Jump to content

Kylmakivi

Użytkownik
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

535 profile views
 1. Alaska okazała się tak bogata w złoża ropy, że w 1976 roku utworzono tam jeden z pierwszych na świecie funduszy, z którego zaczęto wypłacać każdemu obywatelowi coroczną dywidendę uznawaną za formę tzw. dochodu podstawowego Aby otrzymac miesieczna dywidende w 2015 bylo to 2000$, w 2016 1000$ trzeba byc rezydentem alaski przez jeden pełny rok kalendarzowy liczac od 1 stycznia. Zniesiono tam rowniez podatki.
 2. A w Polsce wjezdza sie polowa auta albo i wiecej na chodnik :-P
 3. Czy przy rejestracji auta potrzebne jest prawo jazdy IL czy mozna zdawac praswo jazdy kupionym wlasnie u dealera autem?
 4. znalazlem link do polskiego podrecznika http://www.dmv.org/il-illinois/driver-handbook.php#Illinois-Driver-Handbook tyle ze on mi sie nie otwiera czy to tylko przypadlosc mojego sprzetu czy Wy macie taki sam problem? http://www.cyberdriveillinois.com/publications/pdf_publications/dsd_a152.pdf
 5. 1. W stanie NJ po zaliczeniu egzaminu teoretycznego wystarczy przedstawić polskie prawo jazdy dzięki czemu zwolnionym sie jest z egzaminu prakycznego i wydawane jest prawo jazdy, czy takie udogodnienia są tez w IL. 2. załużmy że kupiłem auto u dealera i ubezpieczyłem go, czy mozna użyć auta do egzaminu praktycznego przed zarejestrowaniem go?
 6. dziekuje wszystkim za podjecie tematu załużmy że auto sprzedaje mi dealer.
 7. Kzielu jak zdam teorie po polsku to bede jezdzil po polsku, bez obaw :-)
 8. Zielony Tomek a czy możesz napisac jakie dokumenty wymagane sa do rejestracji auta w Chicago?
 9. a po hiszpansku to chyba nie ma znakow drogowych na amerykanskich drogach.
 10. dziekuje. To może kzielu sie teraz wypowie :-)
 11. W Polsce jest określony jezyk urzedowy w USA nie.
 12. Wyjasnijcie mi prosze drodzy forumowicze jakie dokumenty potrzebne są do rejestracji auta w Chicago. Czy w Chicago mozna zdawać egzamin teoretyczny po polsku i czy polskie prawo jazdy przyda sie w uzyskiwaniu amerykanskiego.
 13. czyli wygląda na to,że łatwiej i bezpieczniej będzie pojawic sie na terenie USA przez kilka dni, w celu uzyskania pieczątki w paszporcie... :-)
 14. Jeszcze raz dopytam żeby mieć pewność. Formularz DS-117 oraz I-551 i to wszystko czy jakieś jeszcze?
×
×
 • Create New...