Skocz do zawartości

Bezrobotna Narzeczona A Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...jestem nowym użytkownikiem i mam kilka pytań...A w wyszukiwarce nie znalazłam odpowiedzi...pomózcie!!!!

Razem z narzeczonym (obywatelem usa ) złożyliśmy papiery o wizę K1, czekamy juz 5 miesięcy na rozpatrzenie,czy w tym czasie mogę starać się o wize turystyczną, chcę poczekać w USA na odpowiedź z ambasady w sprawie wizy narzeczeńskiej. Czy staranie się o narzeczeńską nie dyskwalifikuje mnie w przypadku starań o turystyczną??? Miał już ktoś kiedyś podobną sytuację lub z taką się zetknął??....To pierwsze pytanie natomiast teraz drugie...

Jakie szanse na dostanie takiej wizy ma osoba bezrobotna - tak jak ja.. Cały wyjazd finansuje narzeczony...

Czekam na odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej wizy turystycznej to mozesz sie starac ale bedzie brane pod uwage to ze na Ciebie jest zlozona petycja na K-1 i pewnie nie dlugo bedziesz miec rozmowe a do tego jestes bezrobotna a to bardzo obniza Twoja szanse na wize.

masz prawo sprobowac ale nie obiecuj sobie za duzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź....

Jednak nie napisałam wszystkiego...Mam syna w wieku 16 lat, który pozostaje w Polsce, więc będę musiała tu wrócić, to raz, a dwa dostaję na niego alimenty i dodatki jako matka samotnie wychowująca, więc środki do życia mam.

Oczekiwanie na wizę K-1 może trwać nawet 18 miesięcy, więc nie byłabym taka pewna, że czeka mnie na czasie spotkanie z konsulem.Strona amerykańska nie kwapi się z załatwieniem tej sprawy, robią to wszystko strasznie ospale i ociężale. Nasze papiery nawet nie dotarły jeszcze do Polski.

Jestem zarejestrowana jako bezrobotna w UP, natomiast opiekuję się wnukiem i prowadzę synowi i synowej dom, więc jako taką pracę mam, tylko oficjalnie jestem bezrobotna. Co powinnam wpisać w rubryce czym się zajmuję???

Będę wdzięczna za odpowiedzi....Bo moja sytuacja jest dość nietypowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile takich Matek wyjechalo na wizie turystycznej i nie wrocilo?syn moze i byc plusem ale jesli zle wypadniesz na rozmowie to wizy nie otrzymasz.Z tego co pisza tutaj osoby to nikt nie czekal na papiery(k-1) dluzej niz 6-7 miesiecy jesli wszystko zostalo dobrze wypelnione.Wasze papiery moze wypelnial jakis prawnik,agencja?

Mozesz wpisac w rubryce ze zajmujesz sie gospodarstwem domowym i takie cos przechodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...