Skocz do zawartości

Bilety Kupione Przez Biura


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam sie czy wszystkie biura zarabiaja sobie dodatkowo po 1tys zl na bilecie,a w przypadku gdy nie skorzystasz z ich uslug każa sobie placic 400zl.

W tym roku jade na WAT i dalam sie na to nabrac BTC.

Przy podpisywaniu umowy nie podejrzewalam ze zechca mi sprzedac bilet z cena rynkowa 2tys za 3300.

Szczegolnie ze niby chca sprostac oczekiwaniom klienta i ze kupno biletu przez nich bedzie z korzyscia dla nas.

Niestety Pani z biura nie potrafila mi wytlumaczyc na czym polega ta korzysc,skoro trace tyle pieniedzy.

Wiec podziekowalam i w ostatniej chwili postanowilam sobie sama kupic,

pomijajac fakt ze bilet plus to 400zl dla biura kosztowalo mnie tyle samo co kupno biletu przez BTC (gdybym wiedziala miesiac wczesniej ze mi przedstawia taka cene to kupilabym wczesniej sama i bylby duuuzo tanszy)to wielka satysfakcje sprawil mi fakt, ze nie dam im jeszcze na mnie zarobic.

Oczywiscie w umowie napisane jest ze kupia ci bilet w okreslonym przedziale cenowym, tylko dlaczego zawsze biora ta najwieksza stawke skoro w necie ten sam bilet jest za 1tyszl taniej?????????

Uwazam ze jest wciskanie klientom bajek i naciaganie ich na jak najwieksza kase.

Jade na Wat pierwszy raz i strasznie sie zrazilam do biur to organizujacych, to jest cos jak handel ludzmi, sprzedaja nas jako tanią sile robocza na zachod, a my jeszcze sie cieszymy a co niektorzy wydaja na to swoje oszczednosci i ciezko zarobione pieniadze:(

smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTC usiłowało mi wcisnąć bilet za 3090 PLN na połączenie KRK-JFK, ostatecznie stanęło na 2890 na trasę WAW-JFK. Ten sam bilet na ten sam dzień znalazłam za 2400, na te same nawet linie lotnicze (LOT), niestety zgodziłam się już wczesniej na tamtą rezerwację i BTC zagroziło, że jeśli nie zapłace za ich bilet cofną mi DS-a i nie pojadę nigdzie. Pani Aneta z centrali z Wawy tak tłumaczy kwestię tych cen (cytat z meila od BTC):

Podstawowa roznica pomiedzy proponowanymi przez nas biletami, a oferta biur przedajacych bilety klientom indywidualnym jest taka, ze cena biletu jest zroznicowana tylko i wylacznie pod wzgledem trasy przelotu i daty wylotu do USA. Nie ma natomiast wplywu moment zakupu biletu lotniczego, zamowienia biletu czy linie lotnicze (roznice wynikajace z cen poszczegolnych lini lotniczych sa usredniane).

Wszyscy nasi Uczestnicy, jesli leca w podobnym terminie i na takiej samej trasie placa taka sama kwote za bilet.

Taki sposob usredniania cen biletow prowadzimy od poczatku dzialalnosci, gdyz naszym zdaniem jest to metoda sprawiedliwa dla Uczestnikow.

Stad moga tez wynikac roznice w cenach biletow zakupionych przez nas czy we wlasnym zakresie.

W umowie ponadto wyraznie zaznaczylismy w jakich przedzialach cenowych bedzie sie ksztaltowac bilet lotniczy (pkt 7.2) wynika z tego ze bilet do Nowy Jork bedzie kosztowac "1490 - 1990PLN + podatki/oplaty lotniskowe" prosze zwrocic uwage, ze wielkosc oplat lotniskowych jest zmienna i niestety ich wysokosc to czasami prawie 50 % ceny biletu (oplaty lotniskowe w zaproponowanym dla Pani polaczeniu wyniosly ponad 1000 PLN). Dodam, iz wyloty w lipcu to najdrozsze bilety i wszyscy przewoznicy maja wysokie stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze maja ten sam tekst do wszystkich:)

ale ja ich troche pomeczylam i podreczylam,bo to co one pisze to to sa "oczywiste oczywistosci"

troche sobie z nimi pogadalam i nie bylo problemu zeby zmienic opcje.

Niestety doplacic im musialam,

a ze jestem uparta:)poszlam z ta umowa do prawnika,ale niestety dobrze sie zabezpieczyli i nie mozna sie przyczepic.

Chce tylko przestrzec, ze uczesnicy programu z BTC powinni bez wachania w chwili podpisaniu umowy

zdecydowac o samodzielnym kupnie biletu. I nie dac sie oszukac i naciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkim da sie zarobic :) a to na bilecie a to na przebukowaniu np biletu bo sam klient sobie z tym nie poradzi ..

a co do tej dogodnosci to Ona polega na tym wlasnie ze Ty im kase placisz i czekasz na bilet,nie musisz szukac biletu itd ,rozumiesz teraz to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa,

to juz wszystko rozumiem,juz wiem przynajmniej ile kosztuja 2 klikniecia przy zakupie biletu online

ponad 1tys zl. kurcze,niezly interes mozna zbić. Np moge kupowac ludzion bilety online za 500zl,to 50%taniej niz konkurencja.

Wszystko jasne, na WAT jada sami bogaci studenci,ktorych stac na to zeby wyrzucic w bloto tys zl.

Bo co im zalezy,przeciez jada zarabiac grube miliony w KFC:)

pozdrawiam

Sly6,

nie wiem czy tylko czekasz na bilet,

trzeba tez po niego pojechac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku tez lecialam na w&t z BTC i tez oferowali mi bilet w "przystepnej cenie", w przedziale 2800-2900zł (Waszyngton). Kupiłam wiec na wlasna reke i po opłaceniu haraczu 400zł nadal na bilecie mialam zaoszczedzone ok. 300zł. Jest kilka biur, które nie pobieraja niczym nie umotywowanych opłat za rezygnacje z biletu pośrednika, ale generalnie przydałoby sie jakies odgórne zarzadzenie dla firm W&T, ze klient może kupić bilet przez biuro albo samodzielnie nie ponoszac przy tym dodatkowych kosztow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie bylo 400zl dla AF, oni przy podpisywaniu umowy zastrzegaja sobie ze jak nie kupisz u nich to placisz.

Ja naprawde rozumiem ze biura chca zarobic, ale wszystko powinno byc jasne, nie jakies sciemy ze kupia Ci bilet a Ty skorzystasz a robia cie w balona na 1000zl.

Niech poprostu podwyzsza oplate na jakas rate albo cokolwiek,bo tak to jest jak dla mnie zjodziejstwo zwykle!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowniku btc, darujcie sobie ten kit, po prostu powiedzcie wprost. Rozumiem ze musicie jakos zarobic ale czy od razu niemozecie pobrac dodatkowej oplaty za program np 500 pln i kupowac normalne bilety a nie wszystkie biura wszystkim nowicjuszom wciskaja kit i mamia, to zenada. Kazdy kto jedzie drugi raz na wat wie ze trzeba znalezc biuro gdzie mozna samemu kupic bilet, nie ma innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...