Jump to content

Wyjazd Od Razu Po ślubie


Recommended Posts

Chcę z moim narzeczonym od razu po ślubie wyjechać do USA. Otrzymaliśmy już wizę. Czy przy wyjeździe będzie potrzebny akt ślubu? Osobiście nie wydaje mi się to celowe, gdyż nie będę miała jeszcze żadnych dokumentów na nowe nazwisko, nigdzie nie będzie napisane, że jestem po ślubie. Czy mogę normalnie posługiwać się paszportem z obecnym nazwiskiem i w którym obecnie mam wizę?

Link to comment
Share on other sites

problem w tym, że na akt ślubu się czeka, a my chcemy jechać praktycznie trzy dni po ślubie. Poza tym, podobno trzeba mieć tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego. Czy urzędnik na lotnisku będzie wiedział, że jestem po ślubie? No i że zadeklarowałam zmianę nazwiska (bo gdybym nie zmieniała, to pewnie nie byłoby żadnego problemu)?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie o to mi chodzi, tym bardziej, że akt ślubu musi się uprawomocnić i na to jest 30dni. Teraz już nie mam wątpliwości :-) Szkoda, że w Ambasadzie pan w okienku zasiał tyle wątpliwości, gdy się dowiedział, że się udajemy w podróż poślubną.

Link to comment
Share on other sites

Dziwne,ze na akt slubu sie czeka. Ja dostalam skt slubu praktycznie w czasie ceremonii slubnej. Zreszta wypisanie aktu slubu zajmuje kilka minut i napewno daloby sie to zalatwic. Tylko,ze jezeli masz paszport na stare nazwisko to po co Ci akt slubu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Miedzy Polska a Stanami nie ma podpisanej umowy ktora w jakis tam sposob wiaze se soba informacje o slubach zawartych...tym samym jesli w polsce byl slub-w stanach o tym nie widza i odwrotnie....chyba ze samemu sie to zglasza....zatem teoretycznie nie trzeba o tym wspominac, jesli nie ma sie zaktualizowanych dokumentow-paszport, wiza...bo mozna dodatkowo namieszac :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...