Skocz do zawartości

Kodeks Drogowy Usa


karra84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Trochę to dziwne. (...)

Czy ten przepis jest w ogóle przydatny na zakorkowanych ulicach USA ??? No chyba, że taki układ skrzyżowania się nie zdarza.

Pozdro

W np. Waszyngtonie, DC w centrum miasta jest sporo jednokierunkowych i masz np. sytuacje gdzie czteropasmowa jednokierunkowa biegnaca z powiedzmy poludnia na polnoc przecina czteropasmowa jednokierunkowa ze wschodu na zachod, w takim wypadku na czerwonym swietle, z lewego pasa, jezeli droga jest wolna mozesz skrecic w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stan - to przepisy. Reguly moga roznic sie w zaleznosci od lokalizacji.

W stanach, w ktorych jezdzilem samochodem, roznice byly nastepujace (z tych, ktore przychodza mi wlasnie do glowy):

- na czerwonym swietle mozna skrecac w prawo po uprzednim stopie i upewnieniu sie, ze droga wolna (jak na naszym czerwonym swietle z zielona strzalka pod spodem/z boku) - pod warunkiem, ze nia ma znaku z "No turns on red"

- na czerwonym swietle z zielona strzalka w prawo mozna bez zatrzymywania sie skrecac tylko w prawo (jak na zielonym swietle w ksztalcie strzalki w prawo u nas)

- na czerwonym swietle mozna skrecac w lewo jezeli jedziemy droga jednokierunkowa i skrecamy w droge jednokierunkowa

- w niektorych stanach regula prawej dloni (jak u nas), w niektorych 'pierwszy nadjezdza - pierwszy odjezdza'

- mozliwosc jazdy bez kasku na motocyklu

Trochę to dziwne. Załóżmy, że stoję na jednokierunkowej i mam czerwone światło. Po mojej lewej stronie jest też jednokierunkowa, w którą chcę skręcić. Po mojej prawej oraz na przeciwko są 2 kierunkowe. Z prawej strony mają zielone, czyli mogą jechać prosto w 1 kierunkową lub skręcić w prawo w 2 kierunkową. Z naprzeciwka gość na czerwonym chce skręcić w prawo. A z prawej jedzie prosto na zielonym w 1 kierunkową. Czyli w 3ke jedziemy w tą samą stronę. Zatem skręcając w lewo na czerwonym muszę w tym przypadku puścić wszystkich z prawej, którzy mają zielone i akurat chcą jechać też w 1 kierunkową oraz tego z naprzeciwka bo on skręca w prawo w tą samą 1 kierunkową.

Czy ten przepis jest w ogóle przydatny na zakorkowanych ulicach USA ??? No chyba, że taki układ skrzyżowania się nie zdarza.

Pozdro

Jasne, bo nie musisz czekac na zielone swiatlo gdy droga jest w danej chwili wolna, a Ty wciaz masz czerwone (co zreszta sam rozumiesz).

W niektorych miejscach przepis ten przydaje sie czesto - nie kazda droga jest zakorkowana, a taki uklad ulic nie jest niczym niespotykanym (oczywiscie zaleznie od lokalizacji :)).

Duzo w amerykanskich przepisach rozwiazan uplynniajacych poruszanie sie, z moich obserwacji wynika tez, ze swiatla sa zwykle ladnie zsynchronizowane, a drogi swietnie oznaczone i przygotowane. Po prostu Ameryka :D (a dokladniej srodek polnocnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszedzie. np w New York City nie mozna

I zazwyczaj nawet nie ma znakow ze nie mozna

K

W miescie new york jest zakaz skretu w prawo na czerwonym

chyba ze jest permit

wtedy masz wielka tablice biala z czarnymi literami po twojej prawej stronie ze po zatrzymaniu sie mozesz skrecic w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...