Jump to content

Dżem dobry

Użytkownik
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dżem dobry

 1. Dzisiaj mieliśmy kontakt telefoniczny z ambasady w PL ws. ewentualnego spotkania, które mieliśmy zaplanowanie pierwotnie pod koniec kwietnia. Aktualnie jesteśmy już od kilku tygodniu poza strefą Schengen czyli w Chorwacji i jedyną możliwość jaką nam początkowo zaoferowano to spotkanie w najbliższy piątek w Warszawie gdzie pierwotnie miało się to spotkanie odbyć; tylko co wtedy z tym wyjątkiem właśnie dla osób przebywających poza strefą Schengen? Dodatkowo wyrażono zgodę na dostarczenie badań już po spotkaniu ale do 29.09. Próbujemy przełożyć właśnie spotkanie do Zagrzebia i tu też zrobić badania tylko jak to wspomniała Pani z ambasady w Warszawie i w Zagrzebiu to nie jest jednoznaczne z przyznaniem wizy. Czy to nie jest w sumie lekka pułapka dla nas wracać do PL na 1-2 dni żeby zrobić badania i odbyć spotkanie i sam fakt, że znajdziemy się w Schengen nie skreśli możliwości uzyskania wizy? jak jest z tym wyjątkiem? czy tu chodzi tylko o ewentualny wylot do stanów czy również o sam fakt ubiegania się o przyznanie wizy w aktualnych warunkach (14 dni poza Schengen)? Jeśli tak kwestia była już poruszana to najmocniej przepraszam ale jej nie znalazłem.
 2. dostaliśmy tylko maila jak wprowadzili ograniczenia ale nie w sprawie bana.
 3. właśnie mi dziś kalendarz przypomniał, że miałem dziś rozmowę w ambasadzie o 8 rano. Ciekaw jestem czy dadzą rade to jakoś przenieść.
 4. Nie jesteś jedyna, która patrzy na to z tego punktu widzenia
 5. Dołączam się do pytania Czy ktoś już dostał w odpowiedzi na złożony DS260 mail z instrukcjami od KCC? jest jakiś czas określony, w którym od złożenia wniosku powinni odpowiedzieć?
 6. dzięki wielki za odpowiedź Megan będę kombinował za kilka lat jak sprowadzić młodego Pozdrawiam
 7. Dżem dobry wszystkim! Szczęśliwie moja żona znalazła się na liście wylosowanych z numerem 14***, Do wypełnienia DS260 po mału się przygotowujemy ale pojawiło już się kilka pytań: 1. jak jest w przypadku pracodawców z ostatnich 10 lat? czy trzeba podać tylko tych od których posiada się świadectwo pracy? czy wliczają się "śmieciówki"? jak jest z działalnością gospodarczą? 2. mam syna z pierwszego małżeństwa (10lat) i jego wyjazd jest w bliżej nieokreślonym czasie (mam nadzieje, że w ciągu 4lat), czy musi mieć aktualny paszport w czasie wypełniania DS260? bo jeśli tak to opóźniamy wypełnienie wniosku o uzyskanie jego paszportu? 3. o ile przedłużać wypełnienie by do rozmowy nie doszło wcześniej niż 03-04/2020? Pozdrawiam Jacek
×
×
 • Create New...