Skocz do zawartości

Kodeks Drogowy Usa


karra84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Chcę wypożyczyć auto w USA. Zastanawiam się czy ich kodeks jest podobny do kodeksu drogowego w Polsce.

Wiem, że w stanach jest tak, że na czerwonym świetle można skręcać w prawo.

Jeżeli znacie jeszcze jakieś ważne różnice to piszcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skrzyzowaniu rownorzednym bez swiatel (znaki stop z 4 stron), obowiazuje zasada ze pierwszy przejezdza ten, kto pierwszy do tego skrzyzowania podjezdza. nie obowiazuje zasada prawa wolna.

I ZAWSZE należy stanąć przed takim skrzyżowaniem (stanąć tak na 100%) bo często gliniarze łapią na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w piekny poranek jak zawsze sloneczny.

mam pytanie ;

za 2 tyg. zdaje prawo jazdy i nie moge rozgrysc tego ;

left turns on a red light from a one-way street into a one-way street are also allowed

nie wiem o co w tym chodzi ?

to ,ze na czerwonym moge skrecac w prawo to wiem ,ale w lewo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chodzi o to, że skręcanie w lewo z JEDNOKIERUNKOWEJ w JEDNOKIERUNKOWĄ jest dozwolone także na czerwonym swietle, ponieważ w takim wypadku i tak nikomu nie przetniesz drogi. Czerwone swiatło dotyczy wyłącznie jadących na wprost.

Trochę to dziwne. Załóżmy, że stoję na jednokierunkowej i mam czerwone światło. Po mojej lewej stronie jest też jednokierunkowa, w którą chcę skręcić. Po mojej prawej oraz na przeciwko są 2 kierunkowe. Z prawej strony mają zielone, czyli mogą jechać prosto w 1 kierunkową lub skręcić w prawo w 2 kierunkową. Z naprzeciwka gość na czerwonym chce skręcić w prawo. A z prawej jedzie prosto na zielonym w 1 kierunkową. Czyli w 3ke jedziemy w tą samą stronę. Zatem skręcając w lewo na czerwonym muszę w tym przypadku puścić wszystkich z prawej, którzy mają zielone i akurat chcą jechać też w 1 kierunkową oraz tego z naprzeciwka bo on skręca w prawo w tą samą 1 kierunkową.

Czy ten przepis jest w ogóle przydatny na zakorkowanych ulicach USA ??? No chyba, że taki układ skrzyżowania się nie zdarza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...