Skocz do zawartości

Dwie Wizy - Tak Mozna?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ! nie wiem czy mozna miec wize J1 i turystyczna?

czy jak bede aplikowac o J1 to moga mi anulowac 10letnia turystyczna?

majac J1 i Internship bedzie trwac 2 miesiace - wiec moge sobie:

1) wleciec na turystycznej wczesniej, a po miesiacu po prostu zaczac praktyki?

czy lepiej ustalic tak zeby w

2) leciec na J1 a reszte wakacji (czyli miesiac) zostac na turystycznej?

wakacje w moim przypadku trwaja 3 miesiace: 2 miesiace praktyk + 1 miesiac wakacji

nie wiem co robic, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec 2 wizy ale jesli cos zle napisalas w formularzu na wize turystyczna to Ci moga ta wize anulowac.

odp. 1 wleciec mozesz na turystycznej ale nie mozesz podjac praktyk poniewaz wize J-1 nie bedzie aktywowana na granicy a tylko tam ja sie aktywuje

odp.2 podobnie bedzie tutaj ze jak wlecisz na J-1 to nie mozesz potem byc na turystycznej poniewaz musisz wyjechac po za USA aby potem ta wize turystyczna aktywowac i abys miala status turysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ;)

a mam jeszcze pytanie: w takim razie jak jade na Internship to na wizie J1 i jak mam sprawdzic czy dostane ta 2-years rule? Wiem ze jest lista zawodow i mozliwe ze moj sie kwalifikuje ale kogo mam sie zapytac zeby sie o to upewnic? napisac do ambasady czy jak? bo to wazna sprawa, bowiem zanim mina te 2 lata chce zaczac nauke na graduate ... czy wtedy sa duze szanse na zniesienie waivera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ! nie wiem czy mozna miec wize J1 i turystyczna?

czy jak bede aplikowac o J1 to moga mi anulowac 10letnia turystyczna?

Hey! Mialam tem sam problem i zastanawialam sie czy anuluja mi wize B1/B2 na 10 lat gdy bede sie starac o wize J1. Ogolnie to nie ma takiej zasady i ja dostalam J1 bez anulowania turystycznej...ale w biurze z ktorym wyjezdzalam na J1 powiedzieli mi ze zdarza sie ze przybija ci pieczatke 'anulowana' na wizie turystycznej tyle ze nie oznacza to ze jest juz ona nie wazna. Trzeba wtedy tylko przyjsc po nowa 'naklejke' wizy. Nie wiem po co ten caly chaos ale co zrobic. Bynajmniej jak rozmawialam z konsulem o J1 to sie upewnialam czy turystycznej mi nie skasuja i powiedziala ze nie ma probelmu zeby miec obie. Poprostu i tak przy wjezdzie do USA uzywasz tylko jednej z nich i to sie liczy.

dziekuje za odpowiedz :D

a mam jeszcze pytanie: w takim razie jak jade na Internship to na wizie J1 i jak mam sprawdzic czy dostane ta 2-years rule? Wiem ze jest lista zawodow i mozliwe ze moj sie kwalifikuje ale kogo mam sie zapytac zeby sie o to upewnic? napisac do ambasady czy jak? bo to wazna sprawa, bowiem zanim mina te 2 lata chce zaczac nauke na graduate ... czy wtedy sa duze szanse na zniesienie waivera?

Bedzie o tym odpowiednia adnotacja na wizie. Co to listy zawodow to wlasciwie prawie kazdy zawod jest na tej liscie (co za paranoja) ale pociesze cie ze nie kazdy dostaje 2-year rule, tylko ze do konca nie wiadomo na czym to polega...chyba od nastroju konsula ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...