Skocz do zawartości

Pytania O Wize J-2


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osoba, ktora mieszka na stale we Francji, niepracujaca i nie posiadajaca obywatelstwa francuskiego. Przez poltora roku uczylam sie na uniwersytecie jezyka francuskiego. Posiadam ubezpieczenie, od roku podpisany PACS - czyli powszechny we Francji dokument zaswiadczajacy o zyciu w stalym zwiazku, tutaj spelniajacy role malzenstwa oraz dokumenty zaswiadczajace o moim stalym zamieszkaniu przez ostanie dwa i pol roku. Za dwa miesiace zamierzam poslubuc mezczyzne, ktory posiada podwojne obywatelstwo francuskie i polskie. Przyszly maz planuje wyjechac na semestr jesienny do Stanow Zjenoczonych i bedzie ubiegal sie o wize J-1, poniewaz jest studentem studiujacym we Francji. W zwiazku z tym, ze zdecydowalismy wyjechac razem, chcialabym zadac nastepujace pytania dotyczace wizy J-2. O wize zamierzam ubiegac sie w Polsce, poniewaz bede tam na wakacjach.

1. Jakie dokumenty potrzebne mi beda do ubiegania sie o wize J-2? Dodam, ze uczelnia w USA przesle dla mnie niezbedny formularz DS-2019.

2. Czy potrzebna bedzie do zlozenia kopia aktu slubu i w zwiazku z tym, ze bedzie ona w jezyku francuskim, czy potrzebne bedzie tlumacznie przysiegle?

3. Czy beda mogla o wize ubiegac sie sama pozniej, poniewaz moj przyszly maz w zwiazku z tym, ze jest ograniczony czasem rozpoczecia sie semestu na studiach, bedzie skladal podanie o wize od razu po slubie we Francji. Moim ograniczeniem czasowym bedzie wymiana dowodu osobistego a pozniej paszportu. Czy powinnismy sie ubiegac o te wizy

razem, co w naszym przypadku bedzie raczej niemozliwe.

4. Czy we wnioskach wizowych w miejsce adresu wpisuje adres zameldowania w Polsce? Na stale od dwoch i pol roku mieszkam we Francji, ale tu nie istnieje "stale zameldowanie" tak jak w Polsce, tylko podajemy zawsze adres, gdzie aktualnie mieszkamy. Jaki adres w takim przypadku mam wpisac do wniosku wizowego.

Dziekuje wszystkim z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1:

"Małżonkowie osób posiadających wizę J-1, a także ich pozostające w stanie wolnym dzieci poniżej 21 lat mogą się ubiegać o wizę J-2. Każdy, kto stara się o wizę J-2 musi przedstawić konsulowi dokumenty opisane w rozdziale Podstawowe dokumenty i fotografie wraz z odrębnym formularz DS-2019, wypełnionym i zatwierdzonym przez amerykańską instytucję zapraszającą. Osoby ubiegające się o wizy J-2 są zwolnione z opłaty za korzytanie z systemu SEVIS, mimo że ich formularze DS-2019 mają swoje własne numery. "

http://polish.krakow.usconsulate.gov/non-i...naukowej-j.html

Ad. 2: nie zaszkodzi ;-)

Ad. 3: Ubiegac sie mozesz pozniej, bo decyzje o przyjezdzie mozesz podjac przeciez juz po tym jak maz wyjedzie.

Ad. 4: Adres zamieszkania (obecnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jak bym sie na Twoim miejscu ubiegal o ta wize w konsulacie amerykanskim we francji. Jakos mam wrazenie, iz pracownicy konsulatu/ambasady usa w polsce sa zbyt nieprzychylnie nastawieni do polakow i nawet jesli sie mysli ze wszystko wyglada ok to i tak potrafia odpowiedziec iz "nie ma podstaw do wydania wizy". Inna sprawa, iz pracownicy ambasady we francji beda bardziej zorientowaniu w dokumentach obowiazujacych we francji niz ci w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam sie, ze moze byloby to lepsze rowiazanie jesli chodzi o ubieganie sie o wize we Francji, ale niestety nie mam raczej wyboru, bo i tak bede w Polsce i bez sensu jest jechac 2000 km tylko po wize, o ktora moge sie ubiegac na miejscu. Zalezy mi tez na czasie, wiec Francja zupelnie odpada... A swoja droga to nie orientujecie sie jak czesto odmawiaja wydania J-2? I jakie sa przede wszystkim powody odmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...