Skocz do zawartości

kyyyx

Użytkownik
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

kyyyx last won the day on 31 Marzec

kyyyx had the most liked content!

Reputacja

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warsaw

Ostatnie wizyty

203 wyświetleń profilu
 1. Konkretnie chodzi mi o informacje na dokonanej płatności za GC. Jest informacja: "For immigrants who have already paid their Immigrant Fee Confirm your U.S. mailing address to receive your Green Card. Now that you have paid your USCIS Immigrant Fee, USCIS will prepare to mail your Green Card to the U.S. mailing address you gave the Department of State (DOS) at your visa interview. To ensure that we send your Green Card to your correct address, create a USCIS Online Account to verify or update your U.S. mailing address. Other benefits of a USCIS Online Account: File an application, petition, or request with USCIS Check your case status Link your attorney to your case Create a USCIS Online Account (https://my.uscis.gov/uscis-immigrantfee/verify-identity) No i zaczęłam z tym kontem, a tam po przejściu tworzenia hasła i pytań do resetu tego hasła, pojawia się identity quiz: "We need to confirm your identity. To protect your information, we need to confirm that you are who you say you are. Only you, the immigrant receiving a Green Card, are allowed to create a USCIS online account. Attorneys, accredited representatives, preparers, interpreters, or notaries cannot create a USCIS online account for you. If you are not the immigrant who will receive the Green Card, please click Cancel to exit this screen. Once you click Get Started, we will ask you a series of questions to confirm your identity. You may find it helpful to refer to the following documents before you begin: Your passport(s) A copy of your visa application(s) Your Immigrant Data Summary Sheet You will have 60 minutes to complete the quiz. Are you ready to start?" i ja się pytam czy to naprawdę jest konieczne?
 2. Hej, powiedzcie mi proszę czy po opłacie za GC trzeba jeszcze zakładać jakieś konto na uscis? Wchodząc na stronę w check status online, jest ciągle tylko informacja, że otrzymali płatność i informacja o 120 dniach. Granicę przekraczamy pod koniec sierpnia.
 3. @mcpear udało się, dzięki. Czy orientujesz sie jaki to.numer wpisuje sie na stronie uscis.gov w check case status?
 4. Hej, mam problem z płatnością - płacę kartą VISA którą mam do swojego konta w PL i niestety wyskakuje mi taki komunikat: USCIS has not received your payment because your credit or debit card was declined. Please use the online help form to contact the USCIS Contact Center if you need assistance. Czy ktoś może miał taką sytuację i może mi pomóc?
 5. Hej, właśnie przymierzam się do uiszczenia opłaty za GC. Powiedzcie mi proszę, czy można zrobić jedną opłatę za dwie osoby czy trzeba dla każdej osoby z osobna? EDIT: już wiem, że nie ;D
 6. @scarabDzwoń do Ambasady na Pięknej w g. 14-16.
 7. @MeganMarklepoki co to chcemy ruszyć do Chicago, bo tam mamy znajomych i na początku pewnie bedzie to dla nas duże wsparcie. Cały czas w to nie wierzę, że to się dzieje naprawdę czas kupić bilety na samolot, jakieś wskazówki? Wy lecicie LOTem? 23kg bagażu które linie LOTu oferuja w pełni wystarczą? Ile płaciliście za bilety?
 8. @karusek masz na myśli kartę debetową np visa, która jest podpięta do konta walutowego w dolarach?
 9. @scarab my w pierwszej kolejności do Chicago, a potem chyba California ja właśnie po świętach jadę odebrać paszporty w TNT.
 10. @scarab hmm, chyba kojarzę trapery miałeś na nogach? dokąd i kiedy się wybieracie do USA?
 11. Znalazłam coś takiego: Gratulacje! Mogą Państwo imigrować do USA. Kolejny krok to uiszczenie opłaty imigracyjnej USCIS w wysokości 220 USD. Opłata ta pokrywa koszty przygotowania pakietu wizowego i wydania Karty Stałego Rezydenta („Zielonej Karty”). Nie otrzymają Państwo swoich Zielonych Kart, dopóki nie uiszczą Państwo tej opłaty i nie wyjadą do Stanów Zjednoczonych. Etapy tego procesu są następujące: 1. W Ambasadzie USA lub Konsulacie otrzymają Państwo i Państwa członkowie rodziny:  Zamknięty pakiet wizowy. Proszę przechowywać go w bezpiecznym miejscu i nie otwierać.  Numer Karty Stałego Rezydenta (A-Number). Zaczyna się on od litery "A", po której następuje 8 lub 9 cyfr.  Numer sprawy (Case ID DOS), który zwykle składa się z 3 liter i 9 lub 10 cyfr. Numer sprawy z loterii wizowej będzie składał się z 4 cyfr, 2 liter i jeszcze 5 cyfr. 2. Muszą Państwo uiścić opłatę imigracyjną USCIS za pomocą USCIS Electronic Immigration System. Należy:  Wejść na stronę www.uscis.gov/uscis-elis i wybrać "Log In”.  Wybrać “USCIS Immigrant Fee” z tabeli.  Wprowadzić swój Numer Karty Stałego Pobytu oraz numer sprawy wskazane na górze tej ulotki. skad mam wziąć numer karty stałego pobytu???  Zapłacić 220 USD online. Jeśli mają Państwo członków rodziny, z którymi będą mieszkać w USA, mogą Państwo dokonać opłaty również za nich podczas płacenia za siebie. Muszą Państwo znać ich Numer Karty Stałego Rezydenta (A-number) oraz numer sprawy. - Numer sprawy czyli nr case z loterii? Porady dotyczące uiszczania opłaty imigracyjnej USCIS • Zalecamy dokonanie opłaty imigracyjnej USCIS przed wyjazdem do USA. Jednak, jeśli to konieczne, można ją uiścić po przyjeździe do USA. • Zapłacić za Państwa może członek rodziny, przyjaciel, pracodawca, adwokat lub wyznaczony przedstawiciel. • Aby śledzić status swojej Zielonej Karty, należy wejść na www.uscis.gov i wybrać opcję "Check your Case Status".
 12. @sly6Planujemy w sierpniu najpóźniej. Właśnie a jak założyć konto w USA będąc w Polsce?
 13. @stars & stripes @MeganMarkleWłaśnie w środę 28.03. odbyliśmy rozmowę z konsulem i mamy wizy. Co dalej? Kiedy najlepiej i w jaki sposób dokonać opłaty za GC i ile to kosztuje? Przy okazji życzę wesołych świąt!
 14. @scarab Nie, byłam w jasnej koszuli z mężem siedzieliśmy na tyłach poczekalni. A Ty? My akurat zapłaciliśmy gotówką w dolarach i mnie zdziwiło, że Pani kasjerka zaznaczyła banknoty markerem...
 15. @Sparrow Podchodząc do okienka powiedzieliśmy "dzień dobry". Nie zadała pytania w jakim języku chcemy rozmawiać. Podejrzewam, że gdybym powiedziała "hello" to i rozmowa byłaby po angielsku.
×