Skocz do zawartości

Wiza Bez Agencji?


Rekomendowane odpowiedzi

hej.

pewnie juz byla cala masa takich tematow ale nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi.

pewna rodzina z usa jest zainteresoana abym do nich przyjechala na wakacje jako au pair. Rodzina znalazla mnie przez internet, pisali cos o visa waiver program gdzie moge na 90 dni jechac do usa ale w Polsce chyba ten program nie obowiazuje. W takim razie jaka inna wize powinnam wybrac i jak to zalatwic? dodam ze nie jestem studentka tylko jestem w szkole sredniej i mam 18 lat.

z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze ta rodzina sie nie dowiedziala tego ze taki wyjazd(waiver program) bez wizy to jest na podroz turystyczna a nie jako aupair a moze Oni tak wlasnie zatrudniali osoby ale wtedy robili to nielegalnie...

Musisz posiadac wize aby tam byc legalnie a ta wiza to J-1 :

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...isitors.html#ap

ps Polska moze kiedys bedzie w tym programie waiver ale wtedy taki wjazd nie bedzie nikogo uprawnial do pracy legalnie bo to jest na wjazd turystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź.

a aby starać si o wizę J-1 to ja i rodzina musimy być zgłoszeni do jakiejś agencji, tak? to chyba drogo wychodzi dla ten rodziny biorac pod uwage ze jechalabym tylko na 3 miesiace, a tam trzeba cos płacic za ten program.

a jakas inna wiza? np turystyczna czy cos takiego? bo w sumie i tak prawie nic tam nie zarobie, po prostu chcialabym zwiedzic NYC i przy okazji popilnowac im dzieciaczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no turystyczna to chyba by bylo najlepsze rozwiazanie ale czy musze miec wtedy jakies wyciagi z konta itp? bo stan mojego konta wynosi 300zł xD i czy jakos to zalatwiac ze ta rodzina to moi znajomi i zalatwiac od nich zaproszenie czy cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Oni beda Ci oplacac podroz plus pobyt tam to wtedy wystarczy podac to w ds 156 i tak powiedziec na rozmowie,co do zaproszenia to teraz na ono nie jest takie wazne ale jesli chcesz miec je to Twoja sprawa,pokazesz je wtedy kiedy zostaniesz o to poproszona jesli wogole bedziesz..

A i musisz pokazac na rozmowie ze lecisz tam na okres wakacji oraz ze wracasz i masz do czego,wez legitymacje szkolna aby pokazac ze nadal sie uczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sa Twoi znajomi i musisz wiedziec tyle o o nich aby moc odpowiedziec gdzie mieszkaja,czym sie np zajmuja ..Jest pare pytan takich po ktorych beda chcieli w Ambasadzie zobaczyc czy to sa prawdziwi znajomi oraz czy tam naprawde jedziesz oraz co tam bedziesz robic,co zwiedzac

a i nie radze za duzo wymyslac aby Ci sie nie pomylilo w glowie pod czas odpowiedz i abys byla wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem ilosc i jakosc papierow nie wplywa na to czy dostanie sie wize turystyczna czy nie, liczy sie nasza postawa, zachowanie i oczywiscie usmiech

nie znam nikogo kogo zapytaliby o wyciag z rachunku (co nie znaczy ze takie sytuacje nie maja miejsca - ale niech sie wypowiadaja Ci, ktorzy tak mieli)

tak naprawde jak nie chca nam dac wizy to sie zaczyna dopytywanie o jakies dokumenty - chyba tylko po to zeby powod byl mocniejszy niz znajome "nie przekonujesz mnie"

znajomy po wize turystyczna przed wakacjami 2007 poszedl bez indeksu, zapomnial bo byl 'niedzisiejszy' skonczylo sie na tym ze kazali mu sie pojawic ponownie za 2-3 dni z indeksem i wize dostal, co potwierdza tylko fakt ze Ci, ktorym wize chca dac, dadza nawet jesli nie maja przy sobie odpowiednich dokumentow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...