Skocz do zawartości

Wiza Tranzytowa C-1 Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie na wakacje na Jamajke. Kupilam juz bilet lotniczy. Niestety mam przesiadke w Miami (USA) i w Nowym Yorku. Ostatnio dowiedzialam sie, ze majac jedynie przesiadke w Stanach Zjednoczonych potrzebuje wize tranzytowa. Nawet jesli nie zamierzam opuscic lotniska i czekam ok. 2 godziny na moj kolejny lot to potrzebuje do tego wize!!! Dlaczego??? Jestem w szoku, bo wybieram sie na Jamajke 3 marca, przy czym dodam, ze dzwonilam juz do ambasady USA w Warszawie i poinformowano mnie, ze taka wiza jest konieczna!! Moim wyjsciem jest zadzwonienie do Ambasady ponownie w poniedzialek i umowienie sie na rozmowe z konsulem. Czas oczekiwania na rozmowe to podobno dni??? A jaki jest czas oczekiwania na wize?? Czy dostane ja na miejscu skoro to jest tylko wiza tranzytowa, ktora powinnam dostac na 100% skoro Nie zamierzam opuszczac lotniska w USA i mam wykupiony Return Ticket??? Osoba z Ameryki, z ktora rozmawialam przez telefon powiedziala ze zdaze do 3 marca zalatwic wszystkie formalnosci.Czy to prawda????Pomocy, nie chce stracic pieniedzy!!! CZY KTOS KIEDYS UBIEGAL SIE O WIZE TRANZYTOWA DO USA??????????????????????????????????????????????????????? ile sie czeka na spotkanie z konsulem i pozniej na sama wize????

P.S. Dziekuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umowisz sie w poniedzialek na rozmowe i we wtorek,srode bedziesz miec rozmowe bo tyle mozesz czekac na rozmowe to ledwie co starczy Ci czasu poniewaz Ambasada ma 5 roboczych na dostarczenie Ci paszportu razem z wiza a moze byc tak ze w 2-3 dni go dostaniesz.

Ja znam taka osobe co dostala taka wize ale Ona leciala na wizie pracowniczej do Kanady .

Wrazie jakbys sie nie wyrobila to mozesz poprosic Konsula czy nie moze Ci wydac paszportu tego samego dnia lub na drugi z racji tej ze czasu masz malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melania, chyba ktoś wprowadził cię w błąd. Nie ma czegoś takiego jak wiza tranzytowa do USA (a już na pewno nie C-1, która jest wizą dla członków załóg statków i samolotów). Ty ubiegać się musisz o typową wizę turystyczną, czyli B-2 i podlegasz tym samym podejrzeniom, co każdy inny turysta jadący do USA (chęć nielegalnej imigracji). Na twoim miejscu zamiast bawić się w zdobywanie wizy (co jest czaso i kasochłonne) zmień bilet na taki z przesiadką gdzieś w Europie, tudzież innym miejscu (nie USA). Jeśli będziesz się jednak starać o B-2 to licz się z tym, że do 3 marca się nie wyrobisz czasowo, a i nie jest powiedziane, że wizę w ogóle dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby będące w Stanach Zjednoczonych przejazdem powinny posiadać wizy C-1. Podróżni z państw objętych umową o ruchu bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi są zwolnieni z tego obowiązku. Posiadacze wiz B1/B2 nie muszą ubiegać się o wizę C-1.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...iv_transit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6, masz rację. Ja opierałam się na tych informacjach:

http://polish.krakow.usconsulate.gov/non-i...wizy-c-1/d.html

Jednym z wymogów do wizy C-1 jest:

* kontrakt - umowę o pracę (Letter of Employment) dla osób pracujących na statkach morskich;

* książeczkę marynarska (jeśli została wydana) lub legitymację - kartę identyfikacyjną pracownika linii lotniczych;

* pismo polecające z linii lotniczych (w przypadku pracowników linii lotniczych) lub z agencji morskiej pośredniczącej w zatrudnianiu marynarzy (w przypadku osób pracujących na statkach).

Stąd moje założenie, że autorka wątku się na tę wizę nie kwalifikuje (bo wyżej wymienionych dokumentów nie posiada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

nie mozesz zmienic biletu i poleciec przez Kube - mialem tak 2 lata wstecz nie mialem wizy i nie chcialo mi sie wtedy zalatwiac wiec polecialem na jamajke przez Kube - Warszawa - Kuba - Jamajka

Wybieram sie na wakacje na Jamajke. Kupilam juz bilet lotniczy. Niestety mam przesiadke w Miami (USA)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...