Skocz do zawartości

Przedluzenie Wizy Turystycznej -usa


Rekomendowane odpowiedzi

Przebywam w USA mialam wazna wize turystyczna do 16 kwietnia 2008 roku .Na miesiac przed wyslalam dokumenty o przedluzenie wizy na nastepne pol roku .Z biura emigracyjnego dostalam druk ,ze otrzymali moje dokumenty i beda rozpatrywane . Nie otrzymalam jeszcze odpowiedzi i z powodu nawalu pracy pewnie nie dostane odpowiedzi predko. Wiem ,ze do czasu otrzymania decyzji jestem na pobycie legalnym.

Mieszkam blisko granicy Kanadyjskiej a w Kanadzie mam brata . Chce jechac na weekend .Czy w zwiazku z tym na podstawie tych dokumentow ktore posiadam moge przekroczyc granice Kanadyjska . Wiem ,ze obywatele Polscy nie musza miec wiz wjazdowych do Kanady i pewnie mnie wpuszcza ale czy nie bede miala problemow z powrotem do USA ? [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starasz sie o przedluzenie pobytu a to nie to samo co wjazd,

jesli chodzi o przekraczanie granicy USA-Kanada moga oni miec odrebne przepisy, ale ja bym nie ryzykowal w tym wzgledzie,

sama kwestia, ze nie ma wiz do Kanady nie sprawi ze Cie tam wpuszcza na pewno i co wtedy?

moze niech lepiej brat przyjedzie do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wjazdem do kanady bedzie na pewno mniejszy problem niz z powrotem do usa, tego raczej bym sie obawiala.

btw podobno coraz rzadziej przedluzaja wizy turystyczne, pewien prawnik powiedzial ze od niedawna praktycznie nie przedluzaja (mam nadzieje ze sie mylil lub ze w Twoim przypadku bedzie odwrotnie).

napisz jak bedziesz wiedziec. no i nie wyjezdzaj jak chcesz wrocic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Chyba rzeczywiscie nie bede ryzykowac.Poczekam na nowe I-94 .

U mnie powodem przedluzenia wizy a raczej zmiany statusu jest pomoc w opiece dzieci mojej corki ,ktora mieszka w USA na stale. Jestem osoba samotna w Polsce nigdzie nie pracuje i dlatego chce zostac jeszcze pol roku aby jej troche pomoc . Odpowiedzi jeszcze nie dostalam ale mam nadzieje ze bedzie pozytywna . Dzwonilam wczoraj do biura emigracyjnego i mi powiedzano ze rozpatruja dopiero wnioski ze stycznia a ja zlozylam w marcu .Tak ,ze pewnie potrwa to jeszcze pare tygodni .

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statusu nie zminiasz tylko starasz sie o przedluzenie promesy turystycznej.

Pamietaj, ze jak po tym nastepnym polrocznym pobycie w Stanach, bedziesz probowac szybko wrocic tutaj, mozesz zostac nie wpuszczona. Dla urzednikow to co robisz jest praca wiec ewentualne twierdzenie, ze pomagalas corce tylko moze pogrzebac Twoje szance na ponowny wjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...