Mieszkam i pracuje w Niemczech, ale paszport mam Polski (dopiero po 5 latach mozna starac sie o obywatelstwo - mieszkam ponad 3 lata). Nie mialem problemu z dostaniem ESTY i pobytem turystycznym w USA, a teraz dostalem wize pracownicza L-1A.
Z tego co widzialem w konsulacie we Frankfurcie, to sporo ludzi nie bylo z Niemiec starajac sie o wize.