Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna - Formalności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja sytuacja wyglada tak. Ukonczylem wlasnie studia i jestem

na bezrobociu. Dwu krotnie bylem w USA na wizie studenckiej J1.

Podczas pobytu w USA zaprzyjaznilem sie z Amerykaninem. On obecnie

jest po ciezkiej chorobie, ma rowniez schorowana matke potrzebujaca

opieki. Chcialbym poleciec do niego na kilka miesiecy pomoc mu. O jaka

wize pownienem sie ubiegac. Czy ten Amerykanin moze przeslac mi jakies

dokumenty, zaswiadczenia ktore moga sie przydac w ubieganiu sie o

wize.

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wize turystyczna sie starasz ale masz male szanse na nia poniewaz nie pracujesz,nie uczysz sie a do tego chcesz leciec na pare miesiecy do USA ..

Ten Amerykanin w niczym Ci nie pomoze,jedynie moze napisac zapytanie dlaczego nie dostales wizy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wize turystyczna sie starasz ale masz male szanse na nia poniewaz nie pracujesz,nie uczysz sie a do tego chcesz leciec na pare miesiecy do USA ..

Ten Amerykanin w niczym Ci nie pomoze,jedynie moze napisac zapytanie dlaczego nie dostales wizy i tyle.

A co moze zwiekszyc moje szanse.

Czy jak dostane prace i popracuje tam z 2 miesiace czy to cos da?

Czy przepisanie mieszkania rodzicow na moje nazwisko pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie Ci nie pomoze i przepisanie kase na Twoje konto..zwiekszyc szanse moze praca,nauka...

a co do pracy to Ty nawet nie mozesz o tym wspomniec i nie ma takiej wizy na opieke nad osoba starsza,,jest wiza turystyczna a Ona nie uprawania Cie do pracy.Wtedy mozesz powiedziec ze lecisz sie z ta osoba zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o prace, to jakie zaswiadczenie bedzie mi potrzebne. czy wystarczy ze pracodawca zaswiadczy ze mam prace i to wszystko, czy tez potrzebne jest jakies zaswiadczenie z urzedu skarbowego o zarobkach?

Moj ojciec posiada mala firme i moglby wpisac mnie jako swojego pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Czyli rozumiem ze zadnych konkretnych dokumentow nie musze miec. Wystarczy zwykle zaswiadczenie od pracodawcy i ewentualne potwierdzenie jesli zadzwonia do niego?

I jeszcze jedno pytanko.

Jak jest spostrzegane przez konsula granie na Gieldzie. Czy posiadanie rachunku maklerskiego moze pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumenty takie jak zaswiadczenia z banku,biura maklerskiego mozna miec ale nigdy Ich sie nie podaje i nie pokazuje bez pytania ..W duzej wiekszosci takich spraw nie pyta sie Konsul o nic a wydaje wize po odpowiedziach danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz sie trzymac swojego tematu,dziekuje

co do formularzy to masz je tutaj:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n..._documents.html

wypelniasz ds 156 oraz ds 157

jesli pujdziesz na dniach po wize to kolejki wiec rozmowe bedziesz miec za 2-3 dni a potem czekasz max 5 dni roboczych na paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...