Skocz do zawartości

Boomz

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

643 wyświetleń profilu
 1. Boomz

  Loteria Wizowa 2018

  Pewności nie ma nigdy, ale raczej się załapie. Gdyby wykluczano z politycznych powodów to już dawno nie było by Rosji np. Głównym powodem jest zawsze przekroczenie limitów imigrantów. "For DV-2017, natives of the following countries are not eligible to apply, because more than 50,000 natives of these countries immigrated to the United States in the previous five years: Bangladesh, Brazil, Canada, China (mainland-born), Colombia, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Haiti, India, Jamaica, Mexico, Nigeria, Pakistan, Peru, Philippines, South Korea, United Kingdom (except Northern Ireland) and its dependent territories, and Vietnam." [1] Ale nie sądzę, żeby to się stało w przypadku Polski, w tym roku wylosowano poniżej 700 osób. Polacy raczej wolą jechać do Europy Zachodniej zarobkowo (UK, Niemcy). [1] https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2017-Instructions-Translations/DV-2017%20Instructions%20and%20FAQs.pdf
 2. Ja już po rozmowie i wiza już przyszła, numer 18xxx, a to dopiero luty. Tak jak napisał właściciel bloga britsimonsays, w tym roku prawdopodobnie cała Europa wchodzi (poza krajami w których przekroczony został limit 3500 wiz). W Europie numery do 27011. http://forums.immigration.com/threads/dv-2016-results-91-563-winners.326235/
 3. Boomz

  Adres W Usa

  Ja tylko dodam, że sam na początku podałem adres hotelu (prawdziwy), ale na rozmowie spytano mnie (w ostatniej chwili) czy tam ktoś mieszka. Z informacji uzyskanych skądinąd dowiedziałem się wcześniej, że trzeba podać adres pod którym mieszka konkretna osoba (nie hotel, nie skrzynka pocztowa). Więc dałem na rozmowie adres koleżanki w Teksasie. Sam będę mieszkał w NY prawdopodobnie, ale karta pójdzie do niej. Mam nadzieje, że to nie przysporzy problemów na lotnisku. Robił tak ktoś?
 4. Potwierdzenie odbioru na ekranie skanera kuriera czy na kartce dodatkowo?
 5. Tą koperte TNT z wizą trzeba otwierać przy kurierze? Dostaliście jakiś dodatkowy papierek do podpisania dotyczący zawartości?
 6. Może być polska karta, tylko wtedy przeliczy na dolary. Mi przeliczyło po kursie 4.2, a w tym czasie kurs w Ambasadzie był 4.0... Jeśli zapłaci Pan w złotówkach w gotówce to ten kurs Pana obowiązuje. Więcej info: http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visafeeinfo.asp
 7. Pamięta ktoś może czy przy poprawianiu czegoś w DV260 w konsulacie trzeba było to jeszcze potwierdzać? Bo to tak szybko poszło, że zapomniałem podać informacje o nowym adresie dla GC, w czasie rozmowy z konsulem przyszła Pani i powiedziała, że stary adres to tak nie bardzo (nikt tam nie mieszka). Podałem jej kartkę z nowym, poprawnym. I teraz nie pamiętam czy powiedziała, że mam to przyjść potem potwierdzić. Rozmowa z Panią konsul krótka, wynik, że "approved", dostałem kartę z informacją o odbiorze paszportu. A potem sobie poszedłem... Teraz nie wiem czy nie powinienem był pójść jeszcze do poprzedniego okienka zatwierdzić zmianę?
 8. A to jest ten sam adres? Bo jak się wjeżdża do USA to można podać adres zamieszkania, i adres wysyłki Zielonej Karty (który jak się okazuje nie może być skrzynką pocztową). pozdrawiam, Boomz
 9. Czy podanie adresu hotelu będzie bardzo źle widziane? Zarówno na rozmowie jak i na lotnisku w USA? Mam trochę oszczędności.
 10. Jeszcze ciekawiej, to jak mam datę wizyty wyznaczoną w ambasadzie przez KCC muszę się jeszcze gdzieś zapisywać?
 11. Witam, czy za badania płaci się "od ręki" w dniu badań? A drugie pytanie to gdzie i kiedy dokonać opłaty $330 za wizytę u konsula. Znalazłem jak zapłacić "$165 USCIS Immigrant Fee" ( http://www.uscis.gov/file-online/uscis-immigrant-fee ), ale co z opłatą za wizytę u konsula. pozdrawiam.
 12. Jeszcze pytanie odnośnie adresu, jeśli mieszkałem w wielu mieszkaniach i hotelach w Anglii z przerwami od roku (ponad), ale są to mieszkania i hotele wynajmowane na firmę to trzeba wpisywać te adresy? Jeśli tak to zaświadczenie o niekaralności pewnie też. Bo ja oprócz tego jestem normalnie jestem zatrudniony i zameldowany w Polsce.
 13. To jest dobry motyw, ale czy to odblokowanie jest na pewien, określony czas czy na dowolny czas do kolejnego wysłania?
 14. Szansa chyba zawsze jest, mała, ale w tym roku wydaje się jakaś większa. Gdzieś czytałem, że departament imigracyjny podaje, że 50-60% po prostu rezygnuje. Ze względu kosztów, biurokracji, niezałatwienia dokumentów, itp. W tym roku coś mało tych wiz wylosowano 91563. Były chyba lata gdzie liczba sięgała 140 tys, a wiz zawsze 50 tys... Nie wiem od czego to zależy. Zasadniczo im więcej czytałem, tym mocniej odnoszę wrażenie, że nikt tak do końca nie wie jak to działa.
 15. Hm, co do ilości wiz i numerów dla EU, to na tym forum ktoś twierdzi, że cała Europa wchodzi: http://forums.immigration.com/threads/dv-2016-results-91-563-winners.326235/ "Off the top of my head I would say OC and EU are no brainers to go current." Coś mało tych numerów wylosowanych w tym roku. Trochę trudno w to uwierzyć...
×