Jump to content

scarab

Użytkownik
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

scarab last won the day on May 25 2018

scarab had the most liked content!

Community Reputation

12

About scarab

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://www.uscis.gov/contactcenter Aczkolwiek ja bym zaczekał, chyba że już na dniach wylatujesz do US?
 2. Miałem to samo, ale jako potwierdzenie adresu wystarczyło prawo jazdy, a w zasadzie Instruction Permit.
 3. Dostałem już SSN, ale nadal czekam na Zieloną Kartę. Jest sens zmieniać adres w USCIS zanim przyjdzie Green Card? Pytam bo od kilku dni mieszkamy gdzie indziej niż pierwotnie podaliśmy. Wiem że w teorii na zmianę adresu jest 10 dni, ale nie wiem czy robić aktualizację czy lepiej nie wprowadzać zamieszania zanim dojdą karty?
 4. Wysłałem maila kilka dni temu do USCIS z informacją o sprawie, odpisali że adres został poprawiony. Dzisiaj przyszła koperta do mojej żony, do mnie nie. Zatem czeka mnie szukanie :/ Ambasada spieprzyła numer domu (zrobili literówkę), adres który wpisali i na który poszedł list (o ile poszedł, cholera wie bo nie wiem jak to sprawdzić) w ogóle nie istnieje. Także czeka mnie teraz szukanie listu :/ Świetnie. K%^%@. Czy naprawdę nie da się sprawdzić czy papiery zostały wysłane przez USCIS, nie ma żadnego numeru śledzenia przesyłki, czegokolwiek?
 5. Dokładnie, mam to samo. Generalnie w temacie telefonii w US można się mocno zdziwić, wg mnie w stosunku do Europy Stany są w tym względzie zacofane o minimum 10 lat. Zapomnij że kupisz prepaid na każdym kroku. Zapomnij o tanich połączeniach i internecie bez limitu. Ja chciałem kupić samą kartę w Sprint ($50 na miesiąc za połączenia, smsy w US oraz śmieszne 2GB netu), ale niestety okazało się że ich karta z niewiadomego powodu nie działa z moim iPhonem 7 przywiezionym z PL. Co więcej - nie ma tu czegoś takiego jak simlock, operatorzy parują natomiast daną kartę SIM z numerem IMEI danego te
 6. We wtorek Rozmowa po przylocie wyglądała tak, że zacząłem mówić do urzędnika po angielsku, po czym on nagle odpowiedział mi "dzień dobry" Okazało się, że jego rodzice wyjechali do USA gdy był jeszcze dzieckiem, rozmowa była bardzo przyjemna, więcej o tutejszej Polonii niż samych papierach
 7. Ponawiam pytanie - da się sprawdzić na jaki adres zostanie wysłana karta? Wspomnieliśmy o błędzie urzędnikowi na lotnisku, ale nie wiem czy poprawił adres dla obydwojga czy tylko dla jednego z nas :/ Zastanawiam się też czemu skoro jestem głównym aplikantem, czyli mam DV1 to na pieczątce przy Class wpisał mi długopisem DV2. Tak ma być?
 8. Pozdrowienia z Denver Od wczoraj jesteśmy w US, pierwsze wrażenia pozytywne Próbował ktoś z Was kupić i ubezpieczyć samochód w US przed zrobieniem amerykańskiego prawa jazdy? Jest to możliwe? Bez auta ciężko się tu poruszać, wolałbym nie musieć czekać aż przyjdzie zielona karta i będę mógł zrobić amerykańskie prawko. Przed wyjazdem z PL zdobyliśmy potwierdzenia od ubezpieczycieli i policji o bezszkodowej jeździe, mam nadzieję że uznają je tutaj i nie będziemy musieli "zdobywać zaufania" u ubezpieczycieli w US od zera.
 9. Czy po założeniu konta w portalu USCIS powinien być gdzieś widoczny mój adres w USA, który podałem na rozmowie w Ambasadzie? Pytam mam w nim literówkę i chciałbym ją skorygować przed wylotem, ale nie mogę się nigdzie doszukać.
 10. Podchodzicie razem z żoną do okienka, więc spokojnie, dacie radę, atmosfera podczas rozmowy jest bardzo miła i bezstresowa
 11. Podłączę się do tematu bo stoję przed podobnym wyzwaniem Z tego co widzę firmy typu Polamer czy Polonez mają niskie limity wartości paczek, zapewne dotyczy to cła? Jak wygląda to w przypadku mienia przesiedleńczego, jak przesłać bardziej wartościowe rzeczy? Szczególnie chodzi mi o to, żeby dotarły na miejsce całe i zdrowe, nie zostały po drodze rozkradzione itd. Jest możliwość przesyłki morskiej na zasadzie door-to-door czy jedynie do portów?
 12. Nie do końca. Ja na przykład nie jestem rozczarowany, a tym bardziej zaskoczony wynikiem. Patrząc na grę naszych piłkarzy w ostatnim roku zarówno indywidalnie w klubach, jak i w reprezentacji ciężko było spodziewać się że cokolwiek wygrają. Rozczarowany jestem za to postawą na boisku, brakiem walki, brakiem gryzienia trawy tak jak to robią wszystkie inne, łącznie z "egzotycznymi" reprezentacje. W meczu z Kolumbią grali przez pierwsze 10 minut, później wyłącznie do tyłu, podania przez pół boiska i wrzutki na oślep, kompletny brak czegokolwiek, po stracie gola zamiast ruszenia do ataku pojawiła
×
×
 • Create New...