Skocz do zawartości

Partners

Użytkownik
 • Zawartość

  159
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

O Partners

 • Tytuł
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1537 wyświetleń profilu
 1. Dokładnie tak jak „marianom85” po znajomości masz super ciepła posadkę i wcale nie musisz mieć studiów skończonych i to prawda, że znajdzie się na rekrutacji 40 lepszych od np. Ciebie. U mnie w firmie nowego koordynatora już znaliśmy podczas rozpoczęcia rekrutacji. Właściciel firmy woli zatrudnić zaufanego/poleconego pracownika. Stąd tak ogólnie powszechne w USA listy referencyjne czy numery kontaktowe do polecających. Czasem łatwiej znajdziesz prace fizyczna dzwoniąc na numer z potykacza przy firmie (potrzebna pomoc albo cos takiego). Ja widziałem Kucharz $31.50/h. Pzdr.
 2. Praca na Payroll

  Aha i ciesz się 5 dniami urlopu po przepracowanym roku. Amerykanie dumnie mówią masz 1 tydzień urlopu. Po dwóch latach będziesz miała 10 dni, a amerykanie będą dumnie mówić masz 2 tygodnie urlopu. W Polsce po 10 latach wraz ze szkolą wliczoną przysługuje 26 dni urlopu, a to dumnie ponad 5 tygodni urlopu.
 3. Praca na Payroll

  Tak jak ci powiedziano. Musisz przepracować 40 godzin w tygodniu, ale do tego nie wlicza się urlop czy świeto. Czyli jeśli miałaś płatny Labor day to masz za niego płatne 8 godzi i jeśli przepracowałaś/-es od wtorku do piątku po 10 godzin to suma i tak daje 40 godzin czyli nie masz nadgodzin. Dalej urlop tak samo jest liczony. Uważaj na nadgodziny nie pracuj więcej niż 56, bo będziesz pracować za darmo dzięki OBAMIE. Wyższy próg podatkowy uniemożliwia pogłębianie różnic społecznych. Zorientuj się czy masz 200% powyżej 56 godzin jak nie to nie pracuj więcej. Biurowi przeważnie nie maja 200% tylko fizyczni pracownicy.
 4. Nie miejcie za źle, ale przedstawienie rodziny, z której osoby klasyfikują się w kategorii nikłej szansy na utratę pracy i jednoczenie pracy w uprzywilejowanym środowisku zaufania społecznego w Polsce jest jak wysłanie dzieci bogatych rodziców na studia w egzotycznym kraju. Mają bardzo dużo do stracenia, a nie wiele do zyskania.
 5. Donald Trump A Loteria Wizowa

  Zgadzam sie. Młody człowiek musi odpracować szkole, na która zaciągną kredyt ~$100K. Relatywnie tak, bo członkostwo na basen to jakieś $300 rocznie i można chodzić co dziennie i ćwiczyć. Biblioteki przezywają renesans są otwarte do pozna, a internet jest za darmo prawie w każdym fastfoodowym barze. Koło fortuny w TV trwa cały czas chyba od 40 lat wiec można spróbowac szczęścia w konkursie wiedzy. Pzdr.
 6. Donald Trump A Loteria Wizowa

  W sieci znalazłem nowe kwalifikacje dla kandydatów: "Przyznawanie pozwoleń ma opierać się na systemie punktowym oceniającym zdolności kandydata. będzie wzorowane na rozwiązaniach wprowadzonych w Australii i Kanadzie. Aby ubiegać się o przyznanie zielonej karty kandydat musi uzbierać co najmniej 30 punktów. Idealny imigrant według nowych przepisów powinien m.in.: być między 26. a 30. rokiem życia (10 pkt.), obronić doktorat na jednym z amerykańskich uniwersytetów (13 pkt.), biegle mówić po angielsku (12 pkt.), a także zdobyć medal olimpijski (15 pkt.). Otrzymanie nagrody Nobla lub nagrody o podobnej renomie, gwarantuje 25 punktów." Powodzenia
 7. Nie jest to odpowiedz czy podjecie tematu, na nurtujacym mnie zagadnienie gdyż napisałem iz dotyczy to żołnierzy, którzy złożyli już przysięgę. Nie odnosisz się w żaden sposób do przysięgi, a do obywateli podlegających obowiązku wojskowemu. Co w przypadku gdy podejmiesz służbę w obcej organizacji wojskowej bez zgody ? Poza tym na terytoriom Polski jesteś Polakiem jak już sam napisałeś. Chyba że wleciałeś na paszport amerykański z wiza. Pzdr.
 8. Ok. Mnie nurtuje troszkę inna kwestia. Mianowicie przysięga składana ojczyźnie. Notabene zielona karta w dalszej drodze otwiera drzwi do obywatelstwa. Podstawą obywatelstwa jest przysięga. Nie mam nic dziwnego w otrzymaniu obywatelstwa i złożenia przysięgi przez obywatela, który podlega prawu ziemi. Inną kwestie budzi mój nie pokój co do złożonej przysięgi przez żołnierzy czy policjantów. To samo tyczy osoby podlegającej wojskowej służbie w USA. Z definicji żołnierz Polski nie może służyć w obcym wojsku. Podlega to karze pozbawienia wolniosci, gdyż jest to zdrada. Nie jestem wstanie wytłumaczy tego zbytnio poza tym iz Polscy żołnierze, którzy służyły w wojsku amerykański otrzymują glejt zrzeknciecia się polskiego obywatelstwa od ministra dla bezpieczenstwa. Pzdr.
 9. Miejsca Docelowe Dv-2017

  Czasem własne praw ma jeszcze społeczność, wioska, osiedla i itp. mieszkając tam akceptujesz zasady. Mieszkajac w prywatnej wiosce w mieście z jedna droga oraz ogrodzonym terenem i wielona placami zabaw mamy ograniczenie dla dzieci do zmierzchu bez znaczenia czy to zima czy lato nie jest określona godzina, lecz właśnie do zmierzchu.
 10. Miejsca Docelowe Dv-2017

  Z mojego doświadczenia wiem, że to bardzo ważne. Szukając miejsca zamieszkania należy zwracać uwagę na szkoły. I tak możesz kupić ładny mały domek bardzo tanio nad jeziorem, ale szkoły są na granicy 2/10 na skali. Trudno sobie wyobrazić poziom, bo nie wiadomo co jest wyznacznikiem. Tym jednak, gdzie są szkoły 9/10 i 10/10 nieruchomości są bardzo drogie. Zalecam popatrzeć na etyczność co jest bardzo dużym wskaźnikiem zrozumienia wyznacznika. Notabene właśnie te szkoły z 9/10 w większości posiadają uczniów, studentów o pochodzeniu azjatycki co stanowczo dźwiga wskaźniki w USA. Można znaleźć i szkole w tym przedziale z afro amerykańska społecznością, ale to rzadko. Tym jednak najlepiej popatrzeć na własna nacje i z reguły jeśli jest tam 90% naszej populacji to IMHO od 6/10 stanowi naprawdę dobry wynik jak na poziom amerykanskiej edukacji. Trzeba pamiętać iz dotyczy to tylko szkol państwowych, gdyż prywatne idą swoim torem. Nie będę się zagłębiał, dlaczego tak jest i itp. są to moje rozważania. Aha i zdala od motłochów czyli podstawówka, Junior i High School w jednym miejscu. Największe problemy wychowawcze w tych że szkołach jeśli można w ogóle mówić o wychowaniu. P.S. Dodam iz np. w zależność od stanu, to w niektórym możesz pozostawić dziecko 12 letnie same w domu, a w niektórych niestety nie. To samo dotyczy przebywania dzieci na zewnątrz. Są duże obostrzenia Pzdr.
 11. Miejsca Docelowe Dv-2017

  Bardzo dobrze powiedziane „Rejon”. Trzeba pamiętać, że miasta w USA wyglądają inaczej niż w Europie i Citi to aglomeracje, a Town to nasze miasta. Do tego trzeba powiedzieć, że w USA aglomeracje tworzą metra co jest praktycznie znikomym zjawiskiem w Europie i tak Detroit Metro to największa na świecie aglomeracja miejska. City w USA to przeważnie piękne Downtown (centrum) z pierścieniem slamsow, a potem niekończące się przedmieścia stworzone z miasteczek. Dodać trzeba iz nie jedno krotonie nawet w Downtown możesz spotkać pole namiotowe bezdomnych. Inaczej jest w Europie gdzie miasto posiada centrum z nie jedno krotonie stara częścią miasta, a na obrzeżach znajduje się wlasnie przedmieście. Wracając do tematu. Migracja zarobkowa w USA jest znacznie szybsza niż nam się wydaje w Polsce. My tylko znamy migracje naszych rodziców bądź dziadków. Tu, natomiast mieszka się tam, gdzie ma się prace. Czasem jak ktoś chce zaoszczędzić na podatku katastralnym za dom to mieszka nawet dwie godziny samochodem od pracy, ale to rzadko się zdaza. Gdzies gdzie żylo sie dobrze 30 lat temu teraz może stanowi poważne zagrożenie dla twojego miru domowego. Dzielnica czy nawet osiedle może sie zmienic nie do poznania. Przykladem jest miasto Hamtramck w Detroit Metro gdzie 30 lat temu żylo 90% polakow w miescie 65 tysiecznym a teraz zaledwie 15%. To tak w skrocie na podstawie naszej narodowosci. Przedstawia potecial migracji ludzi w USA.
 12. Raczej czegoś takiego nie ma. To jest wiza emigracyjna i masz 6 miesięcy od daty badań lekarski na wjazd do USA. Po dacie wystawionej na wizie traci ona ważność i nie ma możliwości otrzymania jej ponownie. Proces jest prostolinijny i nie odwracalny. Pozdrawiam
 13. Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi

  W Michigan jest największe skupisko ludzi polskiego pochodzenia. Prawie z każdym jak się rozmawiało to mówi, że jego Babcia czy pra przodek albo ma kogoś z rodziny z Polski. Generalnie niezły ubaw, bo każdy jest w 1/64 Polakiem. Poważnie to najważniejsza jest praca, a w Detroit Metro Area jest jej najwięcej (to coś jak śląsk w Polsce z tym że skupia kilkadziesiąt miast i miasteczek, a nie trzy. Po prostu Motor City). Lansing to akademickie miasto coś ala Kraków albo raczej Torun. „… Wiedzieliśmy, że chcemy mieszkać w stanie, w którym są pory roku…” - Lato trwa od maja do końca września. Bardzo mało opadów, ciepło i wilgotno. Piękne błękitne niebo prawie na co dzień. Ogrom jezior, stawów i parków. Święta bez śniegu, a atak zimy w styczniu. Brak gór, bardzo mało lasów iglastych, raczej na dalekiej północy. Jesień najpiękniejsza na świecie. Kolorowa aż wali po oczach. Zima smutna i ponura, dlatego tak dużo ludzi jeździ na floryde. „… chcemy trzymać się z dala od skupisk polonijnych…” – bardzo dobrze zauważysz różnice pracując z amerykanami. Z moich obserwacji na plus. Nie narzekają i nie są zawistni, bez problemowi, na luzie. Czasem ich trudno zrozumieć jak między wierszami zadają sobie pytanie, że nie mogą zaoszczędzić nic w miesiącu. Trochę to śmieszne gdy wie się, że jeden ma trzy nówki Harley-Davidson jakby na raz jeździł na trzech, a inny dwa nowiutkie Dodge Ram dla siebie i dziewczyny, którego jednego z nich widziałem tylko raz w pracy w ciagu ostatnich dwóch lat, bo do pracy ma całkiem inny samochód. Polonia dużo ułatwia, gdzie coś kupić tanio lub gdzie znaleźć dobrego lekarza i itp.. Sama zobaczysz Ty i twoja rodzina jak szybko się psuja zęby w Ameryce nawet jeśli miałaś wszystkie wyleczone zęby w Polsce a i z ubezpieczeniem od pracodawcy ceny są z kosmosu. Amerykanów kompetencja w tym zakresie jest zerowa. P.s. Dużo osób posiada polskie nazwiska i sami nie potrafią ich już wymówić. Czasem można zobaczyć np. na bluzach szkolnych masakrycznie przekręcone nazwiska, a czasem taka perełka jak nazwisko Dombrowski, gdzie w Polsce byłaby to dyskusja do drwin jak można tak nazwisko Dąbrowski napisać. Pozdrawiam
 14. Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi

  W Streling Height jest bardzo duży ośrodek polonijny (sklepy, lekarze i itp.) w ogóle dużo Polaków i polski kościół. Dobra lokalizacja jeśli chodzi o Detroit Metro. Nie proponuje porównywać z Hamtramck, w którym już trzeba szukać Polaków. Polecam północna cześć MotorCity (DTM). Pzdr.
 15. Raczej nie spełnia: 1. 17-2141.00 - Mechanical Engineers 2. 83 Bachelor's degree 3. Ponizej jest twoja klasyfikacja: 51-4111.00 - Tool and Die Makers http://www.onetonline.org/link/summary/51-4111.00 Education 68 Post-secondary certificate 17 Associate's degree 11 High school diploma or equivalent P.s. Musisz mieć szkole średnia zaliczona.
×