Skocz do zawartości

Cło Na Aparaty Z Usa


muchamet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem aparat na amerykanskim ebay'u. Dokladnie Nikon D80. Paczka obecnie jest w Warszawie i dzisiaj dzwoni do mnie kobieta z UPS ze paczka została zatrzymana przez Urzad Celny celem sprawdzenia. Cos wspominala o CLE i VAT.

Czy ktos moze mi blizej przedstawic sytuacje???? Bo myslalem ze to juz koniec niespodzianek i paczka bedzie niedlugo u mnie a tu taki talefon...... Az wk..... sie idzie.

P.S. Ile moga chciec tych oplat!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a od czego bedzie zalezala ta wartosc. SKAD ja wezma!!! Cena rynkowa, cena z faktury???

P.S. Czy jest jakas mozliwosc aby przy nastepnych ewentualnych zakupach ominac cos takiego jak urzad celny??? Aby nie placic VAT'u (ukochanego) i innych oplat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej kary. Poprostu doliczą 22 % vatu do ceny zadelkarowanej na wysyłce.Jezeli takiej brak to wezma cene rynkową. Ale na to nie radze sie godzić. Z reguły są elastyczni. Wystarczy dosłać oryginalny rachunek (co lepiej zrobić bo rach w $ bedzie zawsze nizszy niz wycena rynkowa) A trzecim rozwiązaniem jest olanie sprawy , wtedy UC odsyła przesyłke na swoj koszt do nadawcy w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...