Skocz do zawartości

Wawa-paryz-san Francisco 17 Czerwca


Rekomendowane odpowiedzi

hejka! leci ktos może -air france- z warszawy do san Francisco 17 czerwca o 7.05 , dodam tylko ze mam 45 min. na przesiadke w Paryżu i z tego co czytałam na forum tymi liniami taki czas na przesiadke to standardzik-niestety :) . Jak chcecie sie podzielic swoimi cennymi doswiadczeniami z tym lotniskiem i macie jakies wazne spostrzezenie które warto wziąść pod uwage przy tak krótkim czasie przesiadki na tym lotnisku to ja bardzo chętnie poczytam i przyznam szczerze że kusi mnie zmiana lotu na berlin-nowy jork-salt lake city -reno liniami delta. Jednym słowem mam dylemat a do jutra musze zapłacic za bilet ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys lecialem na tej trasie i nie dosc ze bylo rownie malo czasu na przesiadke to wylot z warszawy byl opozniony, no ale na lotnisku w paryzu szybko przeprowadzono pasazerow przesiadajacych sie na ten lot i samolot z paryza tez odlecial z parominutowym opoznieniem. Niestety bagaze juz nie zdazyly :) i w san francisco zostalem bez bagazu,po paru dniach mi go przywiezli (3-4) a dodatkowo jak zgubia bagaz mozna wydac chyba do 120 dolarow na artykuly pierwszej potrzeby (ciuchy, kosmetyki etc) a potem oni to zwracaja. Pisze to, gdyz majac zaledwie 45 minut na przesiadke musisz sie liczyc z tym liczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli ja tak docelowo to śmigam do Reno 300km od san francisco? czy w razie czego tez dostarczą mi bagaże pod wskazany adres? wcześniej gdzies na forum wyczytałam że za opóźnienie lotu muszą wypłacic jakies odszkodowanie- jak to wygląda w praktyce i gdzie sie to w zasadzie zgłasza? bo raczej słabo w to ufam że sami sie zgłoszą zrekompensatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym lotnisku masz takie biuro w ktorym zglaszasz zaginiecie bagazu lub tez ze Ci np zniszczyli ten bagaz ..

co do AF to moja znajoma kilka razy leciala tymi liniami i nigdy nie miala problemow chociaz ten czas to faktycznie jest maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki a wasze odp. ;) no oki. a w razie opóźnienia wylotu też musza wypłacic jakies odszkodowanie, albo kiedy spóźni sie pierwszy lot do paryża i przez to nie zdaże na ta przesiadke do SFO, to czy wtedy muszą wypłacić odszkodowanie i jeszcze zagwarantowac dalsza podróż innym samolotem a nawet innymi liniami, czy jak już zapewniaja dalszy lot nawet z 8 godzinnym opóźnieniem to już wtedy nie muszą sie martwic tym odszkodowaniem ?

Pisze dużo o tych odszkodowniach ale rzeczywistość jest taka że przewaznie w takich sytuacjach zaczynaja człowieka poważnie traktowac kiedy sprawa zaczyna sie rozchodzic własnie o pieniądze i to głównie typu odszkodowania, szczególnie gdy taka linia lotnicza ( biuro podróży itp.) zdaje sobie sprawe że: KLIENT MA TAKIE PRAWO I NA DODATEK DOBRZE O TYCH SWOICH PRAWACH WIE! a z drugej strony to przeciez po cos płace ponad 2500, i na pewno nie po to żeby doleciec gdzies kilka godzin później niż mam w umowie (bilet lotniczy to tez umowa) !

wiem że mam 100 pytań do, i szczerze to oczywiście nie chce żadnego opóźnienia, ale w razie czego wole wiedziec czego moge sie domagać na lotnisku w takiej sytuacji. Przyznam że zagladałam na rózne stronki i jesli chodzi o te nowe przepisy (czuje sie jak jakaś przytępawa kiedy to czytam) to jest to napisane dosc pokretnie, bo niby pisze że muszą wypłacic odszkodowanie (pow. 5 godz. opóźnienia) i zagwarantowac lot powrotny (ale ja nie zamierzam oczywiście wracać do Polski tylko chce kontynuowac podróż), z reszta dużo tam tych wyjaśnien , ale i tak nie jest jasno określone czy:

1. :) jeżeli samolot ma opóźnienie , a konkretnie ja nie zdaże na drugi lot bo pierwszy sie spóźni (te same linie oba loty AF) i zagwarantują mi późniejszy lot (no bo chyba muszą) to czy nadal powinni wypłacić odszkodowanie, czy w tym przypadku już nie?

2. ;) albo gdy już na początku przed wylotem z waraszawy wiedza że nie da się zdążyc na przesiadke to jak zagwarantuja inne godziny czy nawet trase podróży to nadal ta jazda z odszkodowaniem, czy najpierw musze ich tym "straszyć" żeby w ogóle zechcieli szukac innego połączenia?

3. :) opóźnienie w tych przepisach odnosi się do czasu wylotu, czy do planowego czasu lądowania w miejscu docelowym podróży

dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dolecialam bez wiekszych problemow, na lotnisku cdg juz przy samolocie czekali panowie z karteczka SAN FRANCISCO i przewiezli nas wszystkich dokladnie wszedzie gdzie trzeba bylo sie dostac( jakas kontrola paszportow, potem na kontrole bagazowa i dalej dokladnie do samego gaitu) a co do jedzenia i picia w samolocie air france to jedzenie bardzo dobre i bardzo duzo, picie i alkohol na zawolanie, obsluga bardzo mila, tyle tylko ze` samolot wylecial z Paryza z opoznieniem, ale bagaze dotarly na miejsce razem ze mna. Suma wszystkiego z linii air france i tego konkretnego lotu jestem bardzo zadowolona, mam nadzieje ze moje zdanie sie nie zmieni i zycze wszystkim takich samych wrazen. Mam nadzieje ze moja opinia bedzie pomocna jesli ktos bedzie szukal info o air france

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...