Jump to content

curly000

Użytkownik
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

437 profile views
 1. Cześć, nie mogłam znaleźć informacji na ten temat a może ktoś mógłby pomóc. Dostalismy Zielone Karty z mężem poprzez loterię wizową i wyjeżdżamy do USA w kwietniu. Moja siostra chciałaby nas odwiedzić w sierpniu i postarać się o wizę jeszcze przed naszym wyjazdem. We wniosku jest pytanie: "Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States?" Czy powinna wpisać tam mnie skoro jeszcze faktycznie mnie tam nie ma? Taka sama sytuacja dotyczy adresu pod który się wybiera. Czy ktoś ma jakieś wskazówki?
 2. @Kamil Seternus mnie telefonicznie też poinformowano w Krakowie, że liczą się tylko szczepienia robione do pół roku ale lekarz widząc moją kartę szczepień stwierdził, że szczepienie na tężec które robione było ok 5 lat temu jest nadal aktualne i nie trzeba doszczepiać. Jedynie wcześniej przed wizytą zaszczepiłam się na grypę. A wszystkie szczepionki mogą Ci podać od razu przy wizycie lekarskiej.
 3. @Carlos78 badania (w tym RTG) mieliśmy w polowie listopada, natomiast wizytę u lekarza 21 grudnia. W paszporcie na wizie mamy datę napisaną do 20 czerwca więc wychodzi na to, że policzyli pół roku od daty u lekarza. @kyyyx jakoś około 1,5 miesiąca przed.
 4. @kyyyx, mamy na wyjazd pół roku od daty spotkania z lekarzem (nie od daty wszystkich badań), rozmowa po angielsku, a jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to po dodaniu przez panie w konsulacie męża do sprawy trzeba wypełnić wniosek ds na niego i to wszystko.
 5. @kyyyx zadzwoniłam do konsulatu w Warszawie , "+48 22 625 1042 – informacja telefoniczna – tylko na temat wiz imigracyjnych – Warszawa. Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 – 16.00." Powodzenia!
 6. Mieliśmy wczoraj z mężem rozmowę z Konsulem i się udało W nawiązaniu do tego co pisze @Efffffka: Wylosowana byłam sama jako osoba wolna, wniosek ds (też tylko na mnie) wysłany okolo 1,5 miesiąca po wynikach loterii. Ślub cywilny wzięliśmy jeszcze przed dostaniem wiadomości o dacie wizyty w ambasadzie, a poinformowałam ich o wszystkim dopiero jak dostałam maila właśnie z wyznaczonym spotkaniem. Nie było żadnych problemów, powiedziano mi bym przesłała skan aktu małżeństwa (powiedzialam, że obecnie nie mam zupełnego tylko skrócony i pani mówi,że może być), po kilku dniach mąż został dołączony do sprawy i mógł wypełnić swój ds. Rozmowa może trwała 4 minuty, przysięga po polsku, potem spytał się czy mówimy po angielsku i rozmawialiśmy po angielsku. Pytanie o to jak długo jesteśmy razem (mieliśmy w razie czegoś zdjęcie sprzed kilku lat ale nie było konieczności żeby pokazać), czy mieszkamy razem, czy mamy dzieci i czy byliśmy w Rosji. No i na końcu pan Konsul nam pogratulował Chciałam bardzo wszystkim podziękować! Forum bardzo mi pomogło z różnymi sprawami, dziękuję!
 7. Akty załatwiałam nie w Krakowie a w okolicach Tarnowa. Na dwa akty zupełne ślubu+ dwa akty zupełne urodzenia czekałam 15min. I rocznik troszkę starszy niż 2000
 8. No właśnie jeśli chodzi o badanie lekarskie w Krk to osobno trzeba doliczyć po 300zl. Straszna różnica. Jakbym wiedziała wcześniej to zrobilibyśmy sobie wycieczkę do Warszawy i jeszcze kasa by została w kieszeni
 9. My w Krakowie za te badania zapłaciliśmy 578zl od osoby. Jak to wygląda w Warszawie nie mam pojęcia.
 10. Dziękuje za odpowiedź! A czy trzeba mieć ze sobą również zdjęcie paszportowe?
 11. Czy ktoś miał badania krwi, moczu i RTG w Krakowie i może napisać jak to cenowo wyszło? Zadzwoniłam tam umówić się do rejestracji i pani poinformowała mnie o kwocie 578zl od osoby. Czy faktycznie tak to wygląda czy może się przesłyszałam?
×
×
 • Create New...