Skocz do zawartości

Zamiana Wizy Na Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, czy ktos znajcy dobrze ten temat moglby udzielic mi kilku info dotyczacych zamiany wizy. Sprawa ma sie tak, iz moj chlopak miesiac przed wygasnieciem waznosci wizy turystycznej chcialby wyslac dokumenty potrzebne do zmiany wizy na wize nadajaca mu status studenta (gdyz zamierza uczeszczac do szkoly jezykowej). Wiem, iz do momentu przyslania odpowiedzi pozytywnej lub negatywnej jest sie w USA legalnie, ale czy informacja o otrzymaniu przez Urzad dok musi dotrzec przed zakonczeniem wizy turystycznej? Ile czasu czeka sie na ta informacje? Czy jesli miesiac wczesniej wysle\dokumenty, to dostanie odp w ciagu miesiaca o otrzymaniu dok? jakie jest prawdopodobienstwo, ze dostanie odp pozytywna? Jak najlepiej motywowac to, ze chce zmienic wize i dlaczego zdecydowal sie pojsc do szkoly i co zamierza po jej zakonczeniu? Prosze pomozcie!!!!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy ktos znajcy dobrze ten temat moglby udzielic mi kilku info dotyczacych zamiany wizy. Sprawa ma sie tak, iz moj chlopak miesiac przed wygasnieciem waznosci wizy turystycznej chcialby wyslac dokumenty potrzebne do zmiany wizy na wize nadajaca mu status studenta (gdyz zamierza uczeszczac do szkoly jezykowej). Wiem, iz do momentu przyslania odpowiedzi pozytywnej lub negatywnej jest sie w USA legalnie, ale czy informacja o otrzymaniu przez Urzad dok musi dotrzec przed zakonczeniem wizy turystycznej?

Dokumenty musza byc przyjete przez USCIS najpozniej w dniu wygasniecia wizy turystycznej - ale lepiej wyslac to wczesniej.

Ile czasu czeka sie na ta informacje?

Masz na mysli ile sie czeka na NOA? Roznie - od tygodnia do nawet 5 tygodni. [/b]

Czy jesli miesiac wczesniej wysle\dokumenty, to dostanie odp w ciagu miesiaca o otrzymaniu dok?

Niekoniecznie, a nawet raczej nie.

jakie jest prawdopodobienstwo, ze dostanie odp pozytywna?

Zalezy jak sa zrobione dokumenty, co zawieraja dokumenty itd.

Jak najlepiej motywowac to, ze chce zmienic wize i dlaczego zdecydowal sie pojsc do szkoly i co zamierza po jej zakonczeniu?

Tego juz Ci nikt nie powie, bo to zalezy od wszystkich dokumentow jakie ma Twoj chlopak, od tego jaka szkole wybiera, ile bedzie sie tam uczyl (inaczej motywuje sie jesli ktos chce tu byc przez 3 miesiace, a inaczej jak przez 2 lata) itd. itp. - generalnie od tego listu wlasnie zalezy bardzo, bardzo duzo. Przestrzegam Cie przed wszelkimi agencjami, ktore wysylaja ten sam list dla wszystkich i potem ludzie dostaja odmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...