Skocz do zawartości

Wyjazd Od Razu Po ślubie


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę z moim narzeczonym od razu po ślubie wyjechać do USA. Otrzymaliśmy już wizę. Czy przy wyjeździe będzie potrzebny akt ślubu? Osobiście nie wydaje mi się to celowe, gdyż nie będę miała jeszcze żadnych dokumentów na nowe nazwisko, nigdzie nie będzie napisane, że jestem po ślubie. Czy mogę normalnie posługiwać się paszportem z obecnym nazwiskiem i w którym obecnie mam wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że na akt ślubu się czeka, a my chcemy jechać praktycznie trzy dni po ślubie. Poza tym, podobno trzeba mieć tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego. Czy urzędnik na lotnisku będzie wiedział, że jestem po ślubie? No i że zadeklarowałam zmianę nazwiska (bo gdybym nie zmieniała, to pewnie nie byłoby żadnego problemu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi, tym bardziej, że akt ślubu musi się uprawomocnić i na to jest 30dni. Teraz już nie mam wątpliwości :-) Szkoda, że w Ambasadzie pan w okienku zasiał tyle wątpliwości, gdy się dowiedział, że się udajemy w podróż poślubną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Miedzy Polska a Stanami nie ma podpisanej umowy ktora w jakis tam sposob wiaze se soba informacje o slubach zawartych...tym samym jesli w polsce byl slub-w stanach o tym nie widza i odwrotnie....chyba ze samemu sie to zglasza....zatem teoretycznie nie trzeba o tym wspominac, jesli nie ma sie zaktualizowanych dokumentow-paszport, wiza...bo mozna dodatkowo namieszac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...