Skocz do zawartości

No I Po Wizycie W Ambasadzie W Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jak bedzie za kilka miesiecy, czy beda mi robic problemy po tym jak zloze formularz na obywatelstwo.

Wyluzuj :) Znam sporo osób które przeszły naturalizację bez problemów. Ważne żeby papiery były dobrze wypełnione i nie było kręcenia.

Ale jak juz dostane obywatelstwo to chyba raczej nie powinni mi robic problemow bo "obywatelowi przebacza sie" jego "grzeszki" i ma czyste konto.

Niekoniecznie. Jeżeli kiedykolwiek wyjdzie na jaw że w trakcie składania podania o naturalizację zrobiłeś coś co podważa Twoje "good moral character" (a do tego zalicza się m.in. podanie nieprawdy) to mogą Ci odebrać obywatelstwo (nawet po jakimś czasie), w skrajnych wypadkach nawet cofnąć GC. Oczywiście w momencie gdy to TY coś zataiłeś lub napisałeś nieprawdę. Za zatajenie faktu że jest mężatką w podaniu o wizę odpowiada Twoja żona, a nie Ty, bo to ona się pod tym podpisała.

Kiedyś Karina opisywała takie przypadki w dziale "Emigracja" ale za cholerę nie mogę tego wątku teraz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiesz, to byla glupota to co zrobilismy, ale stalo sie.

Jak moj prawnik w tej sprawie pisal, no to oficjalnie poinfromowal iz posiadam zone i ze zatailem to.

Jak cos wyjdzie nie tak no to moge miec tylko pretensje do siebie i do mojego ojca, za ktorego namowa cos takiego zrobilem. Winic kogo innego za to nie bede. A za bledy nalezy placic.

A tak wogole to jak zloze formularz I-400 na obywatelstwo to po jakim czasie powinienem dostac infromacje ze jest wszystko ok lub nie ??

BTW. Slyszalas moze o tym ze komus odebrano obywatelstwo ??? Czy to wogole mozliwe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się na zapas. Życzę żeby będzie dobrze :)

Zawiadomienie powinno przyjść po kilku tygodniach, ale pamiętaj że ustawowo mają 90 dni na odpowiedź, więc wcześniej nic załatwisz, jak zadzwonisz to powiedzą że 90 dni jeszcze nie minęło i że masz czekać.

Karina zna przypadek w którym odebrano kobiecie obywatelstwo za skłamanie w kwestii pobytów poza granicami USA, pisała o tym w wątku w którym wspomniałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ciekawostka. W sumie bylem przekonany iz obywatelstwa nie mozna nikomu odebrac.

W tym roku nawet zastanawialem sie nad rezygnazja z GC. Jak bym byl w takiej sytuacji 2 lata tezmu to bym zrezygnowal.

Inna sprawa to to iz fakt pracy w firmie informatycznej na Manhattanie poteguje kontraktami w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ciekawostka. W sumie bylem przekonany iz obywatelstwa nie mozna nikomu odebrac.

W wyjątkowych wypadkach można http://www.newcitizen.us/losing.html Punkt 5.

W tym roku nawet zastanawialem sie nad rezygnazja z GC. Jak bym byl w takiej sytuacji 2 lata tezmu to bym zrezygnowal.

Inna sprawa to to iz fakt pracy w firmie informatycznej na Manhattanie poteguje kontraktami w UK.

Nie warto teraz rezygnować tuż przed metą. Cholera wie co będzie za kilkanaście lat, dobrze mieć furtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem tu nowy tzn. czytałem posty na forum co i jak się teraz dzieje w ambasadzie.Otóż tak 13 lat temu było mi dane być w USA u wuja,spędziłem tam dwa miesiące,wróciłem skończyłem szkoły i znów się udałem po wizę -niestety zonk,odbębniłem wojsko i znów po roku udałem się do ambasady i znów zonk.Dałem sobie spokój nie to nie.Tu w Polsce pracuje jako kierowca ciężarówki na trasach międzynarodowych zwiedziłem całą Europę i chciałoby się zobaczyć co innego więc poczytałem to forum widze że jest nieżle co do wydawania wiz więc wypełniłem formularze wziąłem zaświadczenie z pracy itp.itd. umówiłem się na wizyte wczoraj miałem na godz. 10 w Warszawie po godz 11 wyszedłem zadowolony bo nawet nie spodziewałem się że tak to szybko i sprawnie idzie,acha wize otrzymałem na 10 lat niesamowite .Więc dzięki WAM znów jade za ocean,dzięki wszystkim co posty mi w jakiś sposób pomogły,tym co jeszcze się nie udało,spoko dacie rade powodzonka życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem we wtorek w ambasadzie i wszystko posżło sprawnie. Na 70 osób które były przede mną chyba z 3-5 miało problemy. Może z 5 osób musiało przedstawiać dokumenty (zarobki, zaświadczenie z pracy, etc)... Ogólnie full looz był... Często wydają wizy na wjazd do stanów w konkretnym celu (jednokrotny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...