Skocz do zawartości

Wiza W Starym Paszporcie


Rekomendowane odpowiedzi

Za niecale dwa tygodnie wylatuje do Miami z Londynu z nowym paszportym i starym paszportem z 'wiza' turystyczna na 10 lat, ktora uzyskalem w konsulacie USA w Warszawie jakies 3 lata temu. Jednak do tej pory nie bylem w USA.

Z tego co wyczytalem na stronie ambasady USA moge wjechac na terytorium bez prblemu ze starym i nowym paszportem.

Mam jednak pytanie o przeniesienie wizy ze starego do nowego paszportu. Z tego co wiem to musze przejsc znow caly proces ubiegania sie o wize oaz jest szansa, ze tej wizy by nie dostal, zwlaszcza, ze moja sytuacja sie zmienila, gdyz wyemigrowalem do UK by rozpoczac studia i przez to stracilem doba prace w Polsce, m.in. dzieki ktorej dostalem promesse wizowa 3 lata temu w Warszawie.

Nie wiem czy jestem w stanie wykazac bardzo silne zwiazki z UK, bo tu bym sie o wize ubiegal (w Polsce raczej w tym momencie nie mam szans, by jakiekolwiek zwiazki wykazac), mimo ze studiuje dziennie (jednak zostal mi tylko jeszcze rok).

Generalnie chcialbym sie dowiedziec czy gdybym ewentualnie staral sie uzyskac wize w UK do nowego paszportu i gdyby mi sie nie udalo, to czy urzednik w konsulacie moglby mi anulowac wize w starym paszporcie?

Pytam sie, czysto teoretycznie na razie, bo w sumie to nie duzy problem jezdzic z dwoma paszportami, zwlaszcza, ze stary bym zabieral tylko podczas wycieczek do USA. Byc moze jednak wygodniej by miec wize w nowym paszporcie.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co chcesz kombinowac, na stronach state.gov pisze mniej wiecej cos takiego, w luznym tlumaczeniu

"prosimy nie ubiegac sie o nowa wize jesli nie jest to konieczne" - dokladnie w przypadku jaki opisujesz

jesli nie przekonasz konsula to aktualna wiza zostanie Ci anulowana - to raczej logiczne, cos takiego jak przeniesienie wizy nie istnieje, a czy latwo bedzie Ci przekonac konsula, zeby ponownie dostac wize, skoro jak piszesz jeszcze nie byles w USA - ocen sam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza jest w dobrym stanie i nie byla przedziurkowana jak mi anulowano paszport.

pytam sie, bo sie zastanawiam czy konsulat w UK ma prawo do uniewaznienia decyzji konsulatu w Polsce.

Wolalbym miec wize w nowym paszporcie, bo to wygodniejsze i tyle.

Szczerze mowiac to sie zastanawiam jaka bym dostal tu decyzje, bo jezeli juz mialbym jechac do Stanow by na czarno pracowac to po co mialbym ryzykowac odmowe nowej wizy. Oczywiscie nie lece, bo w UK mi dobrze. Tak sie tylko zastanawiam co oni mogliby sobie pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...