Skocz do zawartości

Rozmowa Z Konsulem? Odmowa Wizy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem na jakieś forum poruszające temat wiz, i troche sie wystraszyłem, bo większość z tamtejszych forumowiczów nie dostała wizy. Fakt faktem nie było tam nic związanego z W&T tylko w większości z normalnymi ludźmi jadącymi np do rodziny, czy na wakacje. Chciałbym zweryfikować kilka kwestii, ale najpierw przedstawie swoją sytuację.

- Jadę na W&T (z biurem BTC) po raz pierwszy w życiu,

- nigdy ja ani nikt z mojej rodziny nie był w USA,

- nie mam rodziny w USA, ani żadnych znajomych,

- moi rodzice żyją, dobrze zarabiają (bo co dziwne o to też podobno pytali),

- pierwszy raz będe starał się o wizę,

- studiuję dziennie (2 rok) i oczywiście zamierzam wrócić :),

- nigdy nie byłem karany, nie mam większych problemów z językiem angielskim,

I teraz pytania:

- pani z BTC powiedziała że rozmowa będzie po angielsku, a na tamtym forum było napisane że rozmawiano po Polsku, ale zdarzało się że np Ci którzy wcześniej byli w USA rozmawiali po angielsku. Jak jest w rzeczywistości.

- czy ktoś z Was, będąc w podobnej sytuacji jak ja, spotkał się z odmową wizy,

- jaka jest szansa że nie dostanę wizy, od czego to może zależeć.

Nie chce tu nikogo denerwować, problem jest raczej poważny ;) i proszę o pomoc, porady, wskazówki, żebym nie musiał sie (być może niepotrzebnie) denerwować.

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Uwazam ze nie masz sie co martwic. 99,9% osob jadacych na w&t dostaje wize. Rozmowa jest po angielsku, trwa 1-2 min - dostaje sie kilka pytan(gdzie jedziesz , co bedziesz robic, co studiujesz,itp). Nie ma sie czego bac. Cala wizyta w konsulacie przypomina wizyte w banku. Bierzesz numerek i czekasz na swoja kolej.

Zeby nie dostac wizy to podejrzewam ze trzeba byc karanym lub palnac ze jedziesz do stanow zeby sie wysadzic w NY i ogolnie nienawidzisz USA.

Tak wiec glowa do gory:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mala szansa ze nie dostaniesz wizy ale musialbys sie naprawde postarac (np napluc na konsula choc nie wiem czy to by pomoglo, albo napisac oswiadczenie ze jedziesz do USA i zostajesz tam na stale:D) a tak serio to na moje oko wize masz w kieszeni:D Program W&T ma to do siebie ze prawie wszyscy 99,9 osob dostaje wize.

Tu sa ciekawe watki:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=8268

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=4877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za pomoc :)

Faktycznie może niepotrzebnie się wystraszyłem. Na tamtym forum ludzie pisali dziwne rzeczy, np:

Konsul: Pracuje Pan?

Aplikant: Nie

Konsul: Dziękuje nie ma Pan wizy.

Jeszcze coś tam ściemniali o czarnoskórej Pani konsul, że podobno taka straszna, ale skoro piszecie że na W&T większość przepuszczają to uspokoiłem się ;)

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadbaj o wszystkie wpisy w indeksie bo istnieje mozliwosc ze beda kazali Ci wrocic jesli czegos zabraknie- tak miala moja kolezanka ktora miala poprawke

co do informacji o mowieniu po polsku przez konsulow to jest to prawda, widzialem jak jeden starszy pan wybieral sie na jakis konkurs pokera w usa i rozmawial z konsulem w naszym jezyku ale lepiej pokaz im ze rozumiesz ich jezyk i dasz sobie rade samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ubieganiu sie o wize turystyczna rozmawiano ze mna po polsku. Slyszalam ze w okienku obok jaka dziewczyna odpowiadala po angielsku. Jak jedziesz na Work to pewnie chca sprawdzic czy masz choc podstawy angielskiego.

Zadana mi 3 pytania: kim jest osoba do ktorej jade, czy pracuje i czy mam jakas nieruchomosc w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa z konsulem jest po polsku jesli starasz sie o wize turystyczna B1/B2...jesli chodzi o J1 czyli ta co potrzebujesz na worka to rozmowa jest po angielsku, nikt cie nie pyta o to czy pracujesz, bo to nie ma znaczenia. Jedziesz na wakacje PRACOWAC i wracasz do Polski by dokonczyc studia. Szkoda stresu, tak naprawde konsulowie sa w wiekszosci mili i raczej beda ci zyczyc milych wakacji niz odmowia ci wizy. A z tego co napisales to nie maja najmniejszego powodu zeby ci odmowic. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od konsula po jakiemu rozmowa sie odbedzie, za pierwszym razem moja rozmowa trwala 3 minuty i zadane pytania bylo banalne tylko po to zebym nie stala i sie gapila w to okno gdy konsul robil swoje co tam ma do zrobienia... za drugim razem o czym juz pisalam tutaj na forum troche dluzej bo chyba jakies 20 minut i nie dali mi wtedy wizy a rozmowa odbywala sie po polsku i angielsku tzn konsul mowil po polsku a ja po angielsku on po polsku chyba zeby nie mial watpliwosci czy rozumiem dlaczego oddaje mi paszport a ja po angielsku zeby nie mial watpliwosci ze jednak umiem co nieco po angielsku ;)

ale fakt faktem wiadomo ambasada zawsze stresuje... ale jesli nie ma sie nic do ukrycia i wszystko gra wiec problemow nie powinno byc... u mnie za drugim razem nie gralo znaczy podobno do sevisu sie nie logowalam ale na bank zrobilam to, jednak w ambasadzie konsul wyjasnil wszystko co mu nie gra i oddal paszport co wg niego nie znaczylo ze odmawia mi wizy tylko potrzebowali czasu zeby wszystko posprawdzac i wyjasnic a i ja musialam przeslac do ambasady wszystkie papiery potwierdzajace ze bylam w stanach, pracowalam na w&t i wrocilam o czasie bo chyba bylo tak jakbym wogole nie byla w stanach legalnie no i na 2 dni przed planowanym wylotem okazalo sie ze ambasada dala mi wize :) dodam jeszcze ze kolezanka z ktora lecialam dokladnie byla w takiej samej sytuacji co ja i tez jej oddali paszport w ambasadzie ale bez wyjasnienia dlaczego... tylko konsul powiedzial ze przykro mu, odal paszport i do widzenia tak ze ja mialam fuksa bo przez to ze trafilam na taka a nie inna osobe w okienku wszystko sie dla nas dobrze skonczylo ;)

_____________________________

2006, 2007 --> w&t California

2008 -> Illinois

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...