Jump to content

Morav

Użytkownik
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1

About Morav

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

1,605 profile views
 1. Witam Dzisiaj zauważyłem ciekawy artykuł odnośnie zmian jakie Donald Trump chce wprowadzić odnośnie loterii wizowej. Podobno pierwszeństwo mają mieć rodziny ludzi przebywających w USA i ludzie wykształceni, znający język. Wie ktoś coś więcej na ten temat? Link do artykułu: http://www.tvn24.pl/skonczy-sie-loteria-zielonych-kart-do-usa-trump-stawia-nowe-warunki,761815,s.html
 2. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, lub robić nadziei, ale w zeszłym roku komunikaty a niewylosowaniu generowało od razu, a te o wylosowaniu były dostępne/wyświetlane dopiero po jakimś czasie. A odnośnie losowania to 2xNOT.
 3. U mnie 2x Nie. Młody jestem, mam jeszcze ze trzy, cztery lata na wygraną, a jak nie, to pozostają Niemcy :-)
 4. Dzień dobry. W dniu dzisiejszy, po godzinie 18, oraz po zapoznaniu się z wynikami losowania loterii DV zapraszam do podzielenia się swoim wynikiem :-) POWODZENIA! :-)
 5. Po polsku 1,3 miliarda ;-) Jakby było 1,3 biliona to chyba nawet Bill Gate's wziął udział w losowaniu :-P
 6. Po co ta agresja? I tak wszyscy kiedyś umrzemy, więc szkoda czasu na kłótnie :-) Poza tym schodzimy powoli z tematu.
 7. Chyba babola popełniłem. W polskiej wersji instrukcji jest napisane w pkt. 8: Powiat/województwo Więc napisałem na zgłoszeniu swój Powiat/Województwo, ale potem mi się przypomniało, że chyba powinno być samo województwo... Czy to mnie dyskwalifikuje z losowania?
 8. Nergil, nie chodzi o to jakie miałeś argumenty, tylko o to w jaki sposób jesteś je w stanie poprzeć. Skoro pracujesz w branży, w której nie zarabiasz kokosów, to po co Ci tyle odłożonych wolno pieniędzy? Ponadto, konsul domyśla się, że gdybyś został w USA, to zarabiałbyś tam o niebo lepiej niż w Polsce, a ponadto rząd Polski by o Ciebie nie dopytywał, bo nie masz tu żadnych kredytów itp. Sprawa miałaby się inaczej gdyby te 100k to było 5 Twoich wypłat, gdybyś miał własną większą firmę, gdybyś miał żonę z dziećmi, gdybyś miał zobowiązania finansowe, przez które nie musisz uciekać za granicę, gdybyś miał dobrze płatną pracą na normalny etat, gdybyś był studentem itp... Może poproś przełożonego, żeby jako stanowisko pracy wpisał Ci: Główny dyrektor ds. bezpieczeństwa, wówczas, zdaje mi się, że konsul nie pomyśli, że dyrektor wybiera się na imigracje :-)
 9. Dokładnie to samo chciałem napisać :-) Gdyby loteria obejmowała zawsze jakiś procent ludzi, to wystarczyłoby ( teoretycznie ), około 50 mln Polaków, żeby rozlosować wszystkie 50 000 wiz, dla prawdopodobieństwa wygrania 1%. A odnośnie tematu to niestety nadal nie mogę namierzyć żadnych potwierdzony informacji odnośnie losowania. Mam nadzieję, że dzisiaj, albo jutro to się zmieni :-)
 10. Dzień dobry. O co chodzi z tymi ostrzeżeniami o zagrożeniu? Jakieś ruskie zgłosili tę stronę jako niebezpieczną i muszę ,,wchodzić na własną odpowiedzialność"....
 11. Oj widać, że dawno Cię nie było w Polsce :-) Ta niechęć to po prostu zwykła polska zazdrość i poczucie, że jest się gorszym :-) Ale w sumie to dobrze, że nie pamiętasz/ nie znasz już uczucia niechęci do osoby, której ,,się udało" ;-)
 12. Dzień dobry Z tego co mi wiadomo to Polska znowu może przystąpić do losowania w loterii DV-2017, a zgłoszenia można nadsyłać od października. Wie ktoś już coś na ten temat?
 13. Pamiętaj, że to co Tobie doradziłem jest oszustwem, ale w Twojej sytuacji (do której bym nie dopuścił) bym właśnie tak zrobił.
 14. Umowa zlecenie to umowa pomiędzy zleceniodawcą i zleceniobiorcą. Jako zleceniobiorca działasz powiedzmy jako oddzielna firma i teoretycznie sam sobie odprowadzasz podatki (zapewne najniższe składki, bo carpe diem, a potem będę narzekać, że emerytura mała). Wpisujesz takie zarobki od jakich odprowadzasz (Twoja firma odprowadza) podatek, więc ,,kwotę trzycyfrową". Pamiętaj jednak, że jak US siądzie Ci na plecy po prześwietleniu historii przelewów i zobaczy, że nie pokrywa się to z zeznaniami, to już nie będzie różowo. Wykombinujcie coś po Polsku, np, że oni dają Ci 2500 wypłaty, ale 1800 PŁACISZ IM za możliwość wynajęcia od nich stanowiska pracy dla siebie czy coś w tym stylu. A na przyszłość radzę po prostu uczciwie płacić podatek od wynagrodzenia, to nie będzie problemów ;-)
 15. megan, dorośli ludzie interesują się tym, czy ich dziecko przypadkiem nie zachoruje, albo czy dostaną awans, a nie takim badziewiem z yt. Przepowiednia mówi, że jakiś człowiek kiedyś pójdzie do roboty i nie będzie mu się chciało bawić w ,,trollowanie" :-P
×
×
 • Create New...