Jump to content

PannaMarianna

Użytkownik
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PannaMarianna last won the day on July 20 2020

PannaMarianna had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

PannaMarianna's Achievements

13

Reputation

 1. Jak wyżej już odpowiedziano - nie możesz. Ja napisałam o przesiadce we Frankfurcie, ale w drodze do Meksyku na 14-dniowy pobyt i stamtąd do USA Z Turcji masz bezpośrednie loty Turkish Airlines.
 2. Ja wybieram się we wrześniu prawdopodobnie przez Meksyk (rok temu leciałam przez Chorwację). Przeloty do Cancun najtansze ma chyba Condor (przez Frankfurt), noclegów szukam przez Booking i airbnb.
 3. Dokładnie. Mój lot do Amsterdamu w końcu nie został skasowany, za to musiałam zrobić test PCR 72h przed wylądowaniem (nie odlotem), wynik trzeba pokazać podczas boardingu, dlatego musiałam zapłacić 235$ zeby mieć przyspieszony wynik testu, bo darmowe nie dawały mi gwarancji + nowy wymóg Holandii Rapid antigen test 4h przed lotem - na lotnisku w San Francisco 261$, 10 minut od lotniska 150$. Łącznie na testy wydałam prawie 400$ (za bilet zapłaciłam 550$). Przykre.
 4. Odnośnie lotu do Polski, czy ktoś z Was leciał w ciągu ostatnich tygodni LOTem z Chicago lub Nowego Jorku do Warszawy? Próbuję wylecieć z San Francisco i miałam już skasowany lot z Tap Air Portugal, postanowiłam więc lecieć KLM do Holandii - lot za kilka dni, a wczoraj Holandia ogłosiła nowe ograniczenia i KLM od jutra ma skasować loty międzykontynentalne. Znalazłam lot San Fran do Chicago (United) i Chicago - Warszawa LOT. Dzwoniłam na infolinię, twierdzą, że nie planują skasowania lotu przez pandemię, ewentualnie z uwagi na warunki pogodowe, co podobno zdarza się rzadko. Wiem, że jeszcze kilka miesięcy temu LOT regularnie sprzedawał bilety i kasował połączenia. Jak to wygląda teraz?
 5. Tak, znam dziesiątki takich przypadków z grupy na fb "couples separated by travel bans". Nie ma z tym żadnego problemu.
 6. Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu podróżą to w niedzielę wlecialam do San Francisco po 15 dniach w Chorwacji, nie miałam problemu z udowodnieniem, że faktycznie przez minimum 14 ostatnich dni byłam poza Schengen, pokazałam bilet autobusowy z Polski - wystarczyło. W USA dużo, dużo częściej zabierają na secondary, ale z reguły są to krótkie rozmowy. Ja akurat nie poszłam, ale widziałam jak co chwilę po kogoś przychodzili. Powiedziałam, że zostaje 4 miesiące, dostałam pieczatke na 6.
 7. Nie martw się, mam w USA całą masę swoich osobistych "kreacji", kosmetyków i innych niezbędnych do przeżycia rzeczy z poprzednich wizyt i szczerze to czy lecą do USA czy Europy niegdy nie brałam ze sobą walizki kabinowej, bo i tu i tam mam możliwość normalnego funkcjonowania w razie takiej awarii, to nie jest wypad na wakacje do hotelu, że zostałabym bez niczego. W każdym razie jaka była możliwość zakupienia biletu z takiej skorzystałam wybierając najlepsza opcje na daną chwilę zarówno dla mnie jak i dla osoby, która odbierze mnie z SFO. Może będę miała pecha w postaci opóźnień, a może wszystko pójdzie sprawnie, okaże się za tydzień. Z pewnością podzielę się doświadczeniem. Dzięki @casandra za odpowiedź
 8. Niestety Turkish Airlines ma tylko 3 połączenia w tygodniu Zagrzeb-San Francisco (środa, niedziela i poniedziałek) i w zależności od dnia albo przesiadka jest kilkunastogodzinna albo właśnie godzinna. TA oferuje 2 bagaże rejestrowane w cenie biletu, więc nadam też moją kabinową walizkę i ze sobą będę miała tylko malutki plecaczek, co w jakimś stopniu ułatwi mi przemieszczanie się. Zobaczymy
 9. A musiałaś coś pokazać żeby udowodnić, że byłaś te 15 dni? Pokazałaś rejestrację pobytu lub rezerwację pokoju? Dużo czasu spędziłaś na lotnisku? Szybko dostałaś się do swojej bramki? Ja mam tylko godzinę na przesiadkę...
 10. Udało się, opisałam to w innym wątku niżej "lot to usa spoza Schengen". Ja sama jestem właśnie w busie do Chorwacji i mam lot 30 sierpnia już do USA. Jak będę po wszystkim to napiszę jak mi poszło.
 11. Przekazuję info od dziewczyny, która wleciała wczoraj - 26 lipca. Zero problemów, w Turcji zapytali o pieczatke z Chorwacji, której nie dostała to wytłumaczyła, że jest z Unii, dlatego nic jej nie wbili w paszporcie. Nie prosili o żadne dodatkowe papiery potwierdzające 14dniowy pobyt poza Schengen. W USA też żadnych dodatkowych pytań.
 12. Jeszcze kilka dni temu nie trzeba było, skontaktuję się z dziewczyną, która miała wylot z Turcji 26go i dam znać jak jej poszło.
 13. 26 lipca leci z Chorwacji dziewczyna, z którą jestem w kontakcie. Ona teraz tam przebywa i również nie dostała pieczątki, ale ma rezerwacje hotelu przez airbnb, paragony, rejestrację pobytu. Da mi znać po 26tym jak przebiegła kontrola w podróży, więc napiszę tutaj. Ja sama będę leciała dopiero pod koniec sierpnia, więc bazuję na doświadczeniu innych, nie swoim.
 14. Turkish airlines, w google flights bez problemu wyszukuje mi połączenie. Może akurat do miasta, do którego chcesz polecieć ta linia nie lata?
 15. Podaję pewnie info, a mianowicie od chłopaka, który niedawno wleciał oraz od dziewczyny, która już od kilku dni jest w Chorwacji. Należy spędzić w Chorwacji minimum 14 dni, zarówno on, jak i ona byli w Zagrzebiu. On dostał pieczątkę z datą przekroczenia granicy, ona z kolei nie, dlatego zbiera dowody swojego pobytu w postaci rezerwacji hotelu, rejestracji pobytu na stronie, paragony, zdjęcia itp. Nie ma bezpośrednich lotów z Chorwacji, ale są z przesiadką w Turcji (nie można mieć przesiadki w Schengen). Tam pytają o dowód przebywania poza Schengen przez te 14 dni. Chłopak pokazał pieczątkę i wystarczyło, ta dziewczyna jak napisałam zbiera dowody, ale jej koleżanka 1 lipca właśnie pokazala paragony, rezerwacje itp i było ok. Samolot do Stanów podobno był pełen, ale wszystkim bez problemu udało się wejść, jednak częściej biorą na drugą inspekcję, np.tego chłopaka wzięli, natomiast jak twierdzi nie chcieli go, że tak powiem udupic, ale dowiedzieć się więcej, bo leciał tam do narzeczonej. To są osoby, z którymi rozmawiałam, nie znam nikogo kto spędził 14 dni w Turcji, ale to chyba to samo chyba, że Turcja tak łatwo nie wpuszcza osób, które lecia prosto ze strefy Schengen, może w tym rzecz jest, że więcej osób decyduje się na Chorwację? Ja jestem zdecydowana i planuje tę operacje na koniec sierpnia.
×
×
 • Create New...