Skocz do zawartości

Wysylka Do Polski - Polamer


GRK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcial bym kupic odtwarzacz plyt w sklepie internetowym w usa. Mam znajoma w stanach i ona by kupila ten player i wyslala Polamerem.

1. Czy Polamer po otrzymaniu paczki przepakowuje j,. to znaczy wyciaga wszystkie dokumenty z niej, takie jak faktura/ paragon, gwarancja (potwierdzajace to ze sprzet jest nowy i zakupiony w usa)?

2. Czy deklarowaliscie faktyczna kwote(tyle ile zaplaciliscie w sklepie) na jaka ma byc ubezpieczona wysylka?

3. Czy pisaliscie ze w srodku jest to co rzeczywiscie sie tam znajduje?

4. Czy paczka dotarla do was nieuszkodzona?

5. Czy zaplaciliscie jakis podatek celnikom?

6. Jakiej wielkosci paczke wysylaliscie/ co bylo w srodku (np. laptop + jakies ubrania dla niepoznaki :), czy sam laptop?)

Chcial bym abyscie jak najdokladniej opisali sposob wysylki, tak zebym wiedzial czego wymagac od Polameru przy nadawaniu paczki.

Dzieki z gory za wszystkie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czy zdazylo Ci sie ze jakas paczka zostala skradzona/ nie dotarla na miejsce?

1. czy jak celnicy znalezli Twoja paczke, to musiales jakies mandaty placic?

2. w jakiej wysokosci i co Ci jeszcze doliczyli i na jakiej podstawie wycenili oplaty?

3. czy po zaplacie wszystkiego mogles bez problemu otrzymac paczke?

4. o ile pozniej dostales paczke przez to zamieszanie z celnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zdazylo Ci sie ze jakas paczka zostala skradzona/ nie dotarla na miejsce?

1. czy jak celnicy znalezli Twoja paczke, to musiales jakies mandaty placic?

2. w jakiej wysokosci i co Ci jeszcze doliczyli i na jakiej podstawie wycenili oplaty?

3. czy po zaplacie wszystkiego mogles bez problemu otrzymac paczke?

4. o ile pozniej dostales paczke przez to zamieszanie z celnikami?

1. mandaty za co?

2. odbiorca dostal list z UC z informacja, ze jego paczka zostala zatrzymana na cle, list zawieral rowniez formularz deklaracji celnej ktory nalezalo wypelnic (w paczce byl laptop zadeklarowany na kwote 34$). Obiorca zadeklarowal jakas rozsadna kwote ale wciaz nizsza niz cena sklepowa i od tej kwoty zaplacil clo.

3. tak

4. jezeli trzymasz reke na pulsie i monitorujesz przesylke, od razu widzisz, ze paczka zostala zatrzymana w UC, jezeli zareagujesz szybko to opoznienie nie przekroczy kilku dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest koszt transportu takiej paczki do domu odbiorcy bo jest taka mozliwosc w polamerze ale nie pisze ile to kosztuje bo cena ktora jest podawana na ich stronie za wage i za wymiary to jest chyba jedynie za dostarcznie jej do biura w warszawie.. czy sie myle..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam,

jestem nowy więc proszę o pobłażliwość jeśli coś namieszam:)

sprawa dotyczy w gruncie rzeczy przesyłki z USA do Polski za pośrednictwem firmy Polamer jednak mam trochę więcej pytań.

Chciałbym kupić sprzęt do snowboardu deska,wiązania,buty,kurtka,gogle,hełm,rękawice do tego dla 2 osób.

Znalazłem sklep, który przesyła zakupy na terenie USA za darmo <wiem że to standard, jednak chce w pełni zobrazować sytuację>. Zapytałem się czy prześlą mi do Polski, na co odpowiedzieli, że sprzętu burtona i reda w ogóle nie wysyłają poza USA. Nie wiem z czym może to być związane. Wykombinowałem, że mogliby to przesłać do polameru a potem oni prześlą mi to dalej.

pytania:

1. czy ktoś wie dlaczego część rzeczy poszczególnych firm nie chcą sprzedawać za granicę?

2. czy w takiej sytuacji można użyć polameru jako pośrednika?

3. przesyłka ta będzie raczej wyróżniać się wielkością a jej wartość będzie większa niż 4000$, czy jest jakakolwiek możliwość uniknięcia płacenia vatu? (cło jakoś zniosę:))

4. czy jest sens zaniżania wartości przesyłki skoro w razie ewentualnej kontroli będzie w środku pełna dokumentacja?

5. w którym momencie opłaca się cło i vat? czy nie robić nic i czekać jak ewentualnie celnicy sami się zgłoszą?

dzięki za ewentualne info. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...