Skocz do zawartości

kyyyx

Użytkownik
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

kyyyx last won the day on 31 Marzec

kyyyx had the most liked content!

Reputacja

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warsaw

Ostatnie wizyty

150 wyświetleń profilu
 1. @scarabDzwoń do Ambasady na Pięknej w g. 14-16.
 2. @MeganMarklepoki co to chcemy ruszyć do Chicago, bo tam mamy znajomych i na początku pewnie bedzie to dla nas duże wsparcie. Cały czas w to nie wierzę, że to się dzieje naprawdę czas kupić bilety na samolot, jakieś wskazówki? Wy lecicie LOTem? 23kg bagażu które linie LOTu oferuja w pełni wystarczą? Ile płaciliście za bilety?
 3. @karusek masz na myśli kartę debetową np visa, która jest podpięta do konta walutowego w dolarach?
 4. @scarab my w pierwszej kolejności do Chicago, a potem chyba California ja właśnie po świętach jadę odebrać paszporty w TNT.
 5. @scarab hmm, chyba kojarzę trapery miałeś na nogach? dokąd i kiedy się wybieracie do USA?
 6. Znalazłam coś takiego: Gratulacje! Mogą Państwo imigrować do USA. Kolejny krok to uiszczenie opłaty imigracyjnej USCIS w wysokości 220 USD. Opłata ta pokrywa koszty przygotowania pakietu wizowego i wydania Karty Stałego Rezydenta („Zielonej Karty”). Nie otrzymają Państwo swoich Zielonych Kart, dopóki nie uiszczą Państwo tej opłaty i nie wyjadą do Stanów Zjednoczonych. Etapy tego procesu są następujące: 1. W Ambasadzie USA lub Konsulacie otrzymają Państwo i Państwa członkowie rodziny:  Zamknięty pakiet wizowy. Proszę przechowywać go w bezpiecznym miejscu i nie otwierać.  Numer Karty Stałego Rezydenta (A-Number). Zaczyna się on od litery "A", po której następuje 8 lub 9 cyfr.  Numer sprawy (Case ID DOS), który zwykle składa się z 3 liter i 9 lub 10 cyfr. Numer sprawy z loterii wizowej będzie składał się z 4 cyfr, 2 liter i jeszcze 5 cyfr. 2. Muszą Państwo uiścić opłatę imigracyjną USCIS za pomocą USCIS Electronic Immigration System. Należy:  Wejść na stronę www.uscis.gov/uscis-elis i wybrać "Log In”.  Wybrać “USCIS Immigrant Fee” z tabeli.  Wprowadzić swój Numer Karty Stałego Pobytu oraz numer sprawy wskazane na górze tej ulotki. skad mam wziąć numer karty stałego pobytu???  Zapłacić 220 USD online. Jeśli mają Państwo członków rodziny, z którymi będą mieszkać w USA, mogą Państwo dokonać opłaty również za nich podczas płacenia za siebie. Muszą Państwo znać ich Numer Karty Stałego Rezydenta (A-number) oraz numer sprawy. - Numer sprawy czyli nr case z loterii? Porady dotyczące uiszczania opłaty imigracyjnej USCIS • Zalecamy dokonanie opłaty imigracyjnej USCIS przed wyjazdem do USA. Jednak, jeśli to konieczne, można ją uiścić po przyjeździe do USA. • Zapłacić za Państwa może członek rodziny, przyjaciel, pracodawca, adwokat lub wyznaczony przedstawiciel. • Aby śledzić status swojej Zielonej Karty, należy wejść na www.uscis.gov i wybrać opcję "Check your Case Status".
 7. @sly6Planujemy w sierpniu najpóźniej. Właśnie a jak założyć konto w USA będąc w Polsce?
 8. @stars & stripes @MeganMarkleWłaśnie w środę 28.03. odbyliśmy rozmowę z konsulem i mamy wizy. Co dalej? Kiedy najlepiej i w jaki sposób dokonać opłaty za GC i ile to kosztuje? Przy okazji życzę wesołych świąt!
 9. @scarab Nie, byłam w jasnej koszuli z mężem siedzieliśmy na tyłach poczekalni. A Ty? My akurat zapłaciliśmy gotówką w dolarach i mnie zdziwiło, że Pani kasjerka zaznaczyła banknoty markerem...
 10. @Sparrow Podchodząc do okienka powiedzieliśmy "dzień dobry". Nie zadała pytania w jakim języku chcemy rozmawiać. Podejrzewam, że gdybym powiedziała "hello" to i rozmowa byłaby po angielsku.
 11. My mieliśmy normalnie rozmowę po polsku z Panią Konsul. Pytania: 1. Jak długo znamy się z mężem? 2. Czy byliśmy wcześniej w Stanach? 3. Czy bylismy w Rosji? Pozdrawiam
 12. @Joanna30A konsulat w Krakowie nie przeprowadza rozmów?
 13. @wujekWONT Gratulacje. Gdzie miałeś rozmowę?
 14. @MeganMarkle zwracam się do Ciebie bo w głowie pamiętam, że masz już rozmowę za sobą. Proszę powiedz jak to było z płaceniem w konsulacie za rozpatrywanie wniosku. Płaciliście gotówką w USD czy kartą?
×