Skocz do zawartości

Mozna Zrobic Prawo Jazdy Na Wizie J1?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Karus a moze ktos ma ochote miec amerykanskie prawko,moze nie ma wogole prawka ;)

No wlasnie a jak to wyglada w sytuacji jak ktos nie ma polskiego prawka a chcialby je miec w stanach. Ja obecnie jestem na etapie 'zdawania' egzaminu na prawko i nie sadze ze do nastepnego wyjazdu bede juz jego szczesliwa posiadaczka. Wiem jak wyglada procedura zdobywania prawa jazdy amerykanskiego jak sie juz ma polskie ale czy w moim przypadku nie bylo by problemu ze staram sie o prawko amerykanskie nie bedac rezydentem? Zastanawialam sie nad tym. Pozatym orientuje sie ktos czy pozniej moje amerykanskie prawko bylo by wogole wazne w Polsce? Domyslam sie ze na dluzsza mete nie, ale to tak jak amerykanie tutaj przyjezdaja na wakacje i wynajmuja samochod...przeciez nie maja polskiego prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peaceania aby miec prawko w USA musisz spelnic pewne wymagania i nie musisz miec rezydetury oraz obywatelstwa aby takie prawko dostac(zdac)..

Sa osoby ktore jada do USA na J-1 i tam wyrabiaja sobie prawko a nie maja polskiego (bo nie musowo go miec),musisz zobaczyc aby na stronie danego stanu co potrzebujesz .

Co do prawka w Polsce to nie mozesz sie nim poslugiwac,musisz sie udac do wlasciwego WORD i tam sie dowiesz jak sie wymienia prawko na Polskie.

A co do Amerykanow ,posiadaczy GC to jak my Polacy moga sie poruszac po Naszych drogach i powinni posiadac miedzynarodowe prawo jazdy .Polacy ktorzy leca do USA moga tam uzywac polskie prawo jazdy jesli ten pobyt nie jest na stale lub dluzszy bo jesli jest dluzszy lub na stale to wtedy trzeba miec stanowe prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam maly up i mam pytanie dla ludzi orientujacych sie w temacie

jesli chce zrobic transfer z polskiego na amerykanskie prawko na J1 to musze zdac test teoretyczny plus musze miec odpis tlumacza ??

jak dostac taki odpis czy musi byc on zrobiony w polsce czy gdzies w usa ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...