Skocz do zawartości

Wiza B1/b2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

czy ktos moze wie od czego zalezy czas na jaki dostanę wize wjazdową? czy lepiej miec rezerwację powrotną na za 3-4 miesiące i liczyc na 6 mcy pozwolenia? czy jednak nie przeginac i zarezerwowac na krótszy okres, kilka tygodni .. ale czy wtedy nie dostanę wjazdu tylko na te przyslowiowe 2 tyg??

bardzo proszę o info osoby ktore mialy z tym do czynienia i wiedzą jak najlepiej sprawe ugryźć

pleeeease

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslisz chyba ze urzednik Ci uwierzy ze lecisz do USA na 5-6 miesiecy aby zwiedzac,malo komu takie cos sie udaje i trzeba miec nie lada szczescie,najczescie osoby maja bilety na max 3 miesiace aby pokazac ze jednak cos Ich trzyma w Polsce bo ktos kto sie uczy czy tez pracuje ma tak dlugo wolne??Moze tak sie zdarzyc ze po zobaczeniu biletu urzednik moze Ci taki pobyt wsteplowac ale nie musi..

Lepiej licz na to ze urzednik wstepluje Ci pobyt na te 6 miesiecy.Lepiej wleciec na teren USA niz byc zawroconym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie powiedzialam ze chce zwiedzac przez 5-6 mcy, pytam tylko jaką najlepiej pokazac rezerwację zeby uzyskac jak najdłuzszy czas pobytu, to wszystko.. to chyba nie przestepstwo, skoro mnie stac na wyjazd i chce w ich kraju powydawac troche pieniedzy.

mam jeszcze jedno pytanie w zwiazku z tym.. podczas mojego pobytu, chcialabym zrobic sobie wycieczke do Meksyku. Czy z tym mogę miec problemy? czy mój wylot a potem wlot spowrotem do USA bedzie rozpatrywany jako opuszczenie kraju i ponowna próba wjazdu za np. tydzien??? bardzo bym chiala zwiedzic poludniowych sasadow ale nie wiem jak to zrobic zeby sie nikt nie czepial..?

dzieki za jakakolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem mozesz pokazac rezewacje i na 6 miesiecy ale czy tym przekonasz urzednika to juz inna sprawa,wiele osob z Europy lata na krotszy okres czasu i wtedy nie ma z tym problemu.I nie jest to przestepstwem ze chcesz byc tyle czasu ale teraz sobie oblicz ile potrzebujesz pieniedzy na taki pobyt i nie chodzi tutaj o male kwoty jak 2-3 tys dol. a o wiele ,wiele wiecej a druga tez sprawa bedzie Ich obchodzic co robisz w Polsce ze chcesz byc w USA jak nadluzej .

Co do wycieczki to jesli nie oddasz I-94 na granicy to wjedziesz na tym samym ale jesli oddasz to przejdziesz taka sama procedure jak przy wlocie na teren USA a wtedy musisz miec promese z literka M jako wielokrotnego przekroczenia granicy.

a i nie radze jechac do Meksyku pod koniec dluzszego pobytu w USA i starac sie o nowe I-94 bo mozesz nie zostac wpuszczona bo bedzie zachodzic podejrzenie ze pracowalas w USA oraz ze chcesz przedluzyc sobie pobyt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko od siebie dwie rzeczy:

1. czesto urzednik na granicy ma ustawiona date na pieczatce i bije wszystkim jak leci, jak ma 6 miesiecy to tak wbija

2. znajomi wyjezdzali do meksyku oddali I94 wracajac tydzien pozniej jak dostali kolejna kartke I94 znowu z polrocznym pobytem,

na te wjazdy i I94 nie ma jednej zasady :-) poprostu jak sie uda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...