść ponad budżet.
 13. dziękuje jeszcze raz wszystkim za odpowiedz. dostałem precontract i muszę sprostować. nie jest to Boston a Quincy - miasteczko koło. wiza L1A lub B nie jest to 60k a 100k + annual housing allowance medical,dental coverage + Vision Plan, 401k Plan + Life AD/D Coverage co jeszcze jest ważne do sprawdzenia ? ale chyba nie ma się co zastanawiać , jak myślicie ? rodzina 2+1 i pies . dziecko za rok do preschool (1-2k USD na miesiąc), żona w domu.
 14. wow, dziękuje za odpowiedzi. Wynagrodzenie 60k napisałem w oparciu o Google. Niemniej jednak teraz wiem, że to mało i za takie pieniądze nie opłaca się jechać. Co się tyczy rodziny to 2+1 . Wydaje mi się, że żona powinna dostać też wizę umożliwiającą jej podjęcie legalnej pracy. Z uwagi na to, że przedszkola są strasznie drogie, pozostanie jej chyba siedzenie w domu z małym. Nie chce tam jechać i mieszkać w jakieś dziurze i jeść ryż. Chciałbym normlanie żyć, mieszkać, jeść coś odłożyć i po 2 latach wrócić do kraju.
 15. Witam, Firma w której pracuję otwiera nowy projekt w Bostonie. Jestem jednym z kandydatów starający się o relokację. Niestety jestem kompletnie zielony w sprawach życia w USA, dlatego proszę was o pomoc. Pytań dużo, ale mam nadzieję, że pomożecie. Prawdopodobnie kontrakt będzie na min. 2 lata. - Wiza , lot mnie nie interesuję - to załatwia praca. Pytania jakie mam: 1. ponieważ będę wynajmował mieszkanie + biorę ze sobą żonę oraz dziecko(2 lata) z jakimi kosztami muszę się liczyć (wynajem, jedzenie , transport) 2. Czy 60k brutto USD na rok, jest wystarczającą kw
×
×
 • Create New...