Jump to content

Z Nowego Jorku Do Bostonu Tylko Za Dolara


sly6

Recommended Posts

Kolejna firma zamierza wprowadzić przejazdy między Nowym Jorkiem a 7 miastami Wschodniego Wybrzeża za kwotę symbolicznego dolara. Trzy tygodnie temu plany uruchomienia tanich przejazdów ogłosiła firma BoltBus, będąca częścią Greyhounda. Jej oferta przewiduje połączenia między Nowym Jorkiem, Bostonem i Waszyngtonem, za które bilety kosztować będą 1 dolara, jeśli klienci zgłoszą się odpowiednio wcześnie.

Ci, którzy bilety kupią później, będą musieli zapłacić 25 dolarów za przejazd w jedną stronę. Cena za normalne bilety Greyhounda na przejazd w jedną stronę z Bostonu do Nowego Jorku wynosi 33 dolary.

Teraz podobną ofertę ogłosiła firma Megabus.com, która jest z kolei częścią Coach USA z siedzibą w Paramus, New Jersey.

Firma planuje uruchomienie połączeń między Nowym Jorkiem a Baltimore, Buffalo, Bostonem, Filadelfią, Toronto, Waszyngtonem i Atlantic City od 30 maja. Bilety będą sprzedawane przez internet i przez telefon. Także i tu najlepszą ofertę - przejazd w jedną stronę za 1 dolara - otrzymają ci, którzy zgłoszą się pierwsi. Maksymalna cena za bilet do Bostonu w jedną stronę wyniesie 14 dolarów. Autobusy Megabus.com są wyposażone w telewizory i bezprzewodowy internet. Będą one też jeździć trasami bez zatrzymywania się po drodze.

Wszystkie autobusy Megabus.com będą odjeżdżać z przystanku przy 8 Avenue i West 31 Street, tuż przy Penn Station (z wyjątkiem linii do Atlantic City, która ma odjeżdżać z Port Authority).

Firma chce uruchomić 11 połączeń dziennie tylko do samego Bostonu i Waszyngtonu.

Megabus.com planuje także promocję swoich usług, oferując całkowicie darmowe bilety dla klientów, którzy zrobią rezerwację na podróż pomiędzy 30 maja a 5 czerwca.

Obecnie Megabus.com oferuje połączenia z Chicago i Los Angeles. W ciągu dwóch lat działalności skorzystało z nich ok. 900 000 pasażerów, z których 35% to młodzi profesjonaliści w wieku od 18 do 30 lat.

Zarówno oferta Megabus.com, jak i BoltBus ma konkurować z autobusami kursującymi z Chinatown. Na przykład autobusem chińskiej linii Lucky Star można przejechać do Bostonu i z powrotem za 30 dolarów.

http://dziennik.com/www/dziennik/wiad/lok.htm#3

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...