Skocz do zawartości

miron_ksi

Użytkownik
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1
 1. miron_ksi

  Przewoz podzespolow komputerowych

  Sprawa będzie prowadzona w Niemczech, najpierw przed urzędem celnym. Jako, że pewnie nie jesteś obywatelem Niemiec, to będziesz musiał kaucję pewnie opłacić jakieś (zabezpieczenie na poczet kary) i samo cło, a potem dochodzić swoich praw (decyzja celnika nie jest ostateczna), co spowoduje problem logistyczny ze stawianiem się w Niemczech, szukaniem adwokata itd. Weź rachunki czy inne dowody zakupu i jak cena poniżej 430 EUR (sam mówisz, że mocno zaniżona), to nie ma się czym martwić i tyle. Tylko jakiś wyjątkowy służbista, mający pewnie zły dzień do tego, sam by szukał, że coś jest warte więcej niż na dowodzie zakupu.
 2. miron_ksi

  Przewoz podzespolow komputerowych

  Bezprawiem może pachnie, ale tak: jeżeli będziesz rzeczy zakupione i dowód na to, że jest to poniżej 430 EUR, to nie ważne czy nowe czy używane, bo do celów celnych nikogo nie obchodzi czy rzecz nowa czy używana, tylko wartośc deklarowana, najlepiej na podstawie dowodu zakupu. Zazwyczaj jak kupujesz coś używanego czy odświeżonego, to idzie mieć na to dowód, bo takie rzeczy jakoś się oznacza w sumie w sklepach. Mogą się przyczepić co do wartości deklarowanej, jeżeli na pierwszy rzut oka będzie rażąco niska i wtedy organy podatkowe sprawdzają w swoich wewnętrznych cennikach albo po cenach sklepowych czy na aukcjach jak coś używanego ile to jest warte (po prostu wklepują do google). Jedyna rzecz co zwalnia z cła to tzw. mienie relokacyjne (przesiedleńcze), czyli rok za granicą i posiadanie rzeczy co najmniej 6 miesięcy.
 3. Ja tydzień temu leciałem z Krakowa przez Frankfurt do Newark i na przesiadkę było 50 minut. Samolot się spóźnił z 15 minut, a tak się spokojnie dało rady, choć ostatni wchodziłem na pokład samolotu. Co ciekawe, z 2 sztuk nadawanego bagażu 1 doleciała ze mną do USA, a druga nie. Nawet jak będzie na styk, to dla osób lecących Air canada gdzieś tam, to zbierali do osobnego autobosu jak się wychodziło na płytę lotniska z samolotu. Tak z Polski samoloty zazwyczaj wyładowują na płycie lotniska bez rękawa.
×