Skocz do zawartości

Przelew Z Bank Of America Na Polskie.help


lipski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli chce wysłać pieniądze przez BoA, to czy muszę założyć tam konto? Jeśli tak to czy mogę to zrobić na zwykłej wizie turystycznej?

Jeśli nie trzeba zakładać konta, to co się dzieje jeśli zrobiliśmy pomyłke w formularzu i pieniądze nie dojdą do adresata, jak je odzyskamy?

Btw. Darmowe przelewy podobno są w Washington Mutual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie akurat przejechalam na Bank of America i nigdy wiecej do nich nie pojde.

To bylo w 2006, po dwoch latach operkowania mialam uzbierana kwote pieniedzy z dwoch lat. Nie chcialam tego targac ze soba samolotem, chociaz jeszcze miescilam sie w 10K, ale myslalam, ze nie wolno.

Wiec poszlam do banku, wypelnilam przelew. Gdy wrocilam do samochodu okazalo sie, ze roztrzepany pan nie wpisal imienia i nazwiska odbiorcy! No wiec wrocilam jeszcze raz, pan dopisal i myslalam, ze to juz koniec klopotow.

Wrocilam do Polski, oczekujac wlasnych pieniedzy. Czekam, czekam i nic. Zaczelam dzwonic do polskiego banku, ktory mial otrzymac pieniadze, ale oni o niczym nie wiedzieli. Dzwonilam wiec do Bank of America z Polski.

W koncu wyszlo na jaw, ze ten foztrzepany pan ZLE WPISAL numer konta, na ktore pieniadze mialy byc przelane... Normalnie porazka, jak tacy ludzie moga pracowac w banku przy liczbach, rozliczajac pieniadze?! Moje pieniadze krazyly w te i we wte przez dwa miesiace - najpierw dotarly do banku w Polsce, ale tam nie znano numeru bankowego odbiorcy, wiec odeslano je spowrotem do USA. Tutaj bylo gorzej, bo ja zdazylam juz zamknac konto, wiec moje pieniadze wrocily spowrotem do Polski, itd.

Dzieki mojej interwencji i pomocy pan z polskiego banku, udalo sie namierzyc pieniadze i przechwycic krazaca kwote.

Za ich usluge zaplacilam 45$ oraz 45$ dodatkowo za blad - poniewaz pieniadze krazyly, a kazdy bank za kazdym razem pobieral kolejna prowizje ok. 5-10$ za odsylanie... :D

Dzeki pracownicom polskiego banku uzyskalam szczegolowe informacje, gdzie i o ktorej godzinie moje pieniadze byly przechwytywane, gdzie przetrzymywane i kiedy odsylane. Widac bylo czarno na bialym, ze numer konta odbiorcy byl niekompletny. Facet zwyczajnie nie wpisal 8 ostatnich cyfr, ktore wlasnie oznaczaja konkretny numer konta. :/ Gdyby jeszcze dodatkowo nie mial imienia i nazwiska, nigdy nie odzyskalabym pieniedzy. A to byly pieniadze, ktore zbieralam od dwoch lat!

Rowniez dowiedzialam sie, ze system komputerowy w Ameryce nie czyta 26 cyfr kont bankowych, bo tyle nie miesci w okienku. Dlatego widnialo tylko 18 cyfr. Facet powinien byl wpisac numer konta gdzie jest imie i nazwisko, wtedy numer by sie zmiescil.

Wszystkie wydruki, dokumentacje wyslalam do Bank of America, gdzie zadalam oddania mi tych 45$, ktore zostaly pobrane z kwoty bezprawnie i nie z mojej winy. Niestety, odpowiedzi nie otrzymalam do dzis. Zwyczajnie olano sytuacje, a mnie tez sie nie chce walczyc o 45$. Po prostu nigdy wiecej tam nie pojde, bo czuje sie oszukana i nie wyobrazam sobie, aby pracownik banku robil tak kardynalne bledy.

Tak, potrzebny juz numer IBAN, SWIFT i sprawdz, czy numer oraz nazwisko jest wpisane poprawnie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam na swoje pytanie, gdyby kiedyś ktoś tu jeszcze trafił:D

Darmowy i dobry sposob na przesylanie pieniedzy do polski jest zalozenie konta w banku Washington Mutual, i wyslanie pieniedzy z tego banku na konto w polsce. Przelewy sa za darmo, choc ponoc to tez zalezne do jakiego banku pieniadze przesylamy i przez jaki bank idzie, bo czasem wlasnie posrednik pobiera prowizje, ale w moim wypadku nie powinno byc zadnej prowizji gdyz przelew idzie przez chase.

Mozna zalozyc konto w tym banku na zwyklej wizie turystycznej, wymagali tylko odemnie jakiejs mojej polskiej karty kredytowej lub debetowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 8 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...