Jump to content

Partners

Użytkownik
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Partners

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,801 profile views
 1. Ubezpieczenie ~$800/mc + komunikacyjne ~300/mc + podatek katastralny od nieruchomości wraz z ubezpieczeniem ~$4000 rocznie za wartości domu ~$200.000.
 2. Ubezpieczenia to jest coś, co jest najdroższe w USA i generalnie nie jest obowiązkowe. Samo ubezpieczenie dzieli się na kilka kategorii jak zdrowotne, wypadek śmierci/niezdolności do pracy czy opieki dentystyczno-okulistycznej oraz ubezpieczenie emerytalne. Generalnie jeśli nie zagwarantuje Tobie pracodawca w podstacji benefitu na ww. ubezpieczenia to GOOD LUCK! Nawet jeśli posiadasz ubezpieczenie to i tak wszędzie płacisz zarówno za wizyty 20/40$ oraz tz. szkoda własna, czyli pierwsze ~$5000 W ciągu roku czasem znajdziesz pracodawca, który pokryje nawet ta należność, ale to już ciężej. Generalnie przy dobrych wiatrach na rodzinę całkowite ubezpieczenie z dwoma samochodami pełnym ubezpieczeniem to ~$800 miesięcznie, gdzie bez benefisu od pracodawcy płacisz za osobę nawet ~$600. Ubezpieczenie samochodu wymaga czasem zdolności kredytowej będziesz miał szczęście jak znajdziesz za ~$300 miesięcznie na dwa nowe samochodu używane to ~$200. Pamiętaj ubezpieczenie w USA nie jest obowiązkowe poza komunikacyjnym. Pozdrawiam P.S. Zapamiętaj w USA to lekarz puka do twojego pokoju podczas wizyty. DOSLOWNIE !!! Poziom opieki jest na najwyższym poziomie na świecie. W USA leczy się ludzi, bo przynoszą dochód !
 3. No tak. Trzeba się na to nastawić. Ja do samego końca byłem w niepewności i ostatnim rzutem się załapałem. Moi koledzy z forum, którzy mieli zaledwie do kilku setek numery za mną nie mieli takiego szczęścia. Kiedyś wszyscy wygrani byli zapraszani, ale to już się skończyło. Wygrywa więc więcej osób żeby wszystkie wizy rozdali, a co za tym idzie by program w 100% się wyczerpał. Trochę to przykre, bo ja poinformowałem swoich najbliższych dopiero na dwa tygodnie przed wylotem o wygranej.
 4. Problem z uczniami....a nie "widzimisię' mamy z koleżanką,...no właśnie, bo lepiej zamiatać wszystko pod dywan. Tego problemu w USA nie ma bo co rok dzieci są, przydzielane do innych klas. Wyglą,da, to tak że nie chodzi się z tymi samymi uczniami przez dłuższy czas. Dyrektor bardzo rzadko wyraża zgodę na zmianę przydziału. Podstawówki są, za to hermetyzowane i dzieci mają, wyjście od razu z klasy na plac zabaw i własny teren do zabawy. Nie mogą, biegać po całym obiekcie.
 5. Ok. wytłumaczę to tak. W Polsce jak jest problem z uczniami to rozwiązują klasę w USA zmieniają nauczyciela.
 6. Jest bardzo dużo zajęć poza lekcyjnych, ale głównie to sport. Zajęcia są płatne, ale za pewno dostaniesz dofinansowanie. Nie pamiętam dokładnie jak się to nazywa, ale w zależności od dochodu masz nawet 75% upustu. Tak więc są to kwoty np. $160 za rok szkolny sportowy, a ty płacisz jakieś $40. Niestety sport w szkołach jest sezonowy i tak trzy miesiące biegi potem trzy miesiące koszykówka i itp. Szkoła w USA "IMHO" daje większe możliwości rozwoju. Organizowane są konkursy plastyczne na szeroką skale. Generalnie mniej klepania wiedzy na pamięć typu "Podaj wszystkie lewe dopływy rzeki Odry" i itp. Za to dużo elastyczniej dobieranie programu. Można co roku wybrać kilka własnych klas. Dzieci bardzo szybko się zaadoptują, gdyż trochę to inaczej wygląda w USA. Zobaczysz. Nauczyciele bardzo motywują nie to, co w Polsce "… zdolny, ale leń… " Pozdrawiam
 7. REAL ID Act drivers license and ID card compliance by state. Compliant Granted extension Not compliant
 8. Jeśli gdziekolwiek będą chcieli twój SSN, a nie będziesz go posiadał to nie dostaniesz żadnego wynajmu. Jeśli będą chcieli sprawdzić twoja punktację kredytową to do kilku miesięcy wyskoczysz im, że taki SSN nie istnieje i defacto masz jeszcze gorzej, bo nikt z tobą nie będzie chciał rozmawiać. W USA nawet ubezpieczyciel sprawdza punktację kredytowa w celu wyliczenia składki. Oczywiście tak jak wspomniałem w „sanktuariach” wciąż można bardzo dużo „załatwić”. W Kalifornii wciąż można ID dostać w bardzo prosty sposób na starych zasadach. Umowa najmu i trzy rachunki i konto w banku, a konto na paszport Polski. W innych stanach samo założenie konta w banku graniczy z cudem i nie ma możliwości otwarcia czy dopisania osoby do umowy/konta na paszport inny niż USA bez Real ID. Bardzo dużo się zmieniło w ciągu czterech tak tak samo jak cena ropy. . Pozdrawiam
 9. Ode mnie chcieli $100 tysięcy depozytu za wynajem dwu sypialnianego mieszkania. Wszystko zależy od Stanu i miasta, gdzie mieszkasz czy np. jest to tz. „sanktuarium”. Generalnie w Stanach, gdzie obecne są "Real ID" podejście do takich spraw było i jest znacznie mniej przychylne. Z orientujcie się za mieszaniami typu COOPERATIVE. To są tz. nasze Polskie spółdzielnie mieszkaniowe. Wykupuję się udział we wspólnocie niestety za gotówkę, ale cena mieszkania to ok 20-30%. Wiele znanych osób mieszka w takich wspólnotach. Zarówno młode rodziny jaki i starsze osoby. Obiekty te są bardzo przyjazne. Bardzo często zamknięte, monitorowane i itp. W bardzo atrakcyjnych miejscach. Nie zabierze tego nigdy bank ani nie płacić się astronomicznego podatku za nieruchomośc a opłaty są bardzo przystępne. Pozdrawiam
 10. Dokładnie tak jak „marianom85” po znajomości masz super ciepła posadkę i wcale nie musisz mieć studiów skończonych i to prawda, że znajdzie się na rekrutacji 40 lepszych od np. Ciebie. U mnie w firmie nowego koordynatora już znaliśmy podczas rozpoczęcia rekrutacji. Właściciel firmy woli zatrudnić zaufanego/poleconego pracownika. Stąd tak ogólnie powszechne w USA listy referencyjne czy numery kontaktowe do polecających. Czasem łatwiej znajdziesz prace fizyczna dzwoniąc na numer z potykacza przy firmie (potrzebna pomoc albo cos takiego). Ja widziałem Kucharz $31.50/h. Pzdr.
 11. Aha i ciesz się 5 dniami urlopu po przepracowanym roku. Amerykanie dumnie mówią masz 1 tydzień urlopu. Po dwóch latach będziesz miała 10 dni, a amerykanie będą dumnie mówić masz 2 tygodnie urlopu. W Polsce po 10 latach wraz ze szkolą wliczoną przysługuje 26 dni urlopu, a to dumnie ponad 5 tygodni urlopu.
 12. Tak jak ci powiedziano. Musisz przepracować 40 godzin w tygodniu, ale do tego nie wlicza się urlop czy świeto. Czyli jeśli miałaś płatny Labor day to masz za niego płatne 8 godzi i jeśli przepracowałaś/-es od wtorku do piątku po 10 godzin to suma i tak daje 40 godzin czyli nie masz nadgodzin. Dalej urlop tak samo jest liczony. Uważaj na nadgodziny nie pracuj więcej niż 56, bo będziesz pracować za darmo dzięki OBAMIE. Wyższy próg podatkowy uniemożliwia pogłębianie różnic społecznych. Zorientuj się czy masz 200% powyżej 56 godzin jak nie to nie pracuj więcej. Biurowi przeważnie nie maja 200% tylko fizyczni pracownicy.
 13. Nie miejcie za źle, ale przedstawienie rodziny, z której osoby klasyfikują się w kategorii nikłej szansy na utratę pracy i jednoczenie pracy w uprzywilejowanym środowisku zaufania społecznego w Polsce jest jak wysłanie dzieci bogatych rodziców na studia w egzotycznym kraju. Mają bardzo dużo do stracenia, a nie wiele do zyskania.
 14. Zgadzam sie. Młody człowiek musi odpracować szkole, na która zaciągną kredyt ~$100K. Relatywnie tak, bo członkostwo na basen to jakieś $300 rocznie i można chodzić co dziennie i ćwiczyć. Biblioteki przezywają renesans są otwarte do pozna, a internet jest za darmo prawie w każdym fastfoodowym barze. Koło fortuny w TV trwa cały czas chyba od 40 lat wiec można spróbowac szczęścia w konkursie wiedzy. Pzdr.
 15. W sieci znalazłem nowe kwalifikacje dla kandydatów: "Przyznawanie pozwoleń ma opierać się na systemie punktowym oceniającym zdolności kandydata. będzie wzorowane na rozwiązaniach wprowadzonych w Australii i Kanadzie. Aby ubiegać się o przyznanie zielonej karty kandydat musi uzbierać co najmniej 30 punktów. Idealny imigrant według nowych przepisów powinien m.in.: być między 26. a 30. rokiem życia (10 pkt.), obronić doktorat na jednym z amerykańskich uniwersytetów (13 pkt.), biegle mówić po angielsku (12 pkt.), a także zdobyć medal olimpijski (15 pkt.). Otrzymanie nagrody Nobla lub nagrody o podobnej renomie, gwarantuje 25 punktów." Powodzenia
×
×
 • Create New...