Skocz do zawartości

Wysylka Do Polski - Polamer


GRK

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj obilo mi sie o uszy, a pozniej potwierdzono to gdy zadzwonilem do polameru, ze z uwagi na masowe wysylanie do kraju paczek niezgodnych z deklaracjami celnymi, wszelkie paczki morskie sa otwierane i sprawdzane.

co ciekawe w domie nikt nic takiego nie slyszal i powiedziano mi ze ich paczki dochodza bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
wczoraj obilo mi sie o uszy, a pozniej potwierdzono to gdy zadzwonilem do polameru, ze z uwagi na masowe wysylanie do kraju paczek niezgodnych z deklaracjami celnymi, wszelkie paczki morskie sa otwierane i sprawdzane.

Tak samo mowili kilka miesiecy temu, kiedy w Polsce zrobilo sie glosno o masowym sciaganiu wszelakiego sprzetu z US, byl nawet gdzies jakis artykul o tym, podobno w Gazecie Wybiorczej. Ktos porownywal ceny sprowadzanego sprzetu z Allegro do tych w sklepach etc. i Urzad Celny zaczal sie tym tematem wnikliwie interesowac. Ale po kilku tygodniach wszystko wrocilo do normy i paczki zaczely dochodzic w normalnych terminach, latem wyeksportowalem praktycznie pol samochodu w czesciach i wszystko obeszlo sie bez najmniejszych problemow.

Ostatnio nic nie wysylalem, wiec nie wiem jak jest teraz, ale przed Swietami w Polamerze maja zawsze kupe roboty i paki, nawet lotnicze, tak czy inaczej ida +/- miesiac.

Sprawdzalem kiedys przepisy celne i z nich wynika ze UC moze zatrzymac u siebie przesylke, nawet do 90 dni zanim ja ocli, a dodajac do tego miesiac na regularna dostawe wychodzi, ze faktycznie niektorych paczek mozna sie spodziewac na Wielkanoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mowili kilka miesiecy temu, kiedy w Polsce zrobilo sie glosno o masowym sciaganiu wszelakiego sprzetu z US, byl nawet gdzies jakis artykul o tym, podobno w Gazecie Wybiorczej. Ktos porownywal ceny sprowadzanego sprzetu z Allegro do tych w sklepach etc. i Urzad Celny zaczal sie tym tematem wnikliwie interesowac. Ale po kilku tygodniach wszystko wrocilo do normy i paczki zaczely dochodzic w normalnych terminach, latem wyeksportowalem praktycznie pol samochodu w czesciach i wszystko obeszlo sie bez najmniejszych problemow.

Ostatnio nic nie wysylalem, wiec nie wiem jak jest teraz, ale przed Swietami w Polamerze maja zawsze kupe roboty i paki, nawet lotnicze, tak czy inaczej ida +/- miesiac.

Sprawdzalem kiedys przepisy celne i z nich wynika ze UC moze zatrzymac u siebie przesylke, nawet do 90 dni zanim ja ocli, a dodajac do tego miesiac na regularna dostawe wychodzi, ze faktycznie niektorych paczek mozna sie spodziewac na Wielkanoc.

Teraz naprawde jest nieciekawie - faktycznie zabrali sie za clenie wielu paczek.

Koledze w zeszlym tygodniu oclili 20 paczek, po wszystkie musial jechac do Warszawy (nie chcial czekac kilka miesiecy na ich odbior).

Kurierzy Polameru mowia o problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzic to samo. Kumpel realizowal mi wysylke kilku paczek pod koniec pazdziernika. Prawie wszystkie co przyszly byly otwierane przez UC i kontrolowane. Na clo tez poszly jakies wiec pewnie bede na nie czekal w nieskonczonosc. Najlepsze jest to, ze identyczna zawartosc paczki w sierpniu przechodzila przez clo od szczala. Teraz sie w Polamerze wykazuja. Zreszta juz takiego raju nie ma z paczkami jak byl do wakacji, kiedy dolar byl taniutki. Paczek zaczyna isc coraz mniej, kobitki w punktach nadań ponoć juz placzą ze maja coraz mniej paczek. No i jeszcze te mega wysokie doplaty fuel charge za kazdy funt. Kasuja po 0.25 USD za funt przy cenie 40 USD/barylke. Jak byla barylka po 140 USD to kasowali 0.10 USD. Co za bezmozgi w tym Polamerze pracują !! Niemniej zycze Wam przesylek bez niespodzianek !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...