Jump to content

snpk

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

665 profile views
 1. Wysłałem zapytanie o cenę do jednej z nich, jednak gdyby któryś z forumowiczów miał jakiś pomysł w tej sprawie to z góry dziękuję. Myślałem też nad zapytaniem Ambasady lub Konsulatu ale raczej z ich strony nie liczę na jasną odpowiedź.
 2. Witam, jestem obecnie w 3 klasie technikum, w maju czekają mnie miesięczne praktyki. Mieliśmy mieć praktyki z projektu unijnego ale niestety przez zmianę władzy projekt upadł. Zakładając czysto teoretycznie, że znalazł bym firmę która zechciała by mnie przyjąć na ten okres w ramach praktyk. Zatrzymać w stanach mam się u kogo, posiadam wizę B2. Pytanie jeśli chodzi o praktyki w technikum to są one darmowe więc nie będę zarabiał. Jaka wiza była by potrzebna ? Wystarczy zwykłe B2 ? Oraz jak wyglądało by wypełnianie dziennika praktyki itd. Czy jest to w ogóle możliwe ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
 3. Jakie najtańsze bilety udało się wam upolować ? Ja w lutym leciałem z Berlina TXL do Chicago za 1335 zł w dwie strony, był to lot lini KLM z przesiadką w Amsterdamie, lot powrotny miał być nieco bardziej skomplikowany (Chicago-Cincinatti-Paryż-Berlin) ale przez śnieżyce w Chicago wszystkie małe samoloty nie mogły startować więc zmienili mi lot na identyczny, przez Amsterdam. Spędziłem 14 dni w Chicago oraz Wisconsin u znajomych za naprawdę niewielkie pieniądze. Bilet wyszukałem w wyszukiwarce Momondo oraz rezerwowałem przez GoToGate. Do Berlina dostałem się PolskimBusem za 18 zł tam i 25zł spowrotem. Jakie są wasze "rekordy" ?
 4. Otrzymałem odpowiedź z ambasady. Wiele mi to nie dało, ale teoretycznie można. Tylko co zaznaczyć podczas rejestracji ? bo gdy zaznaczę tylko podstawowe to mnie dalej nie "przepuści". Mam jeszcze 3 lata do tego wiec chyba zasięgnę porady jakiegoś prawnika zajmującego się tym. Szanowny Panie, Dziękujemy za korespondencję. Kwestia wyksztalcenia bedzie oceniana w dniu rozmowy z konsulem w sprawie wizy. Wtedy należy udowodnic min. wyksztalcenie srednie(ukonczenie min. 12 lat nauki). Mamy nadzieję, że powyższa informacja jest pomocna. Z poważaniem, Correspondence Unit Consular Section U.S. Embassy Warsaw
 5. Witam mam dość dziwne pytanie mianowicie rejestracja do loterii odbywa się przeważnie w okolicach października, wyniki są ok maja następnego roku a rozmowy z konsulem jeszcze później. Czy np uczeń liceum ostatniej klasy maturalnej który świadectwo wykształcenia średniego otrzymuje na przełomie kwietnia/maja może rejestrować się już we wrześniu ? W momencie ewentualnej "wygranej" oraz rozmowy z konsulem będzie już mieć średnie wykształcenie, w momencie wypełniania formularza po sprawdzeniu ze zostaliśmy wybrani również. Jak to wygląda pod względem prawnym ? Z góry dziękuję za pomoc
×
×
 • Create New...