Skocz do zawartości

curly000

Użytkownik
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnie wizyty

278 wyświetleń profilu
 1. Dziękuję za odpowiedź.
 2. Cześć, nie mogłam znaleźć informacji na ten temat a może ktoś mógłby pomóc. Dostalismy Zielone Karty z mężem poprzez loterię wizową i wyjeżdżamy do USA w kwietniu. Moja siostra chciałaby nas odwiedzić w sierpniu i postarać się o wizę jeszcze przed naszym wyjazdem. We wniosku jest pytanie: "Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States?" Czy powinna wpisać tam mnie skoro jeszcze faktycznie mnie tam nie ma? Taka sama sytuacja dotyczy adresu pod który się wybiera. Czy ktoś ma jakieś wskazówki?
 3. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @Kamil Seternus mnie telefonicznie też poinformowano w Krakowie, że liczą się tylko szczepienia robione do pół roku ale lekarz widząc moją kartę szczepień stwierdził, że szczepienie na tężec które robione było ok 5 lat temu jest nadal aktualne i nie trzeba doszczepiać. Jedynie wcześniej przed wizytą zaszczepiłam się na grypę. A wszystkie szczepionki mogą Ci podać od razu przy wizycie lekarskiej.
 4. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @Carlos78 badania (w tym RTG) mieliśmy w polowie listopada, natomiast wizytę u lekarza 21 grudnia. W paszporcie na wizie mamy datę napisaną do 20 czerwca więc wychodzi na to, że policzyli pół roku od daty u lekarza. @kyyyx jakoś około 1,5 miesiąca przed.
 5. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @kyyyx, mamy na wyjazd pół roku od daty spotkania z lekarzem (nie od daty wszystkich badań), rozmowa po angielsku, a jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to po dodaniu przez panie w konsulacie męża do sprawy trzeba wypełnić wniosek ds na niego i to wszystko.
 6. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  @kyyyx zadzwoniłam do konsulatu w Warszawie , "+48 22 625 1042 – informacja telefoniczna – tylko na temat wiz imigracyjnych – Warszawa. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00." Powodzenia!
 7. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Mieliśmy wczoraj z mężem rozmowę z Konsulem i się udało W nawiązaniu do tego co pisze @Efffffka: Wylosowana byłam sama jako osoba wolna, wniosek ds (też tylko na mnie) wysłany okolo 1,5 miesiąca po wynikach loterii. Ślub cywilny wzięliśmy jeszcze przed dostaniem wiadomości o dacie wizyty w ambasadzie, a poinformowałam ich o wszystkim dopiero jak dostałam maila właśnie z wyznaczonym spotkaniem. Nie było żadnych problemów, powiedziano mi bym przesłała skan aktu małżeństwa (powiedzialam, że obecnie nie mam zupełnego tylko skrócony i pani mówi,że może być), po kilku dniach mąż został dołączony do sprawy i mógł wypełnić swój ds. Rozmowa może trwała 4 minuty, przysięga po polsku, potem spytał się czy mówimy po angielsku i rozmawialiśmy po angielsku. Pytanie o to jak długo jesteśmy razem (mieliśmy w razie czegoś zdjęcie sprzed kilku lat ale nie było konieczności żeby pokazać), czy mieszkamy razem, czy mamy dzieci i czy byliśmy w Rosji. No i na końcu pan Konsul nam pogratulował Chciałam bardzo wszystkim podziękować! Forum bardzo mi pomogło z różnymi sprawami, dziękuję!
 8. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Akty załatwiałam nie w Krakowie a w okolicach Tarnowa. Na dwa akty zupełne ślubu+ dwa akty zupełne urodzenia czekałam 15min. I rocznik troszkę starszy niż 2000
 9. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  W USC akty urodzenia/ślubu dostaje się od ręki
 10. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  No właśnie jeśli chodzi o badanie lekarskie w Krk to osobno trzeba doliczyć po 300zl. Straszna różnica. Jakbym wiedziała wcześniej to zrobilibyśmy sobie wycieczkę do Warszawy i jeszcze kasa by została w kieszeni
 11. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  My w Krakowie za te badania zapłaciliśmy 578zl od osoby. Jak to wygląda w Warszawie nie mam pojęcia.
 12. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dziękuje za odpowiedź! A czy trzeba mieć ze sobą również zdjęcie paszportowe?
 13. curly000

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Czy ktoś miał badania krwi, moczu i RTG w Krakowie i może napisać jak to cenowo wyszło? Zadzwoniłam tam umówić się do rejestracji i pani poinformowała mnie o kwocie 578zl od osoby. Czy faktycznie tak to wygląda czy może się przesłyszałam?
×