Jump to content

MeganMarkle

Użytkownik
 • Content Count

  970
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

MeganMarkle last won the day on October 5

MeganMarkle had the most liked content!

Community Reputation

252

3 Followers

About MeganMarkle

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  California

Recent Profile Visitors

1,924 profile views
 1. A ja właśnie nie znam tej historii i chętnie się dowiem o co chodzi - czyżby kolejna historia korpo które położyło łapę na odkładanych emeryturach pracowniczych? Teraz w usa to już chyba stały chwyt?
 2. @GumulPL zniesienie wiz dotyczyło wyjazdów turystycznych, imigracyjnie niestety szanse na wyjazd macie mikroskopijne (de facto tylko wygrana w loterii wizowej), a poza tym przy waszych kwalifikacjach i z 3 dzieci w usa byłoby wam bardzo ciężko, tu nie ma żadnych praktycznie słon socjalnych a państwo nie daje nic na dzieci a ich edukacja kosztuje majątek... nie mówiąc już o potwornych kosztach służby zdrowia, bo w usa nie ma darmowej opieki lekarskiej. polecam Wam na początek zacząć od przyjazdu turystycznego i zobaczenia co i jak. I poczytaj dogłębnie różne wątki tu na forum żeby się trochę zorientować w realiach..
 3. Udało mi się dowiedzieć, że nowy lokator mojego mieszkania dostał w marcu jakieś pismo z windykacji na mnie - zapomniał o tym, ale nie wyrzucił. Okazało się ze chodzi o jakieś grosze niezapłaconej składki na konserwacje urządzeń melioracyjnych (???). Gmina w której mamy działkę chyba zapomniała o zmianie adresu, a wysłałam im pismo poczta tak jak chcieli. Może to o to chodzi z tym awizo? Muszę chyba zadzwonić tam..
 4. Hmmm... o tym nie pomyślałam i nie wiem czy podałam w akcie jakiś adres do korespondencji, sprawdzę. Ale jeśli tego nie odbiorę to coś się strasznego stanie? Tak na marginesie nowym właścicielem tego mieszkania jest osoba z mojej rodziny, ale ona tam nie mieszka tylko wynajmuje obcym ludziom. Tak, Skarbowy ma właściwy adres, u nich na pewno wszystko gra i mnie nie ścigają. To sprawdziłam 1. Nie upoważniałam nikogo nie mam tez żadnego konsulatu nigdzie blisko i nie wybiorę się do żadnego zbyt szybko bo mam noworodka w domu 2. To wiem, ale ja nie jestem nigdzie w PL zameldowana, wymeldowałam się przed wyjazdem. Wiec technicznie rzecz biorąc tego warunku nie spełniają, wiec nie mogą uznać że doręczone . 3. Zgłosiłam wyjazd i zmianę adresu korespondencji w gminie i urzędach z którymi miałam kiedykolwiek kontakt.
 5. Czy ktoś może wie w jaki sposób można się dowiedzieć (nie przyjeżdżając do PL) o co chodzi z nieodebranymi awizo na mój start adres? W usa mieszkam od 1.5r, mieszkanie w PL sprzedałam i się z niego wymeldowałam, gdzie się dało zmieniłam adres (we wszystkich urzędach i instytucjach jakie mi przyszły do głowy podałam albo nowy zagraniczny adres albo adres mojej mamy jako korespondencyjny w PL). Tymczasem nowy lokator z mojego starego mieszkania właśnie mnie zawiadomił ze od roku przychodzą do mnie jakieś awiza na list polecony za potwierdzeniem odbioru, ma już ich z 5 czy 6. Na jednym jest dopiska ze to coś z sądu. Czy ktoś może wie w jaki sposób się mogę dowiedzieć nie lecąc do PL o co chodzi i kto mnie tam ściga? Nie mam kompletnie pomysłu o co może chodzić...
 6. Gratulacje!! Dzieci na forum w tym roku obrodziły, jedna ciąża za drugą
 7. Ja za rodzine, przyjaciół i za to że wszyscy zdrowi (odpukać). a tak w ogóle to bardzo lubię to amerykańskie święto, jest bardzo pozytywne... w zeszłym roku spędzaliśmy je w górach w Tahoe, była tona śniegu i atmosfera jak na Boże Narodzenie... w tym roku u przyjaciół w Bayu, był indyk i nawet sama zrobiłam Yams - choć nie wiem co ludzie w tym widzą, dla mnie za słodkie...za to indyk pycha!
 8. Dla ludzi z IT Austin to jest świetna lokaliza (jak ktoś lubi Texas i tamtejsza pogodę) i to prawda o kosztach życia - póki co są niskie i żyje się dobrze, ale miasto szybko się rozwija (bo dużo ludzi napływa) wiec zapewne ceny pójdą w górę kiedyś... enjoy !
 9. bo „Zarządzanie” to nie zawód to jest tak mglisty i o niczym kierunek, że nadaje się do studiowania wyłącznie on top jakiegoś innego kierunku, a i tak nic nie wnosi - wiem bo sama to studiowałam rownolegle z finansami. Zmarnowany czas i tyle IMHO.
 10. Wg mnie chodziło o ewidencje ludności, liczenie ich po prostu a przy okazji taki formalny numer identyfikacyjny, coś jak SSN w usa.
 11. Tu nikt ci nie pomoże raczej. Nie z braku chęci, po prostu nie mamy takiej możliwości, to nie tak działa. Wizę pracownicza załatwia pracodawca, ale na ratowników się ludzi z zagranicy nie ściąga. Polecam próbować szczęścia w loterii wizowej - niestety za rok najwcześniej możesz startować bo właśnie nabór zgłoszeń się skończył w tym roku.
 12. A tak wracając do tematu wątku i zakładania firmy w Stanach celem imigracyjnym: https://www.nbcnews.com/news/amp/ncna1083101
 13. Patrząc z każdego punktu widzenia, nie tylko Amerykanów Brexit to jest chyba najgłupsze posunięcie Wielkiej Brytanii na przestrzeni dziejów...
 14. Jak szukasz hosteli to ja kiedyś za czasów młodości korzystałam z tego portalu (co prawda jeździłam po Europie i Azji ale widze ze w usa tez maja hostele) https://www.hostelworld.com/hostels/USA ale jak ty się serio dopiero 19.11 bierzesz za szukanie noclegu na 20.11 to raczej szykuj się na to że albo mega grubo zabulisz albo miejsce znajdziesz tylko w jakimś totalnym syfie w niebezpiecznym miejscu...
 15. Ciekawe, nie wiedziałam że tak to wyglada od drugiej strony... w takim razie jednak polskiego obywatelstwa nie ma ci się pozbywać i trzeba trzymać jedno i drugie jak już będzie
×
×
 • Create New...