Jump to content

PannaMarianna

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PannaMarianna

 1. Podaję pewnie info, a mianowicie od chłopaka, który niedawno wleciał oraz od dziewczyny, która już od kilku dni jest w Chorwacji. Należy spędzić w Chorwacji minimum 14 dni, zarówno on, jak i ona byli w Zagrzebiu. On dostał pieczątkę z datą przekroczenia granicy, ona z kolei nie, dlatego zbiera dowody swojego pobytu w postaci rezerwacji hotelu, rejestracji pobytu na stronie, paragony, zdjęcia itp. Nie ma bezpośrednich lotów z Chorwacji, ale są z przesiadką w Turcji (nie można mieć przesiadki w Schengen). Tam pytają o dowód przebywania poza Schengen przez te 14 dni. Chłopak pokazał pieczątkę i wystarczyło, ta dziewczyna jak napisałam zbiera dowody, ale jej koleżanka 1 lipca właśnie pokazala paragony, rezerwacje itp i było ok. Samolot do Stanów podobno był pełen, ale wszystkim bez problemu udało się wejść, jednak częściej biorą na drugą inspekcję, np.tego chłopaka wzięli, natomiast jak twierdzi nie chcieli go, że tak powiem udupic, ale dowiedzieć się więcej, bo leciał tam do narzeczonej. To są osoby, z którymi rozmawiałam, nie znam nikogo kto spędził 14 dni w Turcji, ale to chyba to samo chyba, że Turcja tak łatwo nie wpuszcza osób, które lecia prosto ze strefy Schengen, może w tym rzecz jest, że więcej osób decyduje się na Chorwację? Ja jestem zdecydowana i planuje tę operacje na koniec sierpnia.
 2. Skontaktowała się ze mną osoba, która w ten sposób wleciała niedawno do USA i w sumie już bardzo dużo wiem. Chętnie jednak wymienię się informacjami z osobami, które planują w ten sposób podróż.
 3. Czy są na forum osoby, które na wizie turystycznej wleciały do USA, np. z Turcji lub Chorwacji? Planuję wykonać tę operację, ale chciałabym uzyskać trochę informacji od osób, które to przeszly.
 4. Źle to zinterpretowałes. USA nie wpuszcza turystów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przebywali na obszarze Schengen. Możesz być obywatelem jednego z państw grupy Schengen, ale jeśli przebywałeś poza jej granicami przez 14 przed wylotem to powinieneś zostać wypuszczony.
 5. W Polsce 1 czerwca ruszają loty krajowe, w kolejnym etapie loty międzynarodowe, więc jest bardzo duża szansa, że w lipcu polecę do miast, z których bez problemu dostałabym się do San Francisco, czyli Frankfurt, Monachium, Amsterdam, Zurych. Tylko teraz kwestia otwarcia USA dla turystów. Ale niestety pozostaje mi tylko wróżenie z fusów oraz cierpliwość
 6. Tak, dokładnie o tym mówię. Loty w ograniczonym stopniu, ale odbywają się, z tym, że ja nie mam żadnych podstaw, abym została wpuszczona. W marcu ogłoszono ban na 30 dni, później został przedłużony do jakiejś konkretnej daty czy do odwołania? Strasznie kiepskie czasy dla osób w związkach na odległość...
 7. Czy znana jest jakaś data, do której na tę chwilę wstrzymane są loty z Europy do USA? Mam narzeczonego w Cali i kompletnie nie wiem kiedy mam w ogóle mieć nadzieje na lot do niego (na wizie turystycznej). Majowe plany dawno stały się nieaktualne. Teraz ceny na lipiec poszły dość mocno w dół i chciałabym kupić bilet, ale czy to ma sens? Dobija mnie to, bo wszystko to jeden wielki znak zapytania. Jak wygląda sytuacja w okolicach bay area? Czy jest już luźniej? Można mieć nadzieję, że w lipcu będzie już lepiej?
 8. Ale wpisałeś we wniosku, że odmówiony Ci wcześniej wizy?
 9. Na lotnisku w San Francisco również wypełnia się w kiosku, mimo, że w samolocie (United) też rozdawali. Kiosk jest obowiązkowy, deklaracja papierkowa do kosza.
 10. Ja idąc do ambasady sama wypytałam wiele osób (pisałam nawet do yutuberów, którzy prowadzą kanały o życiu w USA i jak się tam dostali) czy ukrywali fakt posiadania tam chłopaka i odpowiedzi były takie, że nie warto nic ukrywać i oni nie mieli z tym problemów. Dla osób, które od lat w tym pracują bardzo łatwo jest odkryć kto ściemnia, wystarczy jedno, dwa pytania o dodatkowe informacje i coś zaczyna się nie zgadzać. Ja np. mogłam powiedzieć, że lecę sama zwiedzić Kalifornię, więc kolejnym pytaniem mogłoby być gdzie już byłam - Niemcy, Czechy, Słowacja, Egipt. Czy to jest typ samotnego podróżnika? I by się zaczęły schody i problemy, bo trzeba byłoby brnąć w kłamstwo. Domyślam się, że @margherita_s też odpowiedziała na jakieś pytanie, które nie było spójne z całością i zaczęli drążyć. Lecę dopiero w lipcu, ale jestem nastawiona pozytywnie, bo w końcu nie ja jedyna na tym świecie lecę z zamiarem odwiedzenia chłopaka
 11. Cześć, ja miałam wizytę (swoją pierwszą w życiu) 15 kwietnia w Warszawie. Mój wyjazd wiąże się z odwiedzeniem chłopaka (Amerykanina), czego nie ukrywałam i dostałam wizę Pan, z którym rozmawiałam (po angielsku) troszkę mnie o naszą znajomość wypytał, dlatego napiszę tutaj dokładnie jakie zostały mi zadane pytania, bo sama szukałam jakichś porad odnośnie wyjazdów do chłopaka i otrzymaniem wizy: - czy będę podróżować sama - do kogo jadę (powiedziałam wprost, że to boyfriend a nie tylko friend), - czy jest Amerykaninem - gdzie i jak się poznaliśmy (jak powiedziałam, że był tu jako żołnierz to zapytał mnie czy stacjonował w Poznaniu) - na ile chcę jechać - czym zajmuję się w pracy - kiedy ostatni raz widziałam się z chłopakiem - gdzie - czy mam dzieci Pan nie dał po sobie znać czy ma jakieś wątpliwości, ale to była ogromna ulga kiedy usłyszałam, że wiza przyznana Teraz czekam na kuriera. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...