Jump to content

kyyyx

Użytkownik
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kyyyx last won the day on March 31 2018

kyyyx had the most liked content!

Community Reputation

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warsaw

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. @BartekWSH Wczoraj nie chcieli mi otworzyć konta w Chase, bo nie mialam potwierdzenia adresu gdzie aktualnie mieszkam.. A ten, który jest na liście z SSN nie honorują.
 2. @bartek_p22 My dostaliśmy SSN po niecałych dwóch tygodniach. Przy okazji do osób bardziej doświadczonych... ucieli mi ostatnią literę w drugim imieniu. Czy z taką pierdołą trzeba udać się do urzędu? A może ucieli, bo za duża liczba znaków?
 3. @miron_ksi W jakim banku otworzyłeś konto? Nie było to też przypadkiem jakieś konto tymczasowe? Dowiedziałam się u jednego pracownika banku PNC to wymagają GC i SSN żeby założyć konto. W takim razie gdzie można założyć konto mając jak na razie jedynie wbitą pieczątkę w paszport?
 4. Hej, dwa dni temu wylądowaliśmy w Chicago. Dzisiaj z mężem udalismy sie do urzędu SSN i dowiedzieliśmy się ze kwity przyjdą za 3 tygodnie. Zależy nam żeby podjąć jak najszybciej pracę. Kiedy można zacząć? Czy można podjąć pracę już po otrzymaniu GC czy jednak jeszcze wstrzymać się zanim dostaniemy SSN?
 5. @scarab kiedy wylądowałes? Jak wyglądała odprawa i rozmowa z urzędnikiem? My ruszamy 29tego sierpnia.
 6. Konkretnie chodzi mi o informacje na dokonanej płatności za GC. Jest informacja: "For immigrants who have already paid their Immigrant Fee Confirm your U.S. mailing address to receive your Green Card. Now that you have paid your USCIS Immigrant Fee, USCIS will prepare to mail your Green Card to the U.S. mailing address you gave the Department of State (DOS) at your visa interview. To ensure that we send your Green Card to your correct address, create a USCIS Online Account to verify or update your U.S. mailing address. Other benefits of a USCIS Online Account: File an application, petition, or request with USCIS Check your case status Link your attorney to your case Create a USCIS Online Account (https://my.uscis.gov/uscis-immigrantfee/verify-identity) No i zaczęłam z tym kontem, a tam po przejściu tworzenia hasła i pytań do resetu tego hasła, pojawia się identity quiz: "We need to confirm your identity. To protect your information, we need to confirm that you are who you say you are. Only you, the immigrant receiving a Green Card, are allowed to create a USCIS online account. Attorneys, accredited representatives, preparers, interpreters, or notaries cannot create a USCIS online account for you. If you are not the immigrant who will receive the Green Card, please click Cancel to exit this screen. Once you click Get Started, we will ask you a series of questions to confirm your identity. You may find it helpful to refer to the following documents before you begin: Your passport(s) A copy of your visa application(s) Your Immigrant Data Summary Sheet You will have 60 minutes to complete the quiz. Are you ready to start?" i ja się pytam czy to naprawdę jest konieczne?
 7. Hej, powiedzcie mi proszę czy po opłacie za GC trzeba jeszcze zakładać jakieś konto na uscis? Wchodząc na stronę w check status online, jest ciągle tylko informacja, że otrzymali płatność i informacja o 120 dniach. Granicę przekraczamy pod koniec sierpnia.
 8. @mcpear udało się, dzięki. Czy orientujesz sie jaki to.numer wpisuje sie na stronie uscis.gov w check case status?
 9. Hej, mam problem z płatnością - płacę kartą VISA którą mam do swojego konta w PL i niestety wyskakuje mi taki komunikat: USCIS has not received your payment because your credit or debit card was declined. Please use the online help form to contact the USCIS Contact Center if you need assistance. Czy ktoś może miał taką sytuację i może mi pomóc?
 10. Hej, właśnie przymierzam się do uiszczenia opłaty za GC. Powiedzcie mi proszę, czy można zrobić jedną opłatę za dwie osoby czy trzeba dla każdej osoby z osobna? EDIT: już wiem, że nie ;D
 11. @scarabDzwoń do Ambasady na Pięknej w g. 14-16.
 12. @MeganMarklepoki co to chcemy ruszyć do Chicago, bo tam mamy znajomych i na początku pewnie bedzie to dla nas duże wsparcie. Cały czas w to nie wierzę, że to się dzieje naprawdę czas kupić bilety na samolot, jakieś wskazówki? Wy lecicie LOTem? 23kg bagażu które linie LOTu oferuja w pełni wystarczą? Ile płaciliście za bilety?
 13. @karusek masz na myśli kartę debetową np visa, która jest podpięta do konta walutowego w dolarach?
 14. @scarab my w pierwszej kolejności do Chicago, a potem chyba California ja właśnie po świętach jadę odebrać paszporty w TNT.
×
×
 • Create New...