Jump to content

Marcinnn

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

121 profile views
 1. Dziękuję bardzo za odpowiedz, czyli składam jedną formę G-1450 na kwotę $540.
 2. W piątek otrzymaliśmy zwrot złożonych dokumentów wraz z I-797C jako "Rejection Notice". Powód odrzucenia - "Payment amount in incorrect, or has not been provided". Do odrzuconego już podania, zgodnie z instrukcją, dołączyliśmy dwie osobne formy G-1450. Do oryginalnej aplikacji I-539 jeden egzemplarz oraz do I-539A drugi egzemplarz. W obu formach G-1450 wpisaliśmy dane karty kredytowej, podpis, oraz kwotę $455 ( opłata za aplikację $370 plus opłata biometryczna $85). Czyli dwie formy I-1450, każda na kwotę $455 (razem $910). Odpowiadając sobie samemu na pytanie. Wczoraj znalazłem na stronie USCIS kalkulator opłat (wcześniej tego nie zauważyłem) według którego zgodnie z obliczeniami powinienem zapłacić w sumie za oba podania $540 a nie $910. Czyli raz za aplikacje $370, plus dwa razy opłata biometryczna 2x $85.Czy dobrze rozumuje, że tu jest błąd? Czy muszę dołączyć dwie nowe formy G-1450, oddzielna dla każdej osoby, czy jedną formę na kwotę $540?
 3. Witam, aktualnie mieszkam w USA - mam ważną wizę H-4, która kończy się we wrześniu 2020. 3 tygodnie temu złożyłam wniosek o przedłużenie wizy H-4 na kolejne 3 lata. Aktualnie czekam na potwierdzenie akceptacji moich dokumentów przez USCIS. Mój mąż (H-1B) dostał już przedłużenie wizy kilka tygodni temu. Czy w związku z tym, że Prezydent wstrzymał wydawanie wiz pracowniczych (w tym H-4) do końca roku, mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie? Czy ten zakaz o w przyznawaniu wiz dotyczy również osób, które aktualnie legalnie przebywają na terenie USA i ubiegają się o przedłużenie statusu? Z góry dzięki za pomoc.
 4. Wysłaliśmy skrócony akt ślubu tłumaczony na język angielski (przysięgłe tłumaczenie). To samo dostarczyliśmy kiedy składaliśmy pierwszy raz o wize H-4 i było ok. Przy okazji mam pytanie odnośnie terminów oczekiwania. Dokumenty zostały dostarczone ( Lockbox facility w Texasie ) w ubiegły piątek. Ile czasu aktualnie czeka się na powiadomienie o akceptacji aplikacji (e-notification)? FormG-1145 mówi "We will send the e-Notification within 24 hours after we accept your application." Kolejna sprawa. Termin ważności córki paszportu kończy się na początku lipca tego roku, w związku z pandemią nasza wizyta w konsulacie o nowy paszport została odwołana. Nowy paszport wyrobimy w najbliższym możliwym terminie, aktualnie nie ma takiej możliwości. Takie wyjaśnienie dołączyliśmy do aplikacji. Zastanawia mnie jak to będzie rozpatrzone jeśli sprawa przeciągnie się w czasie, a paszport straci ważność przed uzyskaniem Formy I-797C.
 5. Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc, wydaje mi się że wszystko mam gotowe, możesz mi potwierdzić czy czegoś nie przegapiłem: dla żony: 1. Form I-539 2. Abridged copy of marriage certificate dla córki: 1. Form I-539A 2. Abridged copy of birth certificate dodatkowo dla każdej z nich: 3.- I-94 4. Form G-1145 (e-notification) 5. Form G-1450 (płatność kartą) oraz moja: 6. Form I-797A Dokumenty wysyłam pocztą z racji tego że przy więcej niż jednym aplikancie nie mogę złożyć wniosku on-line. Mój USCIS Receipt Number zaczyna się na LIN więc całość idzie na jeden z podanych adresów Lockbox facility w Texasie.
 6. Dziękuje za odpowiedź. Mam pytanie odnośnie samego wniosku. Jedno z pytań brzmi "Select this box if you were granted Duration of Status (D/S)". Co to dokładnie oznacza? Żony wiza H4 kończy się we wrześniu tego roku, wniosek dotyczy jej przedłużenia. Poniżej fragment formularza wraz z pytaniem o "Duration of Status".
 7. Witam wszystkich. Potrzebuje informacji co należy zrobić aby przedłużyć wizę H4 dla mojej rodziny, córki i żony. Aktualnie przebywamy w USA, ja wiza H1B, rodzina H4 i tu chcę złożyć wniosek o przedłużenie. Pracodawca rozpoczął proces przedłużenia mojej wizy, posiadam już I 797 C. Formalności dot. przedłużenia pobytu dla mojej rodziny muszę załatwić w swoim zakresie, pracodawca tego nie robi. Kancelaria prawna z która się skontaktowałem chce za załatwienie tej sprawy $2,5 tys w związku z czym chce to zrobić na własną rękę.
×
×
 • Create New...