Skocz do zawartości

Jaki Limit Bagażu Do Samolotu?


sienkol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

zalezy od linii lotniczych - najlepiej sprawidzic na stronach z zasadami konkretnych linii z ktorymi bedziesz lecial... 80 kg to gruba przesada - no chyba ze lecisz 1 klasa... zazwyczaj dla ekonomicznej jest 20kg w lotach miedzynarodowych i limit 2 bagazy przesylam ogolna odpowiedz na twoje pytanie znaleziona na jednej z www dot. roznych linii:

http://www.faqs.org/faqs/travel/air/handbo...section-15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie w kazdej. Finnair nadal ma 32,5 kg na loty do usa. Tak wiec dwa bagaze po 35 kg ( do dwoch kg nie beda sie czepiac) w podreczny tez okolo 10 kg mozesz zaladowac ( wymog niby 5kg i wymiary, przy odprawie maja nawet takie ksztaltki do ktorej powinnien miescic sie twoj bagaz). Ja zawsze jako podreczy mam plecak i torbe. Male walizki nie sa wyjatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ok, wiec bede lecial Delta Airlines i z ich strony wyczytalem:

Carry-on Baggage

All Delta passengers are allowed one carry-on bag and one personal item that meet the criteria below.

Size and Weight Restrictions

If your carry-on bag doesn't meet these size and weight restrictions it must be checked, and all checked baggage rules will apply. Your bag must:

* Weigh less than 40 pounds (18 kg).

* Not exceed 45 inches (length + width + height).

* Fit easily in our SizeCheck® unit (approximately 22"x14"x9").

* Fit in an overhead bin or underneath the seat in front of you.

Personal Items

You're allowed one personal item from this sample list:

* Purses, briefcases, camera cases, and diaper bags

* Laptop computers (can’t be checked and must be carried on)

* Items of a similar or smaller size to those above

Other Carry-on Items Allowed

You may also bring these items onboard. They do not count toward your personal item.

* Food items for immediate consumption

* Assistive devices such as wheelchairs or crutches

* One box or bag of duty free merchandise

* A coat, jacket, or umbrella

Exceptions

Additional restrictions to carry-on baggage may exist due to available space and limitations on certain flights. If you have additional questions, please see a check-in agent for help or review our Baggage FAQs.

Moje pytanie jest nastepujace. Czy moge wziac na poklad torbe do 18kg i nie przekraczajaca 45 inches, plus torba z laptopem, plus parasolka (w moim przypadku tuba ze zdjeciem rentgenowskim)? Czy ja to dobrze interpretuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja z kolei mam inny dylemat. :)

Mam bilet z LOTu. Zadzwoniłam na infolinie i dostałam potwierdzenie, że jeśli mam wizę emigracyjną do USA to mogę mieć 3, a nie 2 walizki i wszystkie po 23kg. W samych Stanach mam jeszcze przesiadkę lecąc American Airlines i nie policzą za nadbagaż, bo loty są na jednej rezerwacji.

I mam takie pytanie - czy ktoś z Was też leciał z 3 walizkami i nie było problemów?

I czy oni wizę narzeczeńską na pewno uznają jako emigracyjną?

Prosiłam osobę z infolinii aby podała mi jakiś przepis, regulamin czy po prostu paragraf, który by o tych 3 walizkach mówił, ale on takiego nie zna. Wie tylko, że wewnętrzny regulamin LOTu taką opcję przewiduje.

Za wszelkie info wieelkie dzięki B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...