Jump to content

Christina

Użytkownik
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Christina

 • Birthday January 3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  inzynieria srodowiska, podroze, lotnictwo, atc, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

3,177 profile views
 1. Niestety ani mężowi ani mnie się nie udało...szkoda
 2. Przejrzałam sporo internetów, ale odpowiedzi jednoznacznej nie znalazłam. Jeżeli mój mąż pochodzi z Egiptu, mieszka na stałe w Katarze, jest moim mężem (Polka), to w jaki sposób wypełnić pytanie związane z 'przynależnością' przywileju składania wniosku o Zieloną Kartę? Ma wypełniać na podstawie Egiptu czy tego, że jesteśmy małżeństwem podczepiam go pod Polskę żebyśmy w razie czego poszli razem na rozmowę o wizę w Polsce? Zupełnie nie wiem jak to poprawnie rozwiązać.
 3. Ja czekałam jakieś 3 dni. Sprawdzasz info na stronie tam gdzie zapisywałaś się na spotkanie
 4. Megabusem można nawet za 8 dolarów się przejechać do Philadephi
 5. Nie, miejsca mam już wybrane na stronie United. Nnie mam pojecia jak zrobić odprawe na drugi lot w takim razie. Już na jeden mam, bo jest Lotu. Na ten drugi Lot mówi, że nie mogę, ale mówicie że jest jakaś opcja?
 6. Wow, nie wiedziałam, że jest coś takiego. Już się stresuję jak to będzie, bo jeszcze tak na 'ostatnią chwilę' nie wyrabiałm sobie karty pokładowej. Pod tym względem podpadł mi United Airlines, z Virgin Atlantic nie było żadnego problemu jak miałam takie loty łączone miedzy British Airways a VA. Dzwoniłam do Lotu i nie mogę zrobić odprawy na ten drugi lot z Franfurtu do Newark. Eh
 7. stanowiska transferowe? ale gdzie i jak to sie robi?
 8. Hm, ciekawe, jeszcze tak nie robiłam. Zawsze najpewniej się czuję gdy robię online check-in.Udało mi się zrobić go na lot Lotem do Frankfurtu, ale lot United Airlines już nie i ni wiem teraz czy to wynika z tego że po prostu się nie da, czy z tego, że chyba było więcej niz 24h od tego lotu. Akurat teraz przestał działać check in online na stronie, napisałam do nich na fb i mówią, że pracują nad tym. Wg tego co mówicie, to będę mogła zrobić check in też i na ten lot z Fra do Newark przez strone Lotu?
 9. Mam inne pytanie: mieliście kiedyś tak, że przesiadając się do innego samolotu, musieliście wyjść z 'bezpiecznej' strefy żeby zrobić check in na inny lot? United Airlines nie pozwala na zrobienie check in online jeżeli pierwszy lot w łączonej podróży nie jest ich. I teraz wychodzi na to, że po przylocie LOTem do Franfurtu muszę iść jakby 'na zewnatrz' zrobić check in i potem znowu wbić się do securitas i do bramek. 2 godziny 40 minut mi wystarczą? Wszystko w obrębie 1 terminalu.
 10. Dzisiaj razem z koleżanką byłyśmy w ambasadzie w Warszawie. Moją sytuację opisałam kilka postów powyżej, wspomnę tylko,że mam na koncie aplikację na green card. Miałyśmy umówione spotkanie na 8:00, zjawiłyśmy się 7:45 i już była kolejka na jakieś 20+ osób, ale sporo osób było zapisanych na 8:30 dopiero. Dokładnie o 8:17 ,po zdjęciu odcisków palców, został nam wydany numerek 17. Czekałyśmy ok pół godziny, w trakcie oczekiwania nasłuchaliśmy się jazzu, a dookoła wszędzie są zdjęcia Obamy, Obamy z rodziną, Obamy z Komorowskim i generalnie to Obama. W niektórych przypadkach ciężko było stwierdzić, czy ktoś odszedł z paszportem, ale na pewno były 2 osoby, które nie otrzymały wizy, reszta wychodziła z uśmiechem na ustach. W końcu nadszedł nasz numerek i otrzymałyśmy takie pytania: - W jakich celach wyjazd? (Turystycznie. Dzięki Bogu, że koleżanka zrozumiała pytanie, pan konsul ledwo sklecił zdanie po polsku ;D ) - Studiujecie? Kiedy kończycie studia? (Tak, studiujemy razem, jeszcze 3 lata. I znowu po odpowiedzi koleżanki zrozumiałam jakie było pytanie ) - Czy jeździłyście za granice? Gdzie? ( Wymieniłyśmy 15 państw. Po czym przejrzał nasze paszporty. Zobaczył moją wizę turecką i się ucieszył ) - Czy wyjazd w trakcie roku akademickiego nie będzie przeszkodą? (W aplikacji mamy wpisany grudzień. Odpowiedziałyśmy, że właśnie dlatego jedziemy tylko na tydzień, żeby za bardzo nie opuścić) - Czy planujecie tylko Nowy Jork czy coś jeszcze zobaczyć? (Tylko NY) - Czy mamy jakąś rodzinę, znajomych w Stanach? (Nic. Null. Zero.) - Kto finansuje wyjazd? (My i dobrotliwi darodzieje pieniędzy oraz bezzwrotnych pożyczek (rodzice)) - Czy mamy jakieś pytania? ( wow........ nie) I wiza na 10 lat, do odebrania w punkcie TNT :D Nie dostałam żadnego pytania o moją aplikację na GC. Na koniec koleżanka chciała wcisnąć na siłę jakieś dokumenty panu konsulowi. Nadrukowała się tego wszystkiego i 10 razy sprawdzała czy wszystko ma, a oni nic nie chcieli, tylko paszport i potwierdzenie złożenia aplikacji Z ambasady wyszłyśmy o 9:05 więc cała wycieczka warta 528zł od momentu pobudki do powrotu do domu trwała 3h, z czego 45min w samym budynku ambasady. Peace.
 11. Przedstawiłam sytuację tak, jak chcę ją przedstawić konsulowi Nie byłoby chyba dobrym pomyslem zwierzanie się jemu z tego, że od 10 rż marzę o tym, żeby zamieszkać w Stanach. W prawdzie jeszcze nie zapłaciłam za bilety, ale muszę to zrobić w ciągu 2 dni. Przynajmniej jakieś światło w tunelu. Znalazłam wczoraj bilety za 1200zł w obie strony 2 tyg przed Bożym Narodzeniem i stwierdziłam, że z wizą jakoś pójdzie, no bo czemu nie. Potem zaczęłam czytać forum :/ Pogrzebię jeszcze głębiej, bo nie rzuciły mi się w oczy posty o dostaniu wizy po aplikacji na GC.
 12. Witam, chciałabym skorzystać z Waszego doświadczenia. Pytanie jest o ocenę mojej sytuacji i ew prognozę czy mam czego szukać w konsulacie w ogóle. Zacznę od tego, że dzisiaj kupiłyśmy z koleżanką bilety do Nowego Jorku. I nie bardzo by mnie przejął ten fakt, że kupiłam nierefundowalne bilety przed zainteresowaniem się wizytą w ambasadzie, ale po czytaniu tych wszystkich postów o odmowach bez wyraźnych powodów, albo z niewystarczalnym powiązaniem z Polską, zaczynam być przerażona. Sytuacja wygląda tak, że obie studiujemy Inżynierię Środowiska na Polibudzie Warszawskiej, jesteśmy po 3cim roku, przed nami jeszcze cały rok do inżyniera, potem jeszcze 2 lata magistra. Obie planujemy potem pracę w Polsce. Nie mamy żadnych powiązań z USA, żadnej rodziny/znajomych. Chcemy lecieć do NYC na tydzień i zamieszkać w hotelu, ew couchsurfing. Mamy za sobą podróże po całej Europie wzdłuż i wszerz. O ile na tym kończy się historia dotycząca nas obie, to ja jeszcze mam na koncie aplikacę 2 lata temu na green card. Złożyłam ją "na luźno", bo myślałam, że będę mogła sobie jej używać jako wizy, po czym okazało się, że jest to pewna skaza on my record. Czy mam się czym przejmować? Czy to, że obie jesteśmy jeszcze dokładnie w połowie studiów i mamy mnóstwo podróży za sobą jakoś przekona konsula? Czy chwalić się tym, że mamy bilety w obie strony? I pytanie dodatkowe; czy wypełnia się deklarację wspólnie, jeżeli chcemy lecieć razem, i 'podchodzi do okienka' wspólnie?
×
×
 • Create New...