Jump to content

PannaMarianna

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PannaMarianna last won the day on July 20

PannaMarianna had the most liked content!

Community Reputation

10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, znam dziesiątki takich przypadków z grupy na fb "couples separated by travel bans". Nie ma z tym żadnego problemu.
 2. Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu podróżą to w niedzielę wlecialam do San Francisco po 15 dniach w Chorwacji, nie miałam problemu z udowodnieniem, że faktycznie przez minimum 14 ostatnich dni byłam poza Schengen, pokazałam bilet autobusowy z Polski - wystarczyło. W USA dużo, dużo częściej zabierają na secondary, ale z reguły są to krótkie rozmowy. Ja akurat nie poszłam, ale widziałam jak co chwilę po kogoś przychodzili. Powiedziałam, że zostaje 4 miesiące, dostałam pieczatke na 6.
 3. Nie martw się, mam w USA całą masę swoich osobistych "kreacji", kosmetyków i innych niezbędnych do przeżycia rzeczy z poprzednich wizyt i szczerze to czy lecą do USA czy Europy niegdy nie brałam ze sobą walizki kabinowej, bo i tu i tam mam możliwość normalnego funkcjonowania w razie takiej awarii, to nie jest wypad na wakacje do hotelu, że zostałabym bez niczego. W każdym razie jaka była możliwość zakupienia biletu z takiej skorzystałam wybierając najlepsza opcje na daną chwilę zarówno dla mnie jak i dla osoby, która odbierze mnie z SFO. Może będę miała pecha w postaci opóźnień,
 4. Niestety Turkish Airlines ma tylko 3 połączenia w tygodniu Zagrzeb-San Francisco (środa, niedziela i poniedziałek) i w zależności od dnia albo przesiadka jest kilkunastogodzinna albo właśnie godzinna. TA oferuje 2 bagaże rejestrowane w cenie biletu, więc nadam też moją kabinową walizkę i ze sobą będę miała tylko malutki plecaczek, co w jakimś stopniu ułatwi mi przemieszczanie się. Zobaczymy
 5. A musiałaś coś pokazać żeby udowodnić, że byłaś te 15 dni? Pokazałaś rejestrację pobytu lub rezerwację pokoju? Dużo czasu spędziłaś na lotnisku? Szybko dostałaś się do swojej bramki? Ja mam tylko godzinę na przesiadkę...
 6. Udało się, opisałam to w innym wątku niżej "lot to usa spoza Schengen". Ja sama jestem właśnie w busie do Chorwacji i mam lot 30 sierpnia już do USA. Jak będę po wszystkim to napiszę jak mi poszło.
 7. Przekazuję info od dziewczyny, która wleciała wczoraj - 26 lipca. Zero problemów, w Turcji zapytali o pieczatke z Chorwacji, której nie dostała to wytłumaczyła, że jest z Unii, dlatego nic jej nie wbili w paszporcie. Nie prosili o żadne dodatkowe papiery potwierdzające 14dniowy pobyt poza Schengen. W USA też żadnych dodatkowych pytań.
 8. Jeszcze kilka dni temu nie trzeba było, skontaktuję się z dziewczyną, która miała wylot z Turcji 26go i dam znać jak jej poszło.
 9. 26 lipca leci z Chorwacji dziewczyna, z którą jestem w kontakcie. Ona teraz tam przebywa i również nie dostała pieczątki, ale ma rezerwacje hotelu przez airbnb, paragony, rejestrację pobytu. Da mi znać po 26tym jak przebiegła kontrola w podróży, więc napiszę tutaj. Ja sama będę leciała dopiero pod koniec sierpnia, więc bazuję na doświadczeniu innych, nie swoim.
 10. Turkish airlines, w google flights bez problemu wyszukuje mi połączenie. Może akurat do miasta, do którego chcesz polecieć ta linia nie lata?
 11. Podaję pewnie info, a mianowicie od chłopaka, który niedawno wleciał oraz od dziewczyny, która już od kilku dni jest w Chorwacji. Należy spędzić w Chorwacji minimum 14 dni, zarówno on, jak i ona byli w Zagrzebiu. On dostał pieczątkę z datą przekroczenia granicy, ona z kolei nie, dlatego zbiera dowody swojego pobytu w postaci rezerwacji hotelu, rejestracji pobytu na stronie, paragony, zdjęcia itp. Nie ma bezpośrednich lotów z Chorwacji, ale są z przesiadką w Turcji (nie można mieć przesiadki w Schengen). Tam pytają o dowód przebywania poza Schengen przez te 14 dni. Chłopak pokazał pieczątk
 12. Skontaktowała się ze mną osoba, która w ten sposób wleciała niedawno do USA i w sumie już bardzo dużo wiem. Chętnie jednak wymienię się informacjami z osobami, które planują w ten sposób podróż.
 13. Czy są na forum osoby, które na wizie turystycznej wleciały do USA, np. z Turcji lub Chorwacji? Planuję wykonać tę operację, ale chciałabym uzyskać trochę informacji od osób, które to przeszly.
 14. Źle to zinterpretowałes. USA nie wpuszcza turystów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywali na obszarze Schengen. Możesz być obywatelem jednego z państw grupy Schengen, ale jeśli przebywałeś poza jej granicami przez 14 przed wylotem to powinieneś zostać wypuszczony.
 15. W Polsce 1 czerwca ruszają loty krajowe, w kolejnym etapie loty międzynarodowe, więc jest bardzo duża szansa, że w lipcu polecę do miast, z których bez problemu dostałabym się do San Francisco, czyli Frankfurt, Monachium, Amsterdam, Zurych. Tylko teraz kwestia otwarcia USA dla turystów. Ale niestety pozostaje mi tylko wróżenie z fusów oraz cierpliwość
×
×
 • Create New...