Skocz do zawartości

Vat Na Towary Z Usa


jogin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem ale jakoś nie udało m się znaleźc odpowiedzi na forum. Zatem grzecznie pytam:

przewożąc elektronikę z USA do Polski i zgłaszając np iPhona do przewiezienia muszę zapłacić VAt (w USA 0% w Polsce 22%) - gdzie to robię? w USA? W Niemczech (tam zmieniam samolot) czy w Polsce? A jeśli w Polsce to na lotnisku czy później?

Będę wdzięczny za pomoc opartą na wiedzy lub doświadczeniu :)

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lektury innych postow i wlasnego doswiadczenia (choc iphonow nie przewozilem) zalezy:

1) przewozisz ilosci hurtowe to najpierw skontaktuj sie z ministerstem finansow (www.mf.gov.pl)

albo

2) przewozisz male ilosci (1-2 sztuki) to w ogole nie zawracaj sobie glowy zglaszaniem tego.Pamietaj zeby tylko nie bylo widac ze towar jest nowy (czyli opakowanie wyrzucic albo schowac do bagazy glownego) a iphone do podrecznego. Ja przewozilem laptop i komputer stacjonarny.

pozdr

user1

iPhone jesli bedzie dzialal (chodzi pewno glownie funkcje lokalizacji cos ala GPS) to tylko w nowej ofercie Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę przewieźc 1 szt. i nie chodzi mi o oszukanie celników "że jest to mój stary iPhone" - po prostu normalnie chcę kupić i zapłacić to co powinienem :)

dla mnie przemyt to przemyt

Jeśli chodzi o cło to z oficjalnej strony Min. Finansow:

"Przywóz rzeczy znajdujących się w bagażu osobistym podróżnego:

W odniesieniu do podróżnych, przybywających z terytorium państwa trzeciego na obszar celny Wspólnoty, zwolnione z należności przywozowych są towary znajdujące się w ich bagażu osobistym, pod warunkiem, że wwożone towary nie mają charakteru handlowego. .."

Jak chcesz czytac dalej to zapraszam: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&...25&id=47196

dalej jest definicja bagażu osobistego i charekteru handlowego....

Jeśli chodzi o VAT.....to nie jestem pewien, ale jest on rozny i placi sie go tylko na terytorium pierwszego kraju UE, do ktorego przybylej, czyli w niemczech pewno bedzie niższy niz w polsce.

pozdr

user1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to wyjasnic? bo jakos nie rozumiem.

pełna specyfikacja

http://www.apple.com/iphone/specs.html

"Why doesn’t iPhone have GPS capabilities?

Response: GPS is not part of the iPhone feature set.

...

Maybe GPS is coming in 2008.

...

UPDATE: We also know bluetooth on iPhone is only for handsfree and nothing else."

żródło np.http://www.navigadget.com/index.php/2007/06/09/iphone-will-not-have-gps/

wiec nawet nie jestes w stanie podlaczyc GPS przez bluetooth, choc.....

a jak nastepuje lokalizacja:

"Mexens Technology, with its virtual Navizon GPS. The program still utilizes "WiFi and cellular tower triangulation techniques," but according to the firm's CEO, "this is just as if the iPhone were equipped with a GPS chip."

Of course, I am still doubtful that this peer-to-peer location approach works just as good as a bonafide GPS receiver, but considering that you won't be forced to pay the $24.99 purchase price until after 15 days are up, why not give it a go and find out?

And in addition it will take only seconds to find location, as for more robust solutions it will take maybe minutes to locate on the iPhone.

However, if it is long distance between towers, the accuracy will be less of course. So do not plan to use it for geotracking or something like this."\

zrodlo :http://www.articlesbase.com/technology-articles/gps-on-the-iphone-navigation-is-now-possible-on-the-iphone-however-you-can-wait-for-firmware-20-as-well-to-get-an-apple-solution-366575.html

czyli musisz miec operatora (i mu zaplacic) bo od jego nadajnikow zalezy czy cie namierza czy nie......tym swoim pseudoGPS. Oczywiscie w miejsce gdzie jest pelno nadajnikow i duzo zaklcocen dla GPS lokalizacja iPhone moze byc znacznie lepsza niz GPS.

Pewno samo GSM dziala (czetotliwosci na prawie wszystkie knteytney 850, 900, 1800, 1900)

A ostatnio z tego co mi wiadomo Orange podpisalo umowe z iPhone

"nowej umowy z firmą Apple. Według niej nowe telefony iPhone pojawią się w tej sieci komórkowej także w Polsce."

zrodlo: http://xteam7.wordpress.com/2008/05/19/iph...-orange-polska/

pozdr

user1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chodzi o cło to z oficjalnej strony Min. Finansow:

"Przywóz rzeczy znajdujących się w bagażu osobistym podróżnego:

W odniesieniu do podróżnych, przybywających z terytorium państwa trzeciego na obszar celny Wspólnoty, zwolnione z należności przywozowych są towary znajdujące się w ich bagażu osobistym, pod warunkiem, że wwożone towary nie mają charakteru handlowego. .."

Jak chcesz czytac dalej to zapraszam: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&...25&id=47196

dalej jest definicja bagażu osobistego i charekteru handlowego....

Jeśli chodzi o VAT.....to nie jestem pewien, ale jest on rozny i placi sie go tylko na terytorium pierwszego kraju UE, do ktorego przybylej, czyli w niemczech pewno bedzie niższy niz w polsce.

OK, ale dalsza czesc warto tez zacytowac (bo ma to sens tylko w calosci):

"Przywóz o charakterze niehandlowym oznacza przywóz, który:

- ma charakter okazjonalny, i

- składa się wyłącznie z towarów przeznaczonych do własnego użytku podróżnych lub ich rodzin, lub przeznaczonych na prezenty; rodzaj i ilość tych towarów powinna być taka, aby nie wskazywała na przywóz w celu handlowym.

Podróżnych, którzy ukończyli 17 rok życia obowiązują następujące normy ilościowe i wartościowe na przywóz ze zwolnieniem z należności przywozowych niżej wymienionych towarów:"

"..."

"Oprócz towarów, o których mowa wyżej, podróżny może przywieźć rzeczy o łącznej wartości nieprzekraczającej 175 euro, a jeżeli nie ukończył 15 roku życia - 90 euro."

Jezeli wartosc iPhona nie przekracza 175 euro - nie musisz go opodatkowywac (clo na elektronike wynosi w tej chwili 0%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukałem ale jakoś nie udało m się znaleźc odpowiedzi na forum. Zatem grzecznie pytam:

przewożąc elektronikę z USA do Polski i zgłaszając np iPhona do przewiezienia muszę zapłacić VAt (w USA 0% w Polsce 22%) - gdzie to robię? w USA? W Niemczech (tam zmieniam samolot) czy w Polsce? A jeśli w Polsce to na lotnisku czy później?

Będę wdzięczny za pomoc opartą na wiedzy lub doświadczeniu ;)

dzięki!

Wracalem kilka dni temu wlasnie przez Niemcy - konkretnie Frankfurt - mialem w bagazu podrecznym (wszystko nowe, wiekszosc bez pudelek): laptop Sony Vaio 17', konsole Sony PSP, 2 golarki, kamere, aparat lustrzanke, drugi aparat, kilka grajkow mp3, 1 stara komorke i 1 nowa, kask motocyklowy. Jedyne, co zainteresowalo mundurowych na lotnisku, to materialy wybuchowe - zostalem przetrzepany pod tym katem. Nikt nie zapytal po co mi tyle sprzetu i czy to na handel czy nie. Moze mialem szczescie, a moze w Niemczech sa normalni urzednicy w przeciwienstwie do tego co jest w Polsce. Nie musze chyba dodawac, ze nic nigdzie, nikomu nie zglaszalem.

Pozdro,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...