Skocz do zawartości

kanix

Użytkownik
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

302 wyświetleń profilu
 1. Sponsorowanie rodzinne.

  Tak, wiem, żeby swoje odczekać Wielkie dzięki Wam obu za wyczerpujące informacje
 2. Sponsorowanie rodzinne.

  Okey, wszystko zrozumiałe ale mam jeszcze jedno pytanie Jeśli polecielibyśmy razem odbierać Jej GC, Ja na wizie turystycznej to czy moglibyśmy pobrać się już w USA po otrzymaniu przez Nią GC?
 3. Witam serdecznie, Sprawa o zieloną kartę poprzez sponsorowanie rodzinne dobiega finału. Z początkiem przyszłego roku moja narzeczona leci do USA już odebrać GC. Moje pytanie brzmi jak wygląda proces sponsorowania mojej osoby czyli Jej narzeczonego? Jak najlepiej to zrobić, żebym mógł w miarę sprawnie do Niej dołączyć. Z tego co wiem to żeby złożyć na mnie wniosek to będzie musiała przez trzy lata pracować i wykazywać odpowiednie dochody jako już moja żona. Czy jeśli Ktoś z Jej rodziny tam w USA zdecydowałby się na współsponsoring mojej osoby to można by złożyć na mnie wniosek od razu, bez tych trzech lat pracy z Jej strony? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 4. GC, a ciąża.

  Dwa dni temu dowiedziałam się, że Mama otrzymała informację, że moja sprawa jest już rozpatrywana i proszą Ją by dosłała dodatkowe dokumenty więc podejrzewam, że do czterech miesięcy będę miała spotkanie z Konsulem. Będę wtedy w połowie ciąży i zastanawiam się na ile to może skomplikować moją sytuację bo przecież będę też musiała robić badania lekarskie. Tak więc cała procedura będzie przeplatać się z moją ciążą i porodem. Czy Ktoś słyszał o podobnej sytuacji i jak jest rozpatrywana?
 5. GC, a ciąża.

  Czyli to, że jestem w ciąży nie wpływa na decyzję o GC? Czyli dziecko też otrzyma GC razem ze mną?
 6. Witam, Mam złożoną petycję F2B (jako niezamężna córka rezydenta) i ostatnio dowiedziałam się, że jestem w ciąży ze swoim narzeczonym. Czy jeśli się urodzi to dziecko dostaje automatycznie GC razem ze mną? Czy muszę to teraz zgłaszać, że jestem w ciąży? Jak teraz wygląda moja sytuacja jeśli chodzi o GC?
 7. green card F2A 2 rodzaje

  Witam, czy może mi ktoś jaśniej wyjaśnić tą różnicę? Z góry dzięki
 8. Nauka w USA.

  Dzięki za wyczerpujące wypowiedzi
 9. Witam, Moja narzeczona czeka na GC z petycji F2B (niezamężna córka rezydenta). Myślimy o wspólnym wyjeździe gdy będzie musiała lecieć odebrać GC, Ja poleciałbym na wizie turystycznej (zakładając żebym ją oczywiście dostał). Chcielibyśmy się pobrać w USA i złożyć na mnie wniosek o GC jako męża rezydenta i tutaj pojawia się moje pytanie. Chcąc pozostać z przyszłą żoną w Stanach chciałbym ubiegać się o wizę studencką i dokształcać się by nie musieć po pół roku wracać do Polski, innymi słowy zostać do czasu przyznania mi GC jako osobie tam się uczącej i chciałbym dopytać jak wygląda przyznawanie takich wiz? Czy jest trudno ją otrzymać? Zdaję sobie sprawę z tego, że nauka tam jest kosztowna ale to chyba najlepszy sposób na pozostanie na terenie USA bo wiem, że wiza pracownicza jest nie do uzyskania...
 10. Złożone pytanie :)

  Rozumiem, wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi, bardzo mi się przydały
 11. Złożone pytanie :)

  Czyli jeżeli Jej matka by się nie zgodziła by wpółsponsorować to narzeczona/przyszła żona musiałaby pracować przez dany okres czasu by mieć odpowiednie dochody i dopiero wtedy mogłaby składać wniosek na mnie?
 12. Złożone pytanie :)

  A co z tym współsponsoringiem? On jakoś przyspiesza całą procedurę w sensie, że wniosek można składać od razu, a nie po czasie jak narzeczona zacznie wykazywać dochody i odpowiednie zarobki?
 13. Złożone pytanie :)

  Co to znaczy "domicyl"? A jeżeli Jej matka zgodziłaby się mnie współsponsorować to zmienia coś to sytuację czy narzeczona również musi na miejscu w USA pracować i wykazywać odpowiednie dochody?
 14. Witam, Moja narzeczona czeka na przyznanie GC (jest pełnoletnim, niezamężnym dzieckiem rezydenta) i powinna już dostać informację pod koniec tego albo na początku przyszłego roku. Rozważamy by pojechać razem, pobrać się i złożyć wniosek na mnie jednakże przeraża nas wizja rozłąki, a co za tym idzie myślimy co zrobić by przetrwać ten okres jak najbardziej znośnie i doszły nas słuchy, że jest możliwość żeby narzeczona wyrobiła sobie biały paszport i te dwa lata oczekiwania, które przypadną mi spędzić razem w Polsce. Moje pytanie brzmi czy jest takie rozwiązanie w ogóle możliwe i co ze sponsorowaniem mnie jeśli narzeczona będzie na białym paszporcie ze mną w Polsce?
 15. Emigracja

  Super, dzięki za wyczerpującą odpowiedź
×